Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: predny svetlomet

predny svetlomet 9 roků 3 měsíců zpět #21031

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
No,na denní svícení nejsou.Jsou to homologované H3 mlhové světla ale používám je i přes den spolu s hlavním světlem abych byl vidět :) .Já mám ale alternátor převinutý na vyšší výkon a mohu spolu se světly mít zapnutý vyhř.hefty,nabíjet různé věci v zásuvkách atp.a dobíjet to stačí.
Přílohy:
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Poslední úprava: 9 roků 3 měsíců zpět od Jardas.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

predny svetlomet 9 roků 3 měsíců zpět #21032

  • Rado74
  • Avatar uživatele Rado74
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 95
  • Karma: 3
Tak ja altik previnutý nemám. Skúsim ešte pozriet čo tam je za žiarovka a pomeniť za nejakú halogénu. To je asi najlacnejšie riešenie. Síce ešte lacnejšie je " v noci nejazdiť" .
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

predny svetlomet 9 roků 3 měsíců zpět #21033

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Tou žárovkou toho moc nevyřešíš.Já tam budu dávat ještě jedny přídavný Tyhle.Už je mám objednaný.Spotřeba jednoho světla je 15W ale svítivost ma jako 125W.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Poslední úprava: 9 roků 3 měsíců zpět od Jardas.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

predny svetlomet 9 roků 3 měsíců zpět #21034

  • Rado74
  • Avatar uživatele Rado74
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 95
  • Karma: 3
Také podobné alebo dokonca tie isté som pozeral na motorkari.cz, len nepíše nič o tom, či sú aj schválené na používanie na pozemných komunikáciách. Ale svietia pekne.
www.motorkari.cz/motobazar/doplnky/svetl...etlomety-726353.html
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

predny svetlomet 9 roků 3 měsíců zpět #21035

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Tome chápu že dvě H7 jsou lepší než sebesilnější H4, ale mě se ty dvě kolečka místo obdélníčku nelíbí.
Jardo pěkný ale na padáky to nemá cenu dávat, jak psal Tom tam to ryje bláto, proto jsou to padáky, líp to má udělané Dědek,ale tam se mi nechce vrtat. Zato ty mlhovky máš udělané moc hezky, to je asi znát v noci?
Prozatím to dělám jako Rado v noci spím je to levnější :lol:
Přílohy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

predny svetlomet 9 roků 3 měsíců zpět #21036

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Rado74 napsal:
Také podobné alebo dokonca tie isté som pozeral na motorkari.cz, len nepíše nič o tom, či sú aj schválené na používanie na pozemných komunikáciách. Ale svietia pekne.
www.motorkari.cz/motobazar/doplnky/svetl...etlomety-726353.html
To jsou ty samé,jen je má drahé jako kráva.Z Číny vyjdou cca na 1300 Kč.ale homologovaný určitě nebudou.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

predny svetlomet 9 roků 3 měsíců zpět #21037

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Ruda napsal:
Tome chápu že dvě H7 jsou lepší než sebesilnější H4, ale mě se ty dvě kolečka místo obdélníčku nelíbí.
Jardo pěkný ale na padáky to nemá cenu dávat, jak psal Tom tam to ryje bláto, proto jsou to padáky, líp to má udělané Dědek,ale tam se mi nechce vrtat. Zato ty mlhovky máš udělané moc hezky, to je asi znát v noci?
Prozatím to dělám jako Rado v noci spím je to levnější :lol:
Já Rudo v terénu nejezdím,tak je můžu na padáky dát :) .Ty mlhovky jsou v noci parádní,svítí prostorově a je před motorkou hezky osvíceno :)
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

predny svetlomet 9 roků 2 měsíců zpět #21039

  • DAKAR82
  • Avatar uživatele DAKAR82
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • SUZUKI DR 800S BIG, r. v. 91
  • Příspěvky: 305
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 3
Hoši, nechci nikomu nic vnucovat ale pokud jde někomu o to aby to svítilo opravdu slušně za relativně málo peněz, tak běžte cestou LED sady co jsem koupil já. Za cca 800,-Kč se světlo BIGa z bludičky promění ve světlo, které svítí skoro stejně dobře jak auto, nejsou potřeba žádné úpravy, vrtání se v elektrice, prostě nic. Sada má koncovku, která se jednoduše připojí na "tříšulín" od kabelu světla, má patici H4 takže sedne do reflektoru, namontujete a zdar. Jediné co je třeba udělat je zkrátit část vnitřního závitu od chladiče LEDky, protože jinak se délkově celé těleso nevleze do prostoru pro žárovku. Pilkou na železo otázka dvou minut.
Nedávno se mi na LEDce uklepal drátek od dálkového LED čipu a muselo se to přepájet takže jsem chvilku jezdil s obyč H4. S LED sadou to nesnese srovnání, hrozná bludička, ve tmě jsem jezdil jen podle aut co jely přede mnou. S LEDkou bez problémů.
Původně jsem chtěl ještě i k LEDce kupovat LED přídavná světla ale zjistil jsem, že je to zbytečné...možná je časem koupím ale bylo by to jen pro parádu a v případě potřeby až zbytečný světelný výkon. Pokud bych tam ty přídavné LEDky dal, tak spolu s předním světlem budu svítit jak kamion :)
Přílohy:
Poslední úprava: 9 roků 2 měsíců zpět od DAKAR82.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Vasek_DR

