Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Uložení páky zadní brzdy - VYŘEŠENO

Uložení páky zadní brzdy - VYŘEŠENO 4 roků 9 měsíců zpět #26982

  • WILLYS
  • Avatar uživatele WILLYS
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 8
  • Karma: 0
Vyřešeno napíšu pak postup ;)
Ahoj Kluci :) , mohl by mi PROSÍM někdo zkušený poradit se složením uložením páky zadní brzdy (viz obrázek)?

Na Willysoj nemaká zadní brzda, šroub páčky byl dotaženy na krev a nešel povolit, páčka se nevracela a fungoval jen na velkou sílu.

Šroub se mi po nahřání podařilo sundat a teď mi jde o to,jak je tam daný to osazení co zapadá do páčky? Má to jít volně vyndat a zatím je pružina co páčku vrací? Možná to na fotce neni dobře vidět, ale mě to přijde, že předchozí majitel to zazloukl do rámu a je to "utopený" v rámu a nezapadá to do páky cca o 5mm a stejně se to celý hýbe dost těžko, nato že by to mělo páčku vrátit okamžitě.

Prosím o postup jak to vyndat celá ven a kolik to má části? (to osazení + pružina?)

Díky Mirek
Přílohy:
Big je 91, aktuálně se rozkoukávám, neb je to můj první ;)
Lisknuto o zem v FR, pošlechtěno v PL, kloudný servis a renovace aktuálně probíhá v CZ :D
Poslední úprava: 4 roků 9 měsíců zpět od WILLYS.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Uložení páky zadní brzdy - VYŘEŠENO 4 roků 8 měsíců zpět #27043

  • WILLYS
  • Avatar uživatele WILLYS
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 8
  • Karma: 0
Takže, složení páky zadní brzdy je: šroub, páka, tyčka s osazením a za ni z vnitřní strany je pružina co vrací páčku nahoru, na tyčce je ještě navařeno stavítko odporu. Sundává se to tak, že stáhnete dolu šroub dopínání pružiny, vyšroubujete šroub, sundáte páčku a tyčku vytlačíte směrem dovnitř pod motor, ta vypadne ven i s pružinou.
Můj problém byl, že tyčku s osazením někdo namazal bůhví čím, to tam zatvrdlo a páka nefungovala. Takže domluva kladivem (to nemám rád), vyčištěno, promazáno, zkompletováno, kupodivu funguje ;)
Big je 91, aktuálně se rozkoukávám, neb je to můj první ;)
Lisknuto o zem v FR, pošlechtěno v PL, kloudný servis a renovace aktuálně probíhá v CZ :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Uložení páky zadní brzdy - VYŘEŠENO 4 roků 8 měsíců zpět #27044

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
jj přesnej postup jak to rozchodit,u našich strojů se to moc nestává protože my spíše zaletňujeme než zazimováváme.
Naše sezona je obrácená proti většině "motorkářů"
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Uložení páky zadní brzdy - VYŘEŠENO 4 roků 8 měsíců zpět #27046

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Jo jo. Už se těším na podzim až zase začneme jezdit, v létě je všude plno lidí, cyklistů a na silnicích zase plno "motorkářů". Sezóna zkončila big srazem a od té doby jsem byl jednou na bigu v práci. Jinak kdo maže ten jede a vazelíny není nikdy dost. :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Uložení páky zadní brzdy - VYŘEŠENO 4 roků 8 měsíců zpět #27047

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Ano, ano. Jak říká můj kamarád Standa Bubeník - Olejíček = poloviční zámečníček :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.396 sekund