Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Rada ohledne pneu

Odp.:Rada ohledne pneu 15 roků 4 měsíců zpět #2567

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
To máš pravdu ale k těm 140kám,třeba 07 je lepší než ta 130ka 07ka,ne že je širší,to je naznatelný,ale právě že jí chybí ten střed a je tam hlubší a není hranatá,ta 130 se sjížděla jak auto
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Rada ohledne pneu 15 roků 4 měsíců zpět #2568

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Jeste par rozlisnych nazoru a asi prodam biga, pac si nebudu moc vybrat, jakej plast tam dat :D
Ne delam si srandu. Nepocital jsem, ze se tu sejde tolik nazoru na ruzny gumy, ale zatim z toho nevidim, ke kterej gume se priklonit. V pneuservisu me prave doporucil toho dunlpa tralmaxe, ze je prej tvrdsi, ale ja na tu gumu najezdil kolem 3tisic km, kdezto na 50% vzorku mitasky E07 jsem najezdil kolem 4 tisic. Byla to 130, s tim stredem. Ale taky je pravda, ze kdyz sem ji sjel k tomu stredu, tak prestala tolik ubejvat, no, logicke, ze :)
Jestli se nepletu, tak mitaska je ceska guma a ze by platilo heslo "ceske rucicky, sikovne jsou" :)
Zatim me teda vychazi, ze bude lepsi koupit mitasku, kdyz srovnavam osobni zkusenost
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Rada ohledne pneu 15 roků 4 měsíců zpět #2569

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
To máš teda blbé.
Sežeň si lednové číslo SUPERMOTA někdy z roku 2005 a tam je obsáhlí test Enduro gum všech možnejch značek.
Nejhorší na všem je to že se za gumy musí platit,stejně se ti dříve nebo později sjedou.
Jak mile chceš ještě uvažovat o nějakejch jízdních vlastnostech,tak vždy je to na úkor peněz a životnosti gumy.
Takovou gumu co málo stojí a dobře drží na vodě v blátě i na suchu a ještě vydrží mnoho kilometrů nikdo nikdy neudělal i když mnohé inzeráty to neustále tvrdí,že ta jejich je ta nejlepší.
Vždy musíš udělat kompromis.
Pokud chceš navštěvovat terén,tak Ti nezbejvá než mít ještě jednu nebo dvě sady navíc,protože do některých terénů je lepší mít tzv.C-ečkové gumy,které na silnici zničíš a ani by jsi je tam jezdit neměl ovšem jejich trakci a samočisticí schpnosti "obyčejné" enduro gumy zdaleka nemají.
Zlatě za Komoušů.To jsi si mohl vybrat mezi M9 a M10,tak že vlastně nic.Taky jsme to nějak odjezdili.:laugh: :laugh:
Na enduro tady nikdo nic neprodával.
Jezdili jsme na motokrosovejch gumách,na mokrým asfaltu to bylo jak na ledě.:) :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Rada ohledne pneu 15 roků 4 měsíců zpět #2570

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Jasny, ze je vse na ukor penez. Jde o to, ze si treba priplatim, ale chtel bych aby neco vydrzela. Krosovej vzorek ani nechci. Kdyz zajedu na ty polnacky, tak pocitam s tim, ze nemam krosovej vzorek, natoz pak pod sebou krosku. Jen se tam proste povozim, pokocham. Po jednom hodne neprijemnym urazu si rozmyslim, jestli si dovolim jet nekde rychle nebo ne, takze nepotrebuju nakou perfektni gumu, kterou stejne nesezenu, pac kazda je na neco dobra. Jen bych chtel dobrej kompromis mezi enduro vzorkem. Par gum s peknym vzorkem se me libi, ale pokud by to dopadlo, jako s tim dunlopem, co ted mam obutej, tak je to k nicemu, pac ta mitaska me tam vydrzela vic, akorat v zatackach na asfaltu se me zdala, ze je meka a jakoby se kroutila nebo jak to presne popsat. Nemuzu napsat, ze podkluzovala, ale tim, jak byla meka, tak se jakoby smejkala nebo se jako gumicka vytahovala, ale i tak jsem s tim dokazal taky honit par silnicek v zatackach :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Rada ohledne pneu 15 roků 4 měsíců zpět #2571