predny svetlomet 9 roků 2 měsíců zpět #21040

  • David_5555
  • Avatar uživatele David_5555
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 72
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
Dakar, můžeš hodit i nějaký odkaz. zkoušel jsem to hledat a tyhle jsem nenašel. Dík.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

predny svetlomet 9 roků 2 měsíců zpět #21041

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Určitě ti to Kubo svítí lépe než origo ale já těmhle žárovkám dle zkušeností moc nevěřím co se týká životnosti.Aby si jezdil v klidu,tak musíš koupit min.2 a už si na cca 1600 Kč.Beru to čistě z mého pohledu kdy se nechci spoléhat v cizině na jedno světlo.Tobě praskne a budeš se muset mordovat s výměnou žárovky.Já si jen zapnu přídavné a můžu frčet dál,nehledě na to,že ty přídavný svítí lépe než to tvoje jedno a stojej obě cca 1300 Kč.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

predny svetlomet 9 roků 2 měsíců zpět #21042

  • DAKAR82
  • Avatar uživatele DAKAR82
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • SUZUKI DR 800S BIG, r. v. 91
  • Příspěvky: 305
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 3
Musely by se ty kužely světel porovnat a vidělo by se co jak svítí, to je jasné. Každopádně pokud jsi spokojený, tak 1300ká je na české poměry za dvě přídavné světla velice fér cena.
Vím, že tu mou sadu snad nikdo nevozí, beru to tak že to testuju. Udávaná životnost strčí jakoukoliv žárovku do kapsy, uvidíme kde bude realita.
Náročnost na elektriku - H4 High beam - light up all Cree 1512 and all xbd, 2000lm, 2.9A@12V 35W, H4 Low beam - light up 1pcs Cree 1512 , 1200lm, 1.36A@12v 16W.

odkaz pro Davida
www.aliexpress.com/item/H4-25W-10W-CREE-...00LM/1353116078.html

Jo a k těm světlům Jardo, co jsi si objednal z aliexpressu...zrovna před chvilkou jsem se o nich bavil s číňanem na chatu, chtěl jsem je taky ale...pokud se člověk pořádně podívá taksi všimne, že světlo má tři módy - high beam, low beam a flash čili blikání. Číňana jsem se ptal jak to funguje a řekl mi to, čeho jsem se obával, tedy to, že módy se nedají přepínat tam a zpět jako třeba přepínáš potkávací/dálkové ale přepínají se po sobě! Tzn. že zapneš světla na BIGu a snima se rožnou i tyhle...ale mód nijak nepřepneš!
Aby jsi přepnul mód těchto světel, musíš je opět vypnout a zase zapnout...zapne se druhý mód. Pak je musísš opět vypnout a zapnout...zapne se blikání, jak na kole. Módy se prostě furt točí dokola což by nevadilo, ale to blikání je k ničemu, čili i pokud budeš mít na tyhle přídavné světla zvlášť přepínač, budeš se asi muset vždy prokousat k módu který chceš...
V praxi to chápu tak, že první mód je bohužel High beam...ale my jedeme s potkávačkou vpředu a chceme aby nám k ní svítil Low beam...takže musím přepnout, přepnu - šup, Low beam, v pořádku.
Pak ale budu chtít dálkové vpředu a k němu High beam na přídavných, takže přepnu mód - šup, bliká to takže musím opět přepnout - šup, High beam, teď už tedy v pořádku, svítí co jsme chtěli...a tak dokola, prostě pořád se prokousávat přes ten blikací mód. Proto jsem je nevzal.
Blikací mód nelze obejít takže člověk bude furt vypínat, zapínat tyhle přídavné světla aby se dobabral k módu, který chce.
Poslední úprava: 9 roků 2 měsíců zpět od DAKAR82.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

predny svetlomet 9 roků 2 měsíců zpět #21043

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
No a co to všechno odpojit (to přepínání modu) a rovnou na LEDdiody přivést šťávu a přez relé to napojit podle své potřeby k potkávacímu či dálkovému světlu? Prostě bych to vykuchal...

A ta blikající funkce, taky dobrá, jak vánoční stromek ;) jen ta barva chybí B)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

predny svetlomet 9 roků 2 měsíců zpět #21044

  • Najtrajdr
  • Avatar uživatele Najtrajdr
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 2
  • Karma: 0
Tady to samé prodavájí v cz, jen jestli se tam vejde ten chladič s kabelem.
www.sw-audio.cz/index.php?str=25&id_produkt=00000604
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

predny svetlomet 9 roků 2 měsíců zpět #21046

  • DAKAR82
  • Avatar uživatele DAKAR82
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • SUZUKI DR 800S BIG, r. v. 91
  • Příspěvky: 305
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 3
Přesně tak, jediná možnost je vykuchat to a napojit jak říkáš Tome...pokud s tím Jarda počítá, tak ok.
Poslední úprava: 9 roků 2 měsíců zpět od DAKAR82.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

predny svetlomet 9 roků 2 měsíců zpět #21050

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Počítám s tím.Dám to v práci elektrikáři a on si s tím pohraje
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.615 sekund