Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: nestartuje

nestartuje 8 roků 6 měsíců zpět #23226

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Já měl to samý, několikrát jsem mačkal tlačítko start a jen cvakalo, pak chytnul ale než jsme dojeli do Dražíče tak přestal startovat úplně, tolikrá jsem motorku nikdy neroztláčel :( . Nakonec bylo špatné čidlo stojánku, tak si vyber, bylo skratované a hřálo drát do CDI až do relé dekompresoru, tam odtekl cín s kontaktu na tištěném spoji a přestalo to startovat, po přeletování kontaktu v relé dekompresoru mi nezhasínala kontrolka neutálu při zařazené rychlosti, jen trochu pohasla. Postupným vyměňováním dílu s kamarádového biga, znovu díky Mirajsovi, jsem přišel na to co je špatné a vyměnil CDI a čidlo stojánku. Taky jsem startoval klíčem a díky Foxovi v Dražíči už drátama vyvedenýma z pod sedla ven, dodnes je vozím sebou. :laugh:
Přílohy:
Poslední úprava: 8 roků 6 měsíců zpět od Ruda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

nestartuje 8 roků 6 měsíců zpět #23227

  • Green66
  • Avatar uživatele Green66
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 0
Tak mně napadá že je to dobrá připomínka ten víkend jsme si spolu třikrát lehli a pokaždý na levou stranu nevím proč ale asi se bojím padat doprava :D a až do třetího pádu to bylo v pohodě ale druhý den to pozvolna začínalo jako že nejdřív to cvaklo jednou a pak chytlo pak dvakrát až třikrát až byl konec.Víc hlav víc ví a kdybys to tu nenapsal tak jsem si na to ani nevzpoměl.Ani jsem netušil že jde Big roztlačit stačilo mi roztláčet Sadílka 360 a museli jsme být minimálně dva. Kluci díky za rady samozřejmě jak budu vědět co to je dám to sem a ty kabely pěkný foto asi pro jistotu přibalím ale to až to bude spravený jinak bych se nedonutil a ještě bych něco zku...l;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

nestartuje 8 roků 6 měsíců zpět #23228

  • breta148
  • Avatar uživatele breta148
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 12
  • Karma: 0
zdar-taky mě nestartuje-startér točí-při prvním a druhém startu hodí svíčky jiskru na začátku a na konci startování při třetím už jiskří normálně,po našroubení svíček stejně nechytne-mám biga teprve měsíc-nechal jsem se sebou vydrbat původním majitelem-snad mě omlouvá že jsem se prostě do téhle mašiny zamiloval na první pohled-zkoušel jsem to nějak vychytat-celou sobotu a půl neděle-nakonec to vzdávám odstrojil jsem kapotáže a zítra zkusím sehnat okolo Zábřehu nějaký servis-elektrice moc nehovím
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

nestartuje 8 roků 6 měsíců zpět #23229

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
,,co baterka? zkoušel jsi start přes kabely z autobaterie?
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

nestartuje 8 roků 6 měsíců zpět #23230

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
A hází ti to jiskru na obou svíčkách?Jakou ty jiskry měly barvu?Doporučuji přidat mínus kabel přímo na startér,nemá to tak všelijaké kostrové odběry.Baterka ti nemusí dávat dostatek proudu.Na Bigu musíš mít baterku ve 100% ním stavu.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

nestartuje 8 roků 6 měsíců zpět #23231

  • breta148
  • Avatar uživatele breta148
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 12
  • Karma: 0
baterka není nejnovější-ikdyž mě tvrdil že je nová-ale dával jsem kabely na baterku 125ah-z v3sky-a pořád stejný-barva jiskry-oranžová-strašně mě to štve najeli jsme se synátorem nějakých 1000km je to super svezení-pohodlná-výkonná motorka
Poslední úprava: 8 roků 6 měsíců zpět od breta148.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

nestartuje 8 roků 6 měsíců zpět #23232

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Jiskra by měla mít modrobílou barvu.Ale teď mě napadá,jde ti tam vůbec benzín?
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Kuca78

