Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: relátko na startér

relátko na startér 14 roků 8 měsíců zpět #6081

  • drkubacek
  • Avatar uživatele drkubacek
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 11
  • Karma: 0
Zdravím všechny BIGaře B) Chlapi, chtěl bych se zeptat jestli někdo náhodou nevíte proč mi cvaká relátko na startér? Když jsem se chtěl projet, bylo to po dlouhý době a měl jsem skoro vybitou baterku, ale nastartoval jsem, po asi 10 minutách jsem dojel na stopku, kde mi Big chcípnul a baterka už neutočila startér. Po nabytí baterky se startér vůbec netočí a jen cvaká v relátku? Proč? Je špatný relátko, startér .... nebo co? Prosím poraďte.
Dík moc Kuba
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:relátko na startér 14 roků 8 měsíců zpět #6082

  • Yankee BiG
  • Avatar uživatele Yankee BiG
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • hyperaktivni veverka ujeta na semtexu a cokolade
  • Příspěvky: 112
  • Karma: 15
zkontrolovat, očistit a utáhnout všechny silné kabely směrem od baterky ke startovacímu relé a startéru a zkusit nastartovat znova (možná jenom vagůz kontaktus)
Pokud baterka byla na nabíječce a je nabitá (nebo se tak aspoň tváří) a bude to stále cvakat tak ti s největší pravděpodobností umřela baterka :dry: .
Zkus batku propojit startovacíma kabelama s baterkou s auta a pak by to mělo chytnout bez zacvakání.
Stačí teda zakoupit novou baterku ale určitě bych pro zichr taky přeměřil elektriku, jestli je v pořádku dobíjení (návod a údaje najdeš v bigařské bibli nebo tady někde na foru).
Ride to Live & Live to Ride
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:relátko na startér 14 roků 8 měsíců zpět #6089

  • Sádˇa
  • Avatar uživatele Sádˇa
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 264
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 154
Pokud budeš používat startovací kabely tak nějaké pořádné,při použití kabelů alá supermarket můžeš zatavit jak cívku tak kabely.Vlastní zkušenost-BIG startoval i po vyndání klíčku,takže se musela okamžitě baterka odpojit a cívku sehnat jinou,dá se opravit ale jen nouzovka moc bych s tím nejezdil
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:relátko na startér 14 roků 8 měsíců zpět #6136

  • drkubacek
  • Avatar uživatele drkubacek
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 11
  • Karma: 0
Tak jsem to zkusil nastartovat přez baterku v autě a pořád to cvaká. Tak nevím, podle mě to je kouslej startér. To je můj první větší problém s touto motorkou a fakt nevím co s tím.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:relátko na startér 14 roků 8 měsíců zpět #6139

  • Yankee BiG
  • Avatar uživatele Yankee BiG
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • hyperaktivni veverka ujeta na semtexu a cokolade
  • Příspěvky: 112
  • Karma: 15
zjistit jestli je kouslej startér není zas tak hrozná práce člověče - odpojit přívodní kabel ke startéru, odmontovat koleno výfuku (bohužel bez toho se tam nedostaneš) a vyšroubovat dva uchycující šrouby nad spojkou.
Rozdělat startér (2šrouby) a zkontrolovat jak sou na tom uhlíky, smontovat zpět a zkusit funkčnost startéru připojením na baterku jestli točí.

Stejně se mě to ale nezdá cvakání z relátka je znamením že proud není dostatečně silný k sepnutí kontaktů natož pak k roztočení startéru - možná by nebylo špatný kontaktovat nějakýho autoelektrikáře ať ti to projde měřákem. Za zeptání nic nedáš.
Ride to Live & Live to Ride
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:relátko na startér 14 roků 8 měsíců zpět #6144

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Problém bude asi v baterii co je v motorce.Nasazením startovacích kabelů na svorky baterie se pak proud přes poškozenou baterii ke starteru nemůže dostat.Takže zkus plus na baterku a nínus dej na kostru někam na rám mašiny.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:relátko na startér 14 roků 8 měsíců zpět #6147

  • drkubacek
  • Avatar uživatele drkubacek
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 11
  • Karma: 0
Zdarec, tak už startuje jako drak:lol:
Jedna jediná myš v garáži snad za 10 let a ta mrcha mi prokousla šťávu od baterky a drát se dotýkal rámu. Jen je mi divný že to nepálilo pojistku. Každopádně dík moc za rady, budou se mi ještě hodit, nejsem žádnej světoznalec, takže každá rada dobráB)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:relátko na startér 14 roků 8 měsíců zpět #6159

  • Pivca
  • Avatar uživatele Pivca
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 66
  • Karma: 2
Ty myši s čelenkou Honda jsou pěkný prevíti ...
Holky jsou pro buzíky Henry
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:relátko na startér 14 roků 7 měsíců zpět #6347

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Zdravim ve spolek, mam problem sehnat rele v okruhu starteru, to co je u predního svetla. Je to cerná krabicka se 6 plochými vyvody,oznacení:
32910-31DOO, G8D-27S-C, 2491D2. Je to na 800 r.v.1991 . Ze 750 je JINE. Pokud by ho nekdo prodal, byl bych stastný jako blecha:kiss: . Aldy ho zatim nemá... Dik za kazdou informaci.:)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 1.103 sekund