Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Rozměr pneumatiky?

Rozměr pneumatiky? 10 roků 8 měsíců zpět #17546

  • Shortsword
  • Avatar uživatele Shortsword
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 35
  • Karma: 2
Jak čtu tak nic nového pod sluncem. Mám r.88 SR41A 750 a ve velkém TP mám zapsáno 140 ku. Když jsem jí koupil tak tam byla Mitas 09 a slušně odrbaná a motorka byla bez STK. Dostal jsem však k motu ještě jedno obutí Mitas 08 ale se 130 kou. Pneu jsem přehodil a jel na STK. STK čkem jsem prošel protože jsem argumentoval že tam má být originál 130 oproti zapsané 140. A to jsem je na to ještě upozornil že mám jinou gumu než je v TP.

Jezdím tedy 130 i když mám v TP zapsanou 140 ku.

Dle mého názoru je pořád lepší tam mít to co tam má být než to,co někdo blbě zapsal. Samozřejmě že by to asi chtělo přepsat-snad se k tomu někdy dostanu.
Ono také pozor.Po té 140 ce co tam byla jsou stopy otěru na krytu sek.řetězu a tlumiči výfuku a mezi bokem gumy a kyvkou také moc prostoru nezbývá.
()==I===========>
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rozměr pneumatiky? 7 roků 6 měsíců zpět #24831

  • Dromos
  • Avatar uživatele Dromos
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 145
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 0
Čau jedna technická prezouvate doma nebo v pneuservise a pokud doma tak jak vyvazujete kolo? Teď jsem byl s bigem poprvé v pneuservise a chudák borec to přední kolo sundaval a obouval ručně až mě ho bylo líto :) ale vyvazoval na stroji cena ranec tak jen tak nějaká chytrá rada B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rozměr pneumatiky? 7 roků 6 měsíců zpět #24832

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
Prezouvam doma a nevyvazuji..ani biga ani tenerku..a nemam problem....nebo ho nevnimam...ani pri vysisch rychlostech... ;-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rozměr pneumatiky? 7 roků 6 měsíců zpět #24833

  • Dromos
  • Avatar uživatele Dromos
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 145
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 0
Jo asi jo já naposledy prezouval javky Simsona ale to už je dlouho u skútra jsem šel do servisu ty hliníkace byly celkem zánovní tak jsem je nechtěl zpakovat a u biga jsem váhal a hlavně nevěděl jestli tam cpat závaží každopádně cena za přezuti pneu jedno kolo 50 Kč motoukon tj 150 ale vyvážení dalších 150 celkem 450 za dve kola je dost no ale už bylo hotovo a nemám zkušenost u této motorky s nevyvazenym kolem B) nebrečím ale zajímá mě názor možná kdo tobude za ppár let číst tak mu to pomůže ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rozměr pneumatiky? 7 roků 6 měsíců zpět #24835

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Já při prvním přezutí motorky 3x štípl duše. Pak 2x v pneuservisu za 100,- za kolo a dělají to ručně stejmě jako já doma, vyvažovat jsem nechtěl. Pak už jedině doma. Dávám si větší pozor a už bez problémů. Při jízdě nemám žádný problém s vibracema ani při vyšších rychlostech. Jen dostat zesílenou enduro duši do předního kola je o zlomení nechtů a prstů, už si ji příště nekoupím.
Poslední úprava: 7 roků 6 měsíců zpět od Ruda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rozměr pneumatiky? 7 roků 6 měsíců zpět #24836

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Přezouvám zásadně sám a mnoho let nevyvažuji,protože závažíčka do drátů jsou dost drahé a lepit na rafek se mi nechce.Při vysokých rychlostech je to samozdřejmě znát,ale né tolik že bych to musel nějak zásadně řešit neboď naše cesty bývají tak maximálně kolem 500km za den a to mě spíše unavuje boj s větrem než vibrace.
Vyvažovačku mám,ale moc jí nepoužívám,protože ceny jsi tady napsal sám a to skoro nikdo na enduro dávat nechce. B) :(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Dromos

Rozměr pneumatiky? 7 roků 6 měsíců zpět #24838

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
Biga zasadně doma doporučuji se to naučit né vždy je po ruce servis a když píchneš tak je lepsí to umět neš zhánět co s tím ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Dromos

Rozměr pneumatiky? 7 roků 6 měsíců zpět #24839

  • Dromos
  • Avatar uživatele Dromos
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 145
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 0
Super vidim to stejne příště už jenom doma ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rozměr pneumatiky? 7 roků 6 měsíců zpět #24840

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Velkou výhodou proti proštípnutí jsou motokrosové zesílené duše, je sice obtížnější ji dostat dovnitř i ven , ale je to výhoda pro "šikuly" ;) mně se ji povedlo né proštípnout montpákou, ale připletla se pod haltr, po nafouknutí a přitažení haltru jen ssssss :blink: a dával jsem tam druhou... byl to špatný postup, teď dávám duši prázdnou, jak ji tam vpasuju, tak ji přifouknu a potom vkládám druhou část pneu do ráfku.
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 7 roků 6 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rozměr pneumatiky? 6 roků 3 měsíců zpět #25836

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Dnes jsem nazul nový přední plášť Michelin Starcross 5 Medium o rozměru 80/100-21, opatřil i přední ráfek haltrem. Po přeměření je guma o 5mm širší (měřeno mimo špunty) než Michelin S12XC 90/90 - 21. Ten samý případ zadních pneu, kdy 120/90-18 je stejně široká jako 140/80-18. Tak je vidět, že rozměry pneu lze vytvářet i výškou pneu a teda"jen" do terénu a nemusí se hledat v nabídkách pneumatik jen zaběhnuté rozměry.
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 6 roků 3 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: t2000cz

Rozměr pneumatiky? 6 roků 2 měsíců zpět #25906

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rozměr pneumatiky? 6 roků 2 měsíců zpět #25907

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
JJ, Viktor v Rockway je má taky, jen jestli to není doprodej starých gum a fine... :unsure:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.203 sekund