Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Kontrolka paliva-ukazovatel

Kontrolka paliva-ukazovatel 15 roků 3 týdnů zpět #4354

  • black333
  • Avatar uživatele black333
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 150
  • Karma: 4
Chlapi,dufam že ma neukamenujete,nenašiel som tu nič take preto ta otazka.Riešil už niekto tento problem?nema niekto vymyslene niečo ako je aj u novšich motoriek ukazovatel paliva alebo aspon kontrolka?Mne to chyba na mojej osemstovečke bigušovi.Da sa niečo take urobiť?Viem že si mam striehnuť spotrebu,kilometre ale toto by vyriešilo problem možno viacerych,myslim si že to neni zla otazka,mylim sa.Dakujem za každu info,pripadne radu:woohoo: ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kontrolka paliva-ukazovatel 15 roků 3 týdnů zpět #4358

  • pepik
  • Avatar uživatele pepik
Zdravim na Slovensko.
Taky jsem někdy o ukazateli přemýšlel, ale pak po propočítání spotřeby (cca5,5l/100km) a dostatečné nádrži (27 a 24l)jsem usoudil, že na ježdění po čechách- žádnej problém.
Ráno doplním do plna a večer stejně prázdno nemám.(pouze můj postřeh)
Určitě někde venku jeto jiné, ale skoro všechny systémy jsou založeny na mechanickym plováku, nebo elektronickým.
Vždycky je tam přívod proudu a všude kolem benzín, takže vše "amatérské" jsem okamžitě zavrh.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kontrolka paliva-ukazovatel 15 roků 3 týdnů zpět #4363

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Myslím si že by s umístěním senzoru nebo plováku bylo tolik problémů,že to raději oželím.
I když bych aspoň kontrolku uvítal.
Jak už jsem jednou psal,jedno kde zrovna člověk na Bigu jede ,ale na dálnici v levém pruhu ve stopadesáti přepínat na rezervu jde o život.Musí se na to myslet a raději zavčas přepnout.
Pepo neboj venku je všude benzínek habaděj,jak na Ukrajině,tak v Rumunsku:cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kontrolka paliva-ukazovatel 15 roků 3 týdnů zpět #4373

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Tento problém jsem řešil denním počítadlem. Při každém tankování jsem ho vynuloval a jak se blížilo 380 km namotaných, koukal jsem po benzíně. Věděl jsem, že se blíží rezerva a buď přepnul ( máš tam ještě 5 litrů, což je na cca 80 km.
Ale většinou jsem benzinku potkal dřív, než jsem přepínal.
Tankoval jsem vždy skoro kdekoliv ( vyhýbam se Benzina a pumpě v Hrochově Týnci ) a nikdy jsem neměl problém.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kontrolka paliva-ukazovatel 15 roků 3 týdnů zpět #4380

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Zdendo ,to my taky ale právě proto aby jsi nemusel hlídat kilometry,tak kolega černý333se ptal,zda-li toto neumí někdo ojebat,kontrolkou nebo ukazatelem.:cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kontrolka paliva-ukazovatel 15 roků 3 týdnů zpět #4385

  • Bohuna
  • Avatar uživatele Bohuna
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 18
  • Karma: 0
zdar.. tak jsem nad tim premyslel.. jedina moznost, ktera je asi realna, je merit prutok benzinu na hadicce.. vezmu prutokomer a vyzkousim, jestli to nebude nejak omezovat chod stroje.. pokud to bude bez problemu, tak se dodela elektronika.. budto jen hladovy oko nebo progresbar treba s deseti ledkama a nebo display (okamzita, denni, prumerna, zbytek v nadrzi.. prepinano tlacitkem) :woohoo:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kontrolka paliva-ukazovatel 15 roků 3 týdnů zpět #4387

  • Wyky
  • Avatar uživatele Wyky
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 512
  • Obdržená poděkování 16
  • Karma: 157
No, myslim, ze to asi neklapne. :dry: Prutokomer potrebnych rozmeru jsem nekde na Webu nasel, ale jeho cena je takova, ze si radsi vynuluju tacho. Navic ma minimalni prutok 0,5 l za minutu. Pri rychlosti 90km/h protece hadickou za minutu cca 0,1 l. To jsem bral spotrebu 6,5 l na 100 km. Myslim, ze dost z nas ma spotrebu pod 6,5. B)
Pak jsem nasel jeste jeden s dobrym rozsahem, ale cena 2.650 Kc jen za cidlo je asi trochu mimo misu.:side:
Ale kdyz nekdo prijde na nejaky hezky a elegantni reseni, tak se nebranim.:)
DR-BIG 750S, 1989
Poslední úprava: 15 roků 3 týdnů zpět od Wyky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kontrolka paliva-ukazovatel 15 roků 3 týdnů zpět #4388