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Jo je to přesně jak píšeš,ani né o nějakém nebezpečí ale o pocitu.
Z mé zkušenosti zase Tourance tohle v zatáčkách ani za mokra vůbec nedělají,ale při přejíždění spojení našich dálničních pruhů se jim nelíbí a přesně jak ty píšeš se při jeho přejíždějí ve velkejch rychlostech s plně naloženou motorkou se zavlní,což mi paradoxně E09 nikdy neudělala.Piší o stejném úseku ve stejném počasí a naložení motorky.:laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Rada ohledne pneu 15 roků 4 měsíců zpět #2573

  • marty.big
  • Avatar uživatele marty.big
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 51
  • Karma: 0
Mě ta 07 přijde k ničemu,na silnici to nebylo nic moc a v terénu taky žádnej zázrak.Myslím ale že to je jediná "univerzální" guma na trhu.Pak jsou bud enduro špalky typu e-09 nebo silniční jako např. ty tourancy od metzeleru,nebo e-08.Jestli ti nejde vyloženě o vzorek tak ty tourancy byly opravdu super a 7 tis km taky vydržely,s tim že jsem občas nějakej ten "kochací" terén taky bez problému projel.Continental taky dělá zajímavou gumu a to nejen vzorkově ale i cenově.Přesný označení nevím ale neměl by být problém to najít a hiffovi vydrží taky kolem 7-8 tis km.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Rada ohledne pneu 15 roků 4 měsíců zpět #2574

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Já třeba E07 po ujetí 3000km daroval kamarádovi a nikdy jsem jí už nejel,bylo to sice před 13lety tehdy měla tvar jak guma na káru a při naklonění se vlnila jak had,zkoušel jsem jí jezdit při několika různejch tlacích,ale nakonec jsem koupil Dunlop Trailmax,což je více na silnici,ale mě vyhovovala.
Pak jsem jezdil znovu Bridgestone TW 47 a 48 originál montovanou na nové Bigy.
Taky jsem jezdil Michelin T66X(nejlepe sedící guma na silnici i za mokra co jsem kdy na Bigu jel).
Protože mám většinou k dispozici více gum a nevadí mě je přezouvat,tak jezívám do terénu na E09-kách vzadu a vpředu Treleborgi,podle počasí C-2 ,C11 a jiné.
Dávám né protože chci jet rychlejc,ale pohodlnějš.
Na silnici jezdím Tourance a jsem s nima spokojen.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Rada ohledne pneu 15 roků 4 měsíců zpět #2575

  • Sádˇa
  • Avatar uživatele Sádˇa
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 264
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 154
Já mám Bridgestone TW 48,jezdím převážně silnici v
terénu to hobluje mladej :laugh: mám na ní 4000 a
budu přezouvat,možná že to tak žere ten asfalt.Jsou
vetšinou staršího data výroby což je také znát,čím
starší tvrdší a více klouže :(
Poslední úprava: 15 roků 4 měsíců zpět od Sádˇa.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Rada ohledne pneu 15 roků 4 měsíců zpět #2578

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
To jsi uhodil přesně hřebík na hlavičku.
Všechny gumy jsou testované nové.
Jak známo guma stárne i když nejezdí,takže i její vlastnosti se více či méně mění.:angry:
Když jsem dříve hodně jezdíval do Německa,tak jsem taky dostkrát dostal na "dojetí" gumy za hubičku,protože jak známo Němci přesně podle manuálu 3mm na enduru vyhoděj a někdy na konci sezóny i 5mm vzorek.Tak že jsem si taky na starších gumách pojezdil nebo je tu rozdal,s tím že darovanýmu koni na zuby nekoukej.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Rada ohledne pneu 15 roků 4 měsíců zpět #2582

  • Aldy
  • Avatar uživatele Aldy
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • (nerad píšu:-)
  • Příspěvky: 283
  • Obdržená poděkování 12
  • Karma: 62
Gumy to je nekonečná kapitola, já se k tomu nevyjadřuji. Já jezdím téměř na všem a univerzální gumu ještě nikdo nevyrobyl, z bytek je na řidiči. Co komu vydrží jak dlouho se memá cenu bavit, příklad Mitas 07 zadek na bigoj stejná série jeden ji sjede za 5OOOkm, druhej ji uválí po 20000km, stejnej příklad Mitas 08, 6000km a 18000km. (to samý je z řetězovkama, rozvoďákama a tak...)

Teť tam mám náhodou Dunlop Tralmax 65s (mám na ní 4000 dálkových neubyla ani třetina ja jaře po okolí to bude zese o něče jiným). Dal jsem ji hlavně kvůli ceně vzal jsem jich 5 (i pro známé) a ještě tam mám poslední kdyby někdo chtěl je za 1800kč !!! Je to tahle za 3474kč B) internetovy-obchod.msbox.cz/13080-17-65t...p/f-5-s-58-dp-77994/
ALDY z Turecka
Poslední úprava: 15 roků 4 měsíců zpět od Aldy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Rada ohledne pneu 15 roků 4 měsíců zpět #2594

  • Vorel
  • Avatar uživatele Vorel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Život se dá promarnit, prožít a nebo ENDURO!
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 5
Vlasta napsal:
Moje skušenost je že s 07 vyjedu to co 09,a po prvních asi 1000km po silnici je myslím 09ka v terénu i horší,tuhle co si tady ukazujete je srovnatelná s 08. A 07ku nazývám přesně tím slovem co řek Marty že pro něj není,universální,jezdím tak 30-40% terén

Jezdím O7! Je v pohodě. Stačila mi i XL rallye, do Karpat i do Sahary. A za 2250,- za sadu je to bezkonkurence!!! A její vlastnosti mi připadají v normě!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Rada ohledne pneu 15 roků 3 měsíců zpět #2873

  • Hiff
  • Avatar uživatele Hiff
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 78
  • Karma: 4
Já sem taky něco plácnu. :) Už mám několikátý Conti Escape a je to vážně super volba na silnici. Sucho mokro zima teplo všechno jedno. :dry: Loni jsem zadek skoro studenej utrhnul plynem a šel až na stupačku bylo plus 10st C a gumy měly najeto 5km rovně. A stejně ten předek nepovolil. Za 3200,- za sadu je to super volba. V suchým terénu není problém jen člověk nesmí pokoušet přední kolo. Docela mě ale štvaly tím jak upadaly do náklonu. Musel jsem buď přidávat nebo brzdit zadkem jinak jsem furt kvedlal řidítkama jak sem to rovnal. 140tka to spravila. :laugh: Je blbnina říct, že všechny gumy širší jsou lepší ale v tomhle případě jo, protože ten profil u Escape je tak kulatej (uplnej opak autopneuE07, která bude v zatáčkách ve velikým náklonu zase o DOST horší) že to dělá problémy při větším náklonu. Připlatil jsem 200,- a jsem v klidu. Si myslím že na silnici obecně jsou ideální rozměry 140-160(všechny motorky) všechno míň nebo víc už může někde zlobit. Výdrž je tak 7tis do oskákání boku běhounu (dost možná moje vina dost klopím a nakládám na výjezdu) a 9tis do sjetí prostředku (moc netahám). Předek kolem 15tis km.
Ted chystám na druhý kola E09 za tak uvidim.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Rada ohledne pneu 15 roků 3 měsíců zpět #2881

  • Rimmerak
  • Avatar uživatele Rimmerak
Co říkáte na Heidenau K 60 ? Po víkendu mi přijde na zadek na Freewinda. I s poštovným 1499kč. 130/80 R17. Jsou prý lepší jak mitasky, dělají to němci.
http://www.smeagolvomloh.de/mediac/400_0/media/K60$20hinten.jpg
Přílohy:
Poslední úprava: 15 roků 3 měsíců zpět od Rimmerak. Důvod: link
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Rada ohledne pneu 15 roků 3 měsíců zpět #2885

  • indi
  • Avatar uživatele indi
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 37
  • Karma: 2
Souhlasím s Hiffem ,
taky už jezdím třetím rokem na continentalkách a
taky 140ku a taky mám odřený stupačky a guma drží
jak přibitá...prostě Super..
Indi
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Rada ohledne pneu 15 roků 3 měsíců zpět #2886

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Jako vzorek to vypada dobre :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.339 sekund