Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Zvýšení světlosti BIGa

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23426

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Michale navař tam pasoviny s dírkama a můžeš posunovat nahoru a dolů, nebo si tam dej dva stavěcí tlumiče z jawy, tam se to dalo seřizovat taky, mimochodem yuki 125 enduro to má v základu a vyhovovala by ti třeba více. :laugh: . Zkus si spíš ty zvyknout na motorku, když už jsi si ji koupil, než to celé překopeš na něco úplně něco jiného. Mám 184cm a 96kg a taky s tím bojuju, ale to mě právě baví. Mi zase vadí malá vdálenost mezi stupačkami a sedlem, mám moc ohnuté nohy, tak si je dávám na padáky. Stupačky níž nedám, sedlo nahoru taky ne, tak si nechám zkrátit nohy. :)

PS: Prosím přečti si po sobě co napíšeš alespoň jednou, jsem 30 let ze školy venku a z češtiny jsem měl 3-4 pernamentně, ale tvoje psaní mě trhá za oči.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23427

  • michal mcgiver
  • Avatar uživatele michal mcgiver
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
no tak pardon, dizlexii ze mě nikdo nedostane ani po mnoha letech :S samozřejmě že tam nebudu dávat péra z jáwky ani jiné běsi jak píšeš, ale jsem zruční kovoobráběč a zámečník a ve věcech jako vyrobit noví pajšl do tlumiče vidím tak 2 hodiny práce,brnkačka... když posunu přední teleskopy třeba o 20mm je snad logické chtít posunout i zadek o 20mm. NE.?? četl jsem tu jak si dát bacha nu zachování uhlu předních vidlic,jinak že to bude stát za ho..o. už jsem obeznámen že povolením pružiny na stavěcích maticích nic neřeší, jediná varianta co vidím je podle mě upravení tlumiče na jinou pracovní délku... má snad někdo jiný nároz nebo nápad.??? ps: tuší někdo jak je to s tím zadním tlumičem.? už jste ho někdo rozebíral.?
Poslední úprava: 8 roků 5 měsíců zpět od michal mcgiver.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23428

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
tak nevím co chceš slyšet?
Jinač snížit žádnou motorku nejde,pak jedině předělat celou stavbu,to už bych asi šel do něčeho jiného než Biga.
Pokud jseš tak zručnej jak píšeš,tak opravdu nevím co řešíš,už jsi to mohl mít dnes pětkrát snížený.

PS: zručný obraběč a né zruční,
nový pajšl a né noví pajšl. B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23430

  • michal mcgiver
  • Avatar uživatele michal mcgiver
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
no, do dílny se dostanu s mašinou až v pondělí večer, je škoda že mě první čekají kosmetické úpravy než ji rozeberu na GO :( viz foto:
drfoto.JPG

někdo se na kladivu pěkně vyřádil a fakt se mi to nelíbí,nesvítí to,a uchycení těch lamp bych vám nepřál vidět i s elektroinstalací :( pak bude rozborka, pískování,lakování,go motoru atd atd...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23431

  • Grisom67
  • Avatar uživatele Grisom67
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 0
Poslušně mažu,rád bych úplně,bohužel líp to neumím :(
...je to sice dál,zato horší cesta..!
Poslední úprava: 8 roků 5 měsíců zpět od Grisom67. Důvod: nepatří to sem
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23432

  • michal mcgiver
  • Avatar uživatele michal mcgiver
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
:laugh: LIKE A BOSS :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23434

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Nikdo není dokonlý. Omlouvám se za svoji neznalost cizích slov, já byl líný a blbý, dnes bych byl dizlektik a dizgrafik. Možná je to tím že su původem od Ostravy a tam je jiná výslovnost.
Michale proč jsi si kupoval biga který vypadá jako karikatura afriky? Když se ti nelíbí. Já ho tam viděl, nebyl drahý ale vypadá divně. Mohl jsi si vybrat biga v lepším stavu a v origo balení, stál by víc, ale podle toho co na něm chceš dělat GO motoru, lakování a podobně, by tě vyšlo levněji koupit hezčího a asi lepšího biga, pokud jsi fanda biga nebo modernější a novější motorku.
Upozorňuju že já na lepší neměl peníze a zamiloval se do motoru. Kdybych si ho nekoupil, mám ho dva roky, tak jsem o 105 000,- bohatší. A to stál tenkrát 36 000,- zbytek je v něm a benzínu a to nenajezdím víc jak 6 000km ročně, ale "FOFOLA". Tak hodně štěstí.
Michale hlavně v dobrým, já nejsem zlej, jen ukecanej.
Poslední úprava: 8 roků 5 měsíců zpět od Ruda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23435

