Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Baterka

Baterka 15 roků 10 měsíců zpět #724

  • sedly
  • Avatar uživatele sedly
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 37
  • Karma: 1
Ahoj, ahoj. Jelikož poslední zmínky o baterkách (zdali klasickou, nebo gelovou, jaké značky a jestli se gelovka vůbec vleze do kastlíku pro baterky, kde jsou nej ceny, atd..) tu byly ještě na starém fóru před dlouhým časem a od té doby jste jistě i pobrali nové zkušenosti a objevily se i nové výrobky, chtěl bych tímtom poprosit o radu jakou baterku si pořídit.
Ta moje je totiž prakticky po smrti a letos mně už 2x nečekaně dostala. Chystám se i na bigsraz a v zájmu zachování vašich baterek (budu totiž několikrát denně chodit prudit s kabelama a ždímat vaše baterky) prosím o rady a zkušenosti.
Díky. :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 15 roků 10 měsíců zpět #725

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Ahoj. Pro 750 je psaná baterka Tahle , Ale myslím si že se nic nestane pokud tam šoupneš Totok . Jen nevím jestli se tam vejde. Rozměry jsou jiné.

TADY jsem našel stejné, jen trochu levnější ;)
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 15 roků 10 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 15 roků 10 měsíců zpět #739

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
než YUASA tak pouzij FIAMM..je to stejné ale levnejší..jak gelove tak obyč. ja je mam a spokojenost...ja nsehnal na 800 stofku u nas v olomouci za 1200 po slevě..gelovou;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 15 roků 10 měsíců zpět #742

  • will
  • Avatar uživatele will
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 52
  • Karma: 9
Záleží co jezdíš.. na cesty si vyber.. když jezdíš terén tak můžeš vycákát elektrolyt a nedej bože když uděláš hají.. než ji postavíš na kola tak něco málo může vytéct.. a za rok se to už pozná a odkrytý články strašně trpí a musíš namíchat elektrolyt.. nestačí dolít destilku..sakra na mě sem se nějak rozkecal
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 15 roků 10 měsíců zpět #749

  • Yankee BiG
  • Avatar uživatele Yankee BiG
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • hyperaktivni veverka ujeta na semtexu a cokolade
  • Příspěvky: 112
  • Karma: 15
bezúdržbovka stojí kolem 1200 jak psal Krokodýl ale napasovat jde do bigů 91 a vejš. Do starších bigů jde napasovat pouze po úpravě nosníku baterky - je zapotřebí vyndat tu konstrukci v které původní baterka je a zvětšit ji na rozměry gelovky - chybí tam jenom kousek -nastavily sme to pásovinou a klaplo to napoprvé.
Bezúdržbovka je schopná dát větší startovací proud než klasická olověnka což se pro roztočení studenýho kladiva opravdu hodí a v případě že leží tak z ní nic neteče :cheer:
Klasická olověnka co tam patří stojí kolem osmistovek.
Ride to Live & Live to Ride
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 15 roků 10 měsíců zpět #775

  • sedly
  • Avatar uživatele sedly
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 37
  • Karma: 1
Díky za rady. nakonec jsem se rozhodl pro klasiku. Důvody jsou:
1. gelovka je dražší a musíš si na ni koupit jinou nabíječku, než mám doma.
2. úpravu kaslíku bych do srazu nestihl, ikdyž to je maličkost.
3. mám vyhřívání rukojetí napojené přímo na baterku. Prý je složité to napojit přes spínačku. Nevím, nejsem elektrikář. Když je v noci zmrzlý zapomenu vypnout, nebo když si někde děti hrají s knoflíkama na řídítkách a zapnout mi je, tak se baterka vybije do mrtě. A to se u gelovky nesmí stát. Gelovka jak se vybije totálně, tak je po smrti.
Takže tyto důvody rozhodly o levnější verzi.
Díky všem za rady a pohodovou jízdu. :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 15 roků 10 měsíců zpět #783

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Vyhřívaný rukojetě jsem napojil jednoduše na klakson.Tam jde totiž elektrika až po zapnutí klíčku a gelovce obyčejnou nabíječkou nebo startováním přes kabely spůsobíš rychlou smrt.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 15 roků 10 měsíců zpět #784

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
S nabíjením určitě baterce gelové život ukrátíš, startováním přes kabely rozhodně jí neublížíš. Pokud ovšem nedáš obráceně kabely.
Dokonce jsem někde četl článek kdysi, který zcela vyvrátil moje přesvědčení, že startovací auto/motorka musí být natočené. Právě že má být v klidu.
Někde se to pokusím najít.