nestartuje 8 roků 6 měsíců zpět #23233

  • breta148
  • Avatar uživatele breta148
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 12
  • Karma: 0
svíčky jsou mokrý-motor ani nezakašle-prostě startér točí a motor mrtvola-jel v pohodě do posledního metru-v práci mě museli natočit kabelama z auta-startér točil a nic-najednou na jedno otočení chytl a běžel normálně-doma jsem ho ještě po dojezdu hned nastartoval a po schládnutí už nenaskočil
Poslední úprava: 8 roků 6 měsíců zpět od breta148.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

nestartuje 8 roků 6 měsíců zpět #23234

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Nejspíš tam někde budeš mít špatný kontakt.Jak jsem ti psal,dej přímo z baterky samostatný mínus kabel na startér.Oranžová barva jiskry je špatná.Zkontroluj spoje a kontakty u kabelů.Mrkni i pod nádrž.Původní majitel za to třeba nemůže,to se prostě stává.Každý z nás ti něčím takovým prošel.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

nestartuje 8 roků 6 měsíců zpět #23235

  • Green66
  • Avatar uživatele Green66
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 0
Mně na Gsxr odcházeli svíčky naráz přijel jsem natankovat a už jsem odjížděl na tři válce a doma se ta svíčka tvářila v pohodě ale když jsem jí dal zpatky do válce byla mrtvá. Ale Gsxra žrali svíčky pravidelně mezi 7-8tis. km jak odešla jedna ostatní šli během krátký doby za ní. Ja bych zkusil vyměnit svíčky tim se nic nezkazí. :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

nestartuje 8 roků 6 měsíců zpět #23236

  • breta148
  • Avatar uživatele breta148
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 12
  • Karma: 0
ještě budu zkoušet-díky za rady-byla by škoda na tuhle krásku zanevřít-
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

nestartuje 8 roků 6 měsíců zpět #23278

  • Pavlos
  • Avatar uživatele Pavlos
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Hlavně zdraví...
  • Příspěvky: 7
  • Karma: 0
Ahoj Bigaři, chtěl bych se s Vámi poradit, už když jsem kupoval Biga od majitele, tak mě upozorňoval, že tam bude už nejspíš slabá baterka, moc se tomu nechtělo, točilo to bez problému, ale nechtělo to chytnout, až po nějakým čtvrtým otočením, pak jsem to zkoušel sám, a mám stejnej problém, baterku vytáhnu hnedka z nabiječky, ale nic, jakmile připojím druhou baterku, chytne hned, na první otočení... Chtěl jsem to řešit, že koupit novou baterku, gelová ( jestli to jde a silnější, pokud můj Big zvládne DR 750 ), nakonec jsem to dal do servisu a řekl jsem ať se mi na to mrknou a radili, že to bude nejspíš startér, pač baterka drží, tak ho zrepasovali a jejda, peníze fuč, ale Big má stejný problém, tak bych se chtěl zeptat, pokud to bude baterkou, tak jestli můžu koupit silnější než tam je, aby to zvládl Big, mám tam 4max 95a...? Předem děkuji za info ;)
Přílohy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

nestartuje 8 roků 6 měsíců zpět #23279

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Ještě než budeš kupovat novou baterku,tak dej samostatný mínus kabel z baterky na startér a uvidíš co to bude dělat,někdy to pomůže.Jinak baterku můžeš dát jakkoli silnou když se ti vejde do kastlíku ;)
V tvém případě ale moc možností na silnější baterku nemáš protože kastlík na starším typu (750 a 800 r.v.90)je menší než na novějším typu.Ještě se podívej kolik má tvá baterka startovací proud.Mě se stalo,že jsem koupil baterku "na Biga",v nadpisu bylo že má 190A startovací proud,rozměry byly stejný ale až po půl roce jsem zjistil,že má místo 190A jen 145A a to je na startování kurevsky znát.
Co to je za označení baterky 4max 95a,to jako že máš 95 ampér?
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Poslední úprava: 8 roků 6 měsíců zpět od Jardas.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

nestartuje 8 roků 6 měsíců zpět #23280

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
tyto aku s Bigem točí dostatečně www.motoslerin.cz/-MOTOBATT-baterie.html a prodavač Ti rád pomůže s výběrem ;)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

nestartuje 8 roků 6 měsíců zpět #23281

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.208 sekund