Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Přední tlumiče

Přední tlumiče 7 roků 7 měsíců zpět #24779

  • marty.big
  • Avatar uživatele marty.big
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 51
  • Karma: 0
Potřebuju poradit kamarádi. Na jaro vybavím bigouše progresivnima pružinama. Koukám po wilbers nebo yss. Nemáte někdo zkušenosti , případně váš názor. Díky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 7 roků 7 měsíců zpět #24780

  • Láslo
  • Avatar uživatele Láslo
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Na moje ledviny nikdo nečeká
  • Příspěvky: 289
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 2
Vyprdni se na pružiny, nešetři o pár korun víc a kup pořádný tlumiče z krosky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 7 roků 7 měsíců zpět #24781

  • marty.big
  • Avatar uživatele marty.big
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 51
  • Karma: 0
To zase nepotřebuju. Na to moje ježdění po silnici a občas nějaká šotolina budou stačit ty pružiny výměnou za unavený originály.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 7 roků 7 měsíců zpět #24794

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
To jsem si říkal taky, stejně přijdeš časem na to že ti to nestačí, jako já, nakonec budeš shánět celé vidle. Koukni kolik stojí pružiny a pak sem co stojí celé vidle.
motorky.bazos.cz/inzerat/64289261/vidlic...iny-YAMAHA-yz-wr.php
nebo tady
motorky.bazos.cz/inzerat/64041625/vidlic...ral-YAMAHA-yz-wr.php
určitě montáž bude složitější, než nových pružin, ale ne zas tak abys to nezvládl.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 7 roků 2 týdnů zpět #25321

  • Ondřej
  • Avatar uživatele Ondřej
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 14
  • Karma: 0
Ahoj, rád bych se poradil... :woohoo:
Seká se mi přední vidlice ve své spodní poloze.

Např., jedu asi 30km v hodině a pořádně vezmu za páku přední brzdy, teleskopy se pěkně zamáčknou, prakticky až na své dorazy a v tu chvíli se ve spodní poloze asi na 1 sekundu přiseknou a s tupou ránu se vrací zpět. Stejný problém nastává, když jedu např. ze strmého sešupu a dole, kde je zatížení na vidlici maximální, se opět stejným způsobem přisekne. Zde je situace horší, když to člověk nečeká, dokáže to dost překvapit.

Při dynamickém stlačení, např. na velké terénní vlně, jdou teleskopy sice na dorazy, ale nepřiseknou se. Pouze kovově bouchnou na dorazy a vrací se normálně zpět

Olej mi neteče, hladinu mám přesnou, také ho pravidelně měním. Když pohybuji s teleskopy na ponku vše chodí jak má a ani se mi laicky nezdá, že by někde vznikaly vůle. Napadlo mě, jestli nemám trubky nějak ohnuty, ale to jsem zatím neměřil. Za každý názor budu vděčný... B) Děkuji.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 7 roků 2 týdnů zpět #25322

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Jaký tam dáváš olej ??
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 7 roků 2 týdnů zpět #25323

  • Majklsx
  • Avatar uživatele Majklsx
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 64
  • Karma: 0
já mám trochu jiný problém, za jízdy mi ten předek jakoby plave..
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 7 roků 2 týdnů zpět #25324

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Ondřej: v první řadě je nesmysl, aby při brzdění šli přední vidle nadoraz, to znamená, že máš už hodně unavené pružiny, je třeba opatřit si nové, a v druhé řadě jsou kluzáky tlumičů ztažené nebo roztažené vůči trubkám, povol na pravém kluzáku dole u osy kola to ztažení osy, projeď to a propéruj tlumiče, ať si samy najdou nejlepší polohu s minimálním třením a pak to zas dotáhni...

