Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Přední tlumiče

Odp.:Přední tlumiče 12 roků 2 měsíců zpět #13981

  • PetrDv1
  • Avatar uživatele PetrDv1
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 9
  • Karma: 0
Nemohl by mi někdo sdělit pro další objednávku výroby pružin předních vidlic jejich rozměry (v Invelu mi sdělily, že tyto nemají k dispozici). Jedná se o DR 800 big, r.v. 1997.
Z fóra jsem vyčetl D= 37 mmm, d = 5 mm, délka 570 mm, počet závitů 56. Nic jsem se však nedočetl o progresivitě (počet závitů s menším stoupáním).
Na moto mám namontované pružiny, které však mají pouze 46 závitů - nevím zda jsou však originální, jejich délka je již pouze 549 mm a vidlice jsou dost měkké.

Za jakékoliv info předem díky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 12 roků 2 měsíců zpět #13983

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Pokud mě paměť neklame a můžu do téhle diskuze,tak na 800 se v Invelu progresivní pružiny nedělaly,pouze pro 750tku.Výkresy i pro zadní centrál,by tam měli mít pod obědnávkou TESAŘ,aspoň takhle je tam nechal dělat WYKY.Docela mě ale zaráží jedna věc:když se někdo najde a obětuje pružiny nechat vyrobit,tak zájem není skoro žádnej.Jakmile se pružiny objednaj,jako když se mávne kouzelným proutkem a zájemců je hafo.Jinak doporučuji přečíst ostatní fóra o pružinách,neboť ti,co již je mají,se těžko budou k tomuhle tématu vracet a jako kafemlejnek znova psát,co už tady bylo stokrát probraný.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 12 roků 2 měsíců zpět #13984

  • chose
  • Avatar uživatele chose
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 8
  • Karma: 156
Tak jak píše děda SABAj.V Invelu mají výkres a pokud mi pošleš e-mail tak ti objednávku přepošlu. Já sem si je objednával na sklonku minulého roku a bez problémů do tří týdnů byli doma.Cena cca 1200Kč. V Invelu je paní Jaroslava Somolová najdi si na netu tel.:)
Tel.:605 509 549
Poslední úprava: 12 roků 2 měsíců zpět od chose.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 11 roků 1 měsíc zpět #16750

  • Tomage
  • Avatar uživatele Tomage
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 27
  • Karma: 2
Chtěl jsem se zeptat, dost Bigařů tady objednávalo pružiny z Invela, jak jste s nima spokojeni?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 11 roků 1 měsíc zpět #16751

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
na hovno.....
zadní se vymačkává a měkne.... možná jen vadná série, nevím...

přední jsem tenkrát radší neobjednal - na ty už jsem slyšel špatný názory i od profíků....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 11 roků 1 měsíc zpět #16752

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Tady se to bude zřejmě odvíjet od toho,na co Biga používáš.Než se začalo s Invelem,tak se používali všelijaký podložky a trubičky a hustej olej a já nevim co ještě.Po výměně si nestěžoval snad nikdo a za ty peníze nebylo co řešit.Jak ale šel čas,tak někdo dal jiný a je spokojenej,někdo zainvestoval tisíce a nemůže to vynachválit.Jak ale říkám,na nějaký krosení a skoky přes lavice to není.Mě na cestování i s plně naloženým Bigem,stačí.Ještě dodám,že u 800 ty přední pružiny nejsou navinuty progresívně,takže by to chtělo někde sehnat výkres a taky označení materiálu,a pak věřím,že je dokážou udělat kvalitně taky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 10 roků 11 měsíců zpět #16967

  • Dzunker
  • Avatar uživatele Dzunker
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 18
  • Karma: 0
Zdravim chlapi, sundal jsem z biga přední tlumič abych vyměnil gufero. Jen nevím jak teď to gufero z tlumiče dostat, nezná někdo nějakej fígl ?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 10 roků 11 měsíců zpět #16969

  • Mára
  • Avatar uživatele Mára
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 90
  • Karma: 15
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 10 roků 11 měsíců zpět #16972

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 10 roků 11 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 10 roků 8 měsíců zpět #17501

  • Ufon
  • Avatar uživatele Ufon
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 0
Zdar chlapi, mám dvě otázky:
1 - na kolik foukáte přední tlumiče? Je to kdesi uvedené v manuálu?
2 - počítám že ty pružiny na foto jsou progresivní.
Ptám se proto protože se mi zdál Big měkkej a po zastavení jsem se na něm houpal jak na labuti. Rozebral jsem tlumiče a zjistil jsem že je v každým pístu náplň 0,5l namísto 0,667 l. a navíc jsem je dofouknul před montáží. Rozdíl byl znát už při sundavání ze stojanu.A jaxi z toho už pohodlně nedošáhnu na matičku Zemi / to je ale prd problém ;) / Já jen jestli jsem je nenafouknul moc.

h19268e1.JPG



h43a5c9d.JPG
Jedna stopa stačí :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 10 roků 8 měsíců zpět #17502

  • Ufon
  • Avatar uživatele Ufon
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 0
Jo - já zapoměl: Díky za informace... :)
Jedna stopa stačí :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 10 roků 8 měsíců zpět #17503

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Vzduch Ti dlouho neudrží, tlumiče nejsou na to stavěné, není jednodušší dát delší trubku k pružině, stačí o 2cm a je to navždy...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 10 roků 8 měsíců zpět #17505

  • Ufon
  • Avatar uživatele Ufon
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 0
Ahoj , mám tam o 20 mm delší silonové vložky.
Nevíš jak je to s tím foukáním? - zajímá mně to. Taky si myslím že to tam nevydrží a kdyby to šlo jednoduše kontrolovat bez sundavání čehokoli tak by to bylo fajn. Ventilky jsou přímo pod trubkou řidítek - nešikovné :(
Jedna stopa stačí :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 10 roků 8 měsíců zpět #17506

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
Tlumice na Bigoj se nefoukaji..pokud to tak mas tak to nekdo predelal, ale je to bastl....predelat kapalinový tlumic na kapalino-plynove tlumeni neni tak jednoduche...pokud foukas obyc kapalinovej tlumic, je to akorat tvrdsi, ale zase je rychlejsi odskok, mensi citlovost na drobne nerovnosti a driv ti odejdou gufera a celkove tlumeni nic moc...toto se resi progresivni pruzinou, nebo trvrdsi progresivni pruzinou....nebo v nouzi podlozkou pod stavajici pruziny(ale taky zadna hitparada)..ideal je pak dat jine tlumice treba WP nebo Ohlins ale to si priprav jen na predek tak 20 tis, pokud bys mel stesti a sehnal nekde starsi.
toz asi tak ;)
Poslední úprava: 10 roků 8 měsíců zpět od Béďa.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přední tlumiče 10 roků 8 měsíců zpět #17507

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Pokud Ti současná výška nestačí, pak snad jiné pružiny či jiné vidle. Za mlada u motokrosových ČZ byly vzducháče, ale ty měli dva i tři simeringy za sebou a i to někdy nestačilo. Každý si tlak musí vyladit podle sebe na to žádný manuál není. Současné MX stroje mají spíše odvzdušňovací ventilky, páč přišli, že i ten trošek vzduchu, co tam je normálně, při ohřátí mění útlum a je nežádoucí.
Jestli trváš na ventilkách a vzduchu a máš špatