Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Xenonový přední světlomet

Odp.:Xenonový přední světlomet 13 roků 4 měsíců zpět #9962

  • will
  • Avatar uživatele will
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 52
  • Karma: 9
xenonovej světlomet se dělá i na motku. Dá se to sehnat u Touratechu.. cena je sice větší, ale když se to dělá na motku, tak už na silnici nikdo nezjistí z jaké je to sady. Jestli moto nebo auto. Od touratechu ji mám na mašině, ale nikdo nečekejte nějaký zázrak, pořád jedno světlo a malá odrazová část a u biga 20 stará. Co je opravdu výhoda, že je motku o hodně víc vidět, ale to zas sere toho kdo jede před váma na mašině. Je to všechno na zváženou a na fin. situaci, asi tak
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Xenonový přední světlomet 13 roků 4 měsíců zpět #9963

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Na podzimních Dvorcích to měl Fík na GS. Nevím co to bylo za typ, ale šajnilo to pěkně.
XLV svítí výborně i bez xenonů B)
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Xenonový přední světlomet 13 roků 4 měsíců zpět #9982

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Přesně jak píše Will,odrazovou plochu a velikos světla ničím nenahradíš.
Chceš-li dobře svítit,tak nezbývá než jiné světlo nebo světla.Z lampy Biga nic nevykouzlíš.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Xenonový přední světlomet 13 roků 4 měsíců zpět #9989

  • djvlada
  • Avatar uživatele djvlada
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 109
  • Karma: 1
ja nevim vy si stezujete ze to nesviti jak kdyz jezdim rano do prace na masine o pul pate tak to sviti jak dabel proti tomu co sem mel na jawce to je rozdil konecne muzu mit i zavreny plexi
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Xenonový přední světlomet 13 roků 4 měsíců zpět #9994

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
A vo tom to je,ty na padesáti km jseš spokojen.
Já ač na silnicích a cestách trávím každodenně mnoho času s více druhy vozidel,tak mě málo světla ser....To není jen Big ale i osobák typu Marea co má místo pořádných světel čočky nebo autobus Bova,který vypadá skvěle jen do doby kdy musíš jet na tlumená světla a nedej bože teď když je každej metr silnice jinač namrzlej.
Navíc Jawa 350/638 ta svitila daleko lépe než Big.To na něm mám ruční štelování sklonu světla,tak že si světlo během jízdy můžu ještě seřídit,což u originálu nejde a pro mě to byla katastrofa.Proto že jsem na Bigu jel a jezdím po tmě o dost km dál než po známe cestě do práce.Vždycky jsem se cestám v noci na Bigu vyhýbal a vyhýbám i když to kolikrát nejde.:( :(
Obecně všechny motorky z dlouhým zdvihem podvozku mají problém se světly,seřizením podle zátěže nebo při akceleraci či deceleraci.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Xenonový přední světlomet 13 roků 4 měsíců zpět #10005

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
a proto soudruzi u yamahy mi dali na tenerku rucni stelovaní svetel uz origo v "základu" :side:
mam docela velkou parabolu a hlavne novou tak to svítí pěkně. i kdyz proste je to porad jen jedno svetlo....ale mne je tak nejak jedno, ...ja moc večer nenajezdím :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Xenonový přední světlomet 12 roků 5 měsíců zpět #13427

  • petrguss
  • Avatar uživatele petrguss
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Tak jsem to tu celý pročetl a mám dotaz. Můj big skoro nesvítí, resp. svítí normálně jako každej jinej big - tedy málo, je vidět prd. Mám philipsku (55/60W) s vyšší svítivostí, a i přesto je to světlo oproti všem mašinám co jsem měl před tím nejhorší. Docela je to problém když potákávám auta, jsem naloženej s přítulkou za sebou, tak jsem jak po*ranej... Neřešil někdo z Vás ně
jakou přestavbu světla (něco jako se dělá na bmw 1100 gs) na dvě klulatá přední světla, případně jiné světlo? Utáhne to vůbec dobíjení biga (2x 55/60w) nebo je řešením ten bixenon o kterém se píše na začátku tohoto tématu... Dejte vedět, protože jsem z toho doceal nešťasnej, sem tam jedzdím bohužel i ve tmě a to je pak problém...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Xenonový přední světlomet 12 roků 5 měsíců zpět #13430

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
uz se to tu řesilo....Yenkee to delal, a stalo to za hovn... hlavne na trvale svicení dvouma očkama nema Bigouš silný altik....hledej najdes , ja uz si to nepamatuju, ale urcite to tu je v elektrice nebo v upravach a vylepsení ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Xenonový přední světlomet 12 roků 5 měsíců zpět #13436