  • Bohuna
  • Avatar uživatele Bohuna
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 18
  • Karma: 0
No ja prave nasel, rozměry 6x4x2,5 cm, minimalni průtok 0,015 l/min, přípojení hadičkou 6 mm. No a cenovka bude nekde kolem 700,- (za snimac). Je to treba zkusit..
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kontrolka paliva-ukazovatel 15 roků 3 týdnů zpět #4391

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
To je moc složité.
Big oplývá jednoduchostí,takže další polemiky jdou mimo mě.
Nejjednoduší by bylo čidlo ve výši trubky reservy,ale vrtat do nádrže z hlubokotaženého plechu se mi nechce,už takhle mi dost praská a teče.:huh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kontrolka paliva-ukazovatel 15 roků 3 týdnů zpět #4394

  • Bohuna
  • Avatar uživatele Bohuna
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 18
  • Karma: 0
to je prave to.. jak to udelat a nevrtat :cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kontrolka paliva-ukazovatel 15 roků 3 týdnů zpět #4395

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Jak mile to nemůžeš přímo změřit(čidlo nebo plovák),tak nějaké výpočty na odtoku stojej za h....
Protože to musíš kalibrovat a je to vše zbytečně složité.Průtokoměry se používali začátkem devadesátých let,dnes už to nahradili,právě čidla,která dávají údaje řídící jednotce a ta vše přepočítá na to co od ní vše potřebuješ,za se vše složité.:dry:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kontrolka paliva-ukazovatel 15 roků 3 týdnů zpět #4400

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Psal jsem to s nulovátkem právě proto, že udělat čidlo nebo kontrolku bude problém. Z toho titulu mi přijde koukat na kilometrovník jako to nejjednodušší.
Stejně bys musel koukat na ukazatel.
Červená kontrolka by byla super, ale provedení nesnadné.

Mám ted relativně nový stroj (2007) a ukazovatel taky kecá. Jezdím zase na nulovátko.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 15 roků 3 týdnů zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kontrolka paliva-ukazovatel 15 roků 3 týdnů zpět #4401

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Jenom,že když potřebuješ denní počítač na jiné věci?Zvláště když jedeš nějakej orienťák a musíš co 40km nulovat,aby jsi se udržel na trati dle intirenáře.To je už problém.:P
I když věřím,že průměrnej jezdec si zapamatu je přibližnej stav,kdy bude muset zase tankovat.
Není to o tom dojíždět nádrž do sucha.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kontrolka paliva-ukazovatel 15 roků 3 týdnů zpět #4404

  • black333
  • Avatar uživatele black333
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 150
  • Karma: 4
No chlapi tak to ste ma nepotešili,no bral som niečo podobne ako maju Hondy Varadera,resp. kontrolku.No ako som pisal mam Biga od septembre minuleho roku,takže až teraz som začal poriadne jazdiť a ked mam plnu nadrž a idem sa previesť,tak denne si spravim okolo sto kilometrov,no a vždy kukam do nadrže a ked vydim že mi tam chyba idem tankovať.Snažim sa zmerať spotrebu,teraz som to nalial až po hrdlo a skusim po stovke dotankovať,vychadza mi to ale okolo 6litrov,no chcem si to riadne odsledovať.Na pumpe sa mi už znami smeju,že som tam častejšie ako zo svojim autom.Preto som nervozny z toho pozerania do nadrže.Samozrejme ako na aute tak aj na moto si nulujem kilometrovnik ale predsa čo by bolo intelingentnejšie ako kontrolka?Jednoducho ak mam najzdene cez 135 kilometrov,chystam sa na pumpu.Neviem si predstaviť že,najazdim minimalne 250kilakov.Mal by som strach.Nadrž je velka ale pocit je pocit.:dry: No čo už,nič mi neostava,na druhu moto tak či tak nemam a biga by som sa nerad vzdaval len kôli kontrolke:side: .Teraz som si najazdil asi 50kilakov,tak zajtra to dorazim do stovky a skusim dotankovať.Dneska som najazdil menej.No zajtra,uvydim.Dam vedieť ako to dopadne po zajtrajšom dotankovani.Tak diky za nazori a snahu.:woohoo: ;);)
Poslední úprava: 15 roků 3 týdnů zpět od black333.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kontrolka paliva-ukazovatel 15 roků 3 týdnů zpět #4405

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Pokud Ti jde jenom o tohle,tak tam máš kohout a ten když přepneš na reservu,tak máš čas minimálně 50km na vyhledání pumpy.Jako to bývalo na Jawě nebo ČZ.
Z plné nádrže na reservu to máš u starého 21litrů a u nového 18,5l.:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.260 sekund