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Koukejte smazat co sem nepatří,zatím to máte v rukách,jinač to vymaže adminstrátor.Tady nejsme na motorkářích.od kecání mate chat. :angry: :angry:
Přesuňte to třeba Rad ,přestavba atd.
Tady je zvýšení světlosti podvozku.
Poslední úprava: 8 roků 5 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23437

  • michal mcgiver
  • Avatar uživatele michal mcgiver
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
já si ho koupil kvůli tom že je to jednoduchá motorka a nemusela by se kazit dle recenzí,a na jinou jsem prostě neměl peníze,pohužel... tak asponˇ mám na zimu zábavu, drony se v zimě blbě ovládají,mrznou mi prsty :unsure: v dílně u motorky to bude dobrá zašívárna :silly: Vasku chtěl jsem to ted´ smazat,ale nejde mi to, když text vymažu tak mi to napíše zadejte tex,toš nevím :blink:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23438

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Přátelé, řešte si tady Zvýšení světlosti BIGa a pravopis si nechte na jazykové okénko. Pokud tu není, tak vám ho zřídím. :P
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23440

  • michal mcgiver
  • Avatar uživatele michal mcgiver
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
musím jenom souhlasit,jsme snad na moto stránkách, né u diktátu :lol:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 1 rok 2 měsíců zpět #28181

  • big-standa
  • Avatar uživatele big-standa
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 8
  • Karma: 0
Ahoj všichni, já vím, že jste to už nejspíš všichni řešili a vyřešili dávno. Podle vlákna je to cca 9 let, ale já mám biga první rok,a tak mě to, co vy máte za sebou teprve čeká. Pročetl jsem celé vlákno a zjistil, že plzeňská pružinárna pořád funguje, tak věřím, že pružiny nechám vyrobit, ale chci se zeptat na jinou věc. Nedávno jsem narazil na stránku, kde frajer řešil zvýšení světlé výšky u varadera mám ten pocit a psal tam, že zkrátil kosti u přepákování o centimetr a půl a zvedl motorku asi o pět čísel a odpružení ztuhlo. Zkoušel někdo z vás tuhle metodu? Přijde mi to zajímavé.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 1 rok 2 měsíců zpět #28184

  • Zdendys_UH
  • Avatar uživatele Zdendys_UH
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 7
  • Karma: 0
Ahoj Stando,

ano, tato metoda je ke zvýšení světlé výšky často využívaná, je to jednoduché a funkční, tam kde to konstrukce přepákování umožňuje.

BIGa mám taky jen chvíli, tak s u něj jsem zatím nezkoušel, ale použil jsem tento způsob na své předchozí moto GSX-R 1100K a nebyl s tím problém. Jen je dobré si to provizorně vyzkoušet, protože malá změna rozteče na přepákování udělá celkem velkou změnu na ose kola. A při provozu je ještě potřeba víc hlídat opotřebení vodítka řetězu, protože je při této úpravě většinou víc namáhané.
1988 DR 750S

Ubi solitudinem faciunt, pacem apellant
Poslední úprava: 1 rok 2 měsíců zpět od Zdendys_UH.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 1 rok 2 měsíců zpět #28185

  • big-standa
  • Avatar uživatele big-standa
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 8
  • Karma: 0
Děkuju. No já zápasím co můžu, ale zkušenosti chybí. cca 15 let jsem byl bez motorky a jen jsem si sem tam něco půjčil. Teď jsem si splnil sen a pořídil biga. Jen je teda v horším stavu, tak mě čeká do sezóny ještě práce. Vidím, že nejsme od sebe tak daleko. Někdy můžeme dát nějaký meeting. Já jsem ze slušovic
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 1 rok 2 měsíců zpět #28187

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
zvýšení světlosti Biga je jednoduché, přední vidle z jiného motocyklu a zadní tlumič YSS ( s možností štelování jeho délky). Silnější pružiny, výroba podložek je na úkor pohodlí a je to dočasné, než se to zase unaví.. Hrabat do přepákování je zbytečně složité a vždy se nemusí výpočet změny roztečí shodovat se spokojeností a dobou životnosti, než se něco opotřebuje nebo prdne... tož můj názor...Než změnu délky ramen přepákování, radši nejlevnějí je rozebrat zadní tlumič ( námitka, že je nerozebiratelný? Ano, ale lze to jednoduše upravit na rozebiratelný s výměnou oleje ...) a spodní úchyt odříznout a nahradit ho prodlužujícím štelováním se závitem, jako to má YSS. Centimetr závitu dá cca 10 cm výšky sedla... nebo dát zadní kolo 18", jako to mají bahnomr...milové :cheer:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 1 rok 2 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.234 sekund