  • petrguss
  • Avatar uživatele petrguss
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
To jsem předpokládal, že alternátor na to bude slabí, ale co tedy jiného? Přídavná stětla je stejné resp. ještě horší nesmysl (navíc 2 x 35w), xenon by byl fajn (řešení by se mi líbilo), ale je to zakázáno, takže co jiného, co ta 100w žárovka nebo jiná žárovka, má to efekt???
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Xenonový přední světlomet 12 roků 5 měsíců zpět #13437

  • DědekDR800
  • Avatar uživatele DědekDR800
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 50
Nedávno byl v bazaru homologovanej přídavnej xenon od TT,ale nevím jestli to byl 1 či 2 ks,stálo to 6tis.Pokud byly dva,tak dle mě to je super cena,zkusím to pohledat a případně bych šel do 1. ks.

Jinak ty dvě čočky.
U Hesslera na webu o tom je povídání,jestli šprechtíš,koukni.
U nás seženeš tři homologovaná provedení.(2xh4,h4+h7) to se pak člení na to,co jak svítí (2x potkávačka+dálka,nebo 1x potkávačka+2x dálka,nebo 1x+1x,samozřejmě to má parkovačky)
Nyní mám kontakt na kluka,co by je nechal nové za 1tis kč.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Xenonový přední světlomet 12 roků 5 měsíců zpět #13439

  • LadaBolech
  • Avatar uživatele LadaBolech
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 114
  • Karma: 2
Homologace světla ještě neznamená, že muže být namontované na čemkoliv člověk chce.Dodatečná montáž musí být na schváleném místě určené výrobcem nebo dotatečně povolená. Alespoň tak je to u náklaďáků na které někdy světla v práci přidávám.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Xenonový přední světlomet 12 roků 5 měsíců zpět #13441

  • petrguss
  • Avatar uživatele petrguss
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Dědku, no tak to já na to juknu (jeslti najdeš odkaz pošli), jestli se mi to bude líbit, tak bych do toho šel. Ona ani varianta H4+H7 je docela dobrá (pokdu by utáhl altík - jako, že spíše ne, tak by byla lepší varianta 2xH4), variantu H4+H7 znám z TDM, ta byla supr (dostatek výkonu na dobíjení a přitom dobrá svítivost - jde tedy hlavně taky o paraboly) to by mě zajímalo - je to možný vyfotit a dát sem nebo poslat na mail ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. )nebo nějak jinak to vidět??

Jako pokud to má homologaci je to rozhodně v poho minimálně na silnici s pomahačema a chráničema, ty jak viděl homologační "Ečko" tak jsou klidní (u mě by spíš řešily výfuky:side: , než nějaké světla), jedinej problém by mohl být na STK, ale to je u mě taky v poho a navíc vždycky tam můžu dát zpět origo bludičku.

Dědku, budu rád za další info a pokdud to bude vést k pozitivnímu výsledku šel bych do toho (zajímají mě obě tvoje varianty) díky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Xenonový přední světlomet 12 roků 5 měsíců zpět #13442

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Sakra, kdejakej moped či skůtr svítí jako blázen, ať má H1, H3, H4, H7 a nemají žádný výkonný altík. Hodně záleží na výběru paraboly, asi vykuchám nějakého Kentoyu:( :laugh:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Xenonový přední světlomet 12 roků 5 měsíců zpět #13443

  • petrguss
  • Avatar uživatele petrguss
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
www.hessler-motorsport.de/site/index.php...m&Itemid=64&catid=12 našel jsem tohle...
to asi bude to co jsi myslel, Dědku, že jo? musí se to na SR43 trošku upravit, ale jestli jsem to dobře pochopil tak se jen musí dodělat 2 takové L držáčky z hlinikového plechu, čož by nebyl problém, myslíš, že to tak je?? Jestli je to ta varianta, jak jsi říkal, že by jsi měl za 1000,-? jestli jo, asi bych to bral (otázka je jen jestli variantu 2xH4 nebo H4+H7) to se musím rozmyslet... díky za info
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Xenonový přední světlomet 12 roků 5 měsíců zpět #13448

  • DědekDR800
  • Avatar uživatele DědekDR800
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 50
http://www.motorkari.cz/motobazar/nahradni-dily/svetla/svetla-predni/street-svetlo-318765.html
Tady má inzerát,je to 2x H4,kovovej skelet,šíře tuším 220mm,má 3 provedení,imitace karbonu,černou matnou,chrom.
Ty Lka si doděláš,to není problém.
Dělaj i provedení s čirou optikou,to je kolem 2200,-
Co jsem se ptal těch co to maj,tak svítivost srovnávaj s Fazerem 600 rok 98-00.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.634 sekund