Gelovka je sice dražší, ale je dle mého soudu lepší. Už ze zde popsaných důvodů. A nabíječka je za vcelku rozumný peníz, Vlasta ji koupil někde v nejmenovaném Lidlu za pár stovek. Jediný problém je, že se nevejde do kastlíku.
A ty hefty jsem zapojil na pojistku od hlavního světla.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 15 roků 10 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 15 roků 10 měsíců zpět #786

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Nejvíce dobře člověk gelovce udělá,když si jí nevšímá.
Dokud se nezaoxiduje plus pol,pak ho stačí jen vyčistit a můžete zase jezdit.
Hlavně nenabijet ničím,pokud dobijí Big,tak to vůbec není potřeba.
Už jsem jí vymlátil několikrát,pak jsem natočil přes kabely a od roku 2001,kdy jsem odbornou péči umrtvil originální baterku(deset let starou),koupil v České Lípě vyrobenou Vartu a o tu se raději vůbec nestarám a maká do dnes.

Jak jsem tu původní umrtvil odbornou péči jsem již napsal na starém fóru,ale ve stručnosti:
Po několika nepodařených startech jsem vyndal baterku z motorky a s vědomím špatného majitele,jsem vše chtěl napravit a baterku dobít.
Odzátkoval jsem vička článku i když tam je napsáno NO OPEN,ale v domění že je to pro ty blbce na západě aby se nepocintali kyselinou.
No a začal jsem nabijet 1,4A,když jsem si myslel že by mohla být nabitá,elektrolit se pořád nějak nevařil a baterka se podezřele ohřívala.
Tak jsem byterku zazátkoval a vložil do kaslíku,ale ouvej nějak se nafoukla a do kaslíku šla těžko.
Po nějakém měsíci a půl jsem už začal mít častější problémy se startováním a začalo mě otravovat chodit na parkovištích za řidiči kamionů prosit o trochu proudu.Tak jsem koupil novou a se starou se s lítostí rozloučil.
Mezi tím jsem se dozvěděl,že právě to otevření baterky jí umrtvilo.
Gelovka je prostě bezúdržbová.:laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 15 roků 10 měsíců zpět #794

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Gelovka zkrátka nemá ráda šoky ať už nesprávnou nabíječkou a nebo právě startováním přez kabely z náklaďáku.Loni mi takhle právě odešla.Ne hned,ale pěkně potichoučku,pomaloučku až do ůplnýho konce.Pěkně se nafoukla,že jsem ji ani nemohl dostat ven.Jinak Big jede i s totálně zničenou baterií.Stačí právě ty kabely z jiné baterie,nastartovat a pak už jede i svítí normálně.Problém je pak už jenom s tankováním.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 15 roků 10 měsíců zpět #797

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
Mám gelovku a už jsem si ji taky přez rok nevšimnul,hlavně je vhodnější do terenu ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 15 roků 10 měsíců zpět #807

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
je blbost že baterku odrovnáš startováním úpřes kabely. co to tu kychtáte :laugh: tady nekdo nedával ve fyzice pozor co? bo pri startu přes kabely je zapojené paralerně a ne do série. tak asi tak ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 15 roků 10 měsíců zpět #817

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Tak to budeš muset poslat do Varty,neboť v návodu tohoto výrobce právě toto je napsané.Pro mě za mě kdo chce,může startovat třeba přez svářecí trafo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 15 roků 10 měsíců zpět #818

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Tak já jsem do Varty napsal. Tak uvidíme co odpoví. Kouknu se i do záručních listů, co dodáváme k baterkám.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 15 roků 10 měsíců zpět #819

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
to jsem zvedavej....jestě zě se o nas admin tak stará, i když má skůůůtra :P :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.248 sekund