Majklsx: pokud předek plave. mrknul bych na ložiska kola, dotažení trubek v brýlích, dotažení stahování osy kola na pravém kluzáku, opotřebované futra ve vidlích, uvolněné dráty kola, nevhodná přední guma...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 7 roků 2 týdnů zpět #25325

  • Ondřej
  • Avatar uživatele Ondřej
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 14
  • Karma: 0
Ahoj, při brždění to asi nejde úplně na doraz, ale hodně hluboko se to potápí.
Olej mám 10W, pružiny jsou letité progresivní, jejich délka je o 3-4mm kratší než by měla být.
Jestli jsem to pochopil, tak naznačuješ, že trubky nemám rovnoběžné. Z jakého důvodu? Brejle mám v pořádku, včetně šroubů a dotažení. Ale připouštím, že by můžou být nějak poškozeny. Zkusím tedy osu kola povolit a znova ustavit.

Prosím o radu jaké koupit nové pružiny. Akce s hromadným objednáním už se asi konat nebude...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 7 roků 2 týdnů zpět #25326

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
trubky jo, ale spodní kluzáky chtějí uvolnit, aby si sedly... Já si letos nechal dělat pružiny do krosových UP vidlí ve Zlíně, a stály obě cca 1200Kč, oproti origo 3500 Kč a nechal je udělat o 0,2mmm silnějšího drátu...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 7 roků 2 týdnů zpět #25339

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Ještě mi zbyly jedny normální pružiny z akce co dělal Dvajda před Šlerinem, Honza je nechtěl a tak mi zůstaly v garáři, jestli je chceš jsou tvoje.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 7 roků 2 týdnů zpět #25342

  • Ondřej
  • Avatar uživatele Ondřej
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 14
  • Karma: 0
Ahoj, ty pružiny beru. Zadní pérko by náhodou nebylo? :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 7 roků 2 týdnů zpět #25351

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
To už nemám. Prodalo se i použité.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 7 roků 2 týdnů zpět #25357

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
Ondřej napsal:
Ahoj, ty pružiny beru. Zadní pérko by náhodou nebylo? :laugh:

tím zadním pérem z invelu, co se tu hromadně dělávalo, si moc nepomůžeš. Někdo sice tvrdí že jo, ale já z vlastní zkušenosti říkám že ne, protože jsem nechával jednu sérii dělat a nějakou dobu jsem ho sám jezdil. Ono je to zezačátku super, ale pak se začne vymačkávat, začneš mít zase o něco vyšší nároky a stejně to stojí za prd. Na silnici tedy OK, lepší než originál, ale jestli jezdíš terén, asi ti nezbývá než koupit celý tlumič, teba YSS....

S předky z invelu je to prý to samé, ale osobní zkušenost nemám. Já dal rovnou wilbers a ty byly fajn (samozřejmě do terénu i tak nic moc ;) ).

Když jsem si nechával zadní tlumič repasovat u Procházky v Čerčanech, tak o těch inveláckých pružinách mluvil tady dost nechvalně....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 3 roků 11 měsíců zpět #27519

  • Antoci
  • Avatar uživatele Antoci
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 48
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 3
Ahoj, měnil jsem pružiny a olej ve vidlích, tak nějaké info.
Potom, co jsem četl příspěvky o pružinách z Invelu a následně i hodnocení po nějaké době užívání, rozhodl jsem se raději zakoupit pružiny Wirth a olej Putoline W10 v Mototechnice ve Strakonicích. Cena všeho 3995,-Kč
Mám to tam a je to teda rozdíl. Vážím cca 87-88 kg když si na to sednu, klesnou tak o 3-4-cm. Plexi mám najednou nějaké vysoké a budu muset asi vyřešit boční stojan, aby to nebylo moc nakloněný, možná i centrál, protože na rovině je to tak akorát obě kola na zemi.
Terén nejezdím, ale vzal jsem to do Kuřivod a v rychlosti asi 70 km/h jsem to zkusil po rozbitější polňačce, vidle to pobírájí krásně. Serpentiny na Ještěd s daleko větší jistotou, pěkně to vede stopu a nemá snahu se to nořit odstředivou silou v zatáčce. Při brždění pouze efekt kotouče na jedné straně, jinak fakt super. Uvidíme, jak dlouho. Všechno jsem změřil a dám to do přílohy + kryt zadního tlumiče (zatím nástřel - moc humpolácký Alu uchycení, ale funguje. Ahoj, zdravím, Antoci
Poslední úprava: 3 roků 11 měsíců zpět od Antoci.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Tombus
Vygenerováno za 0.230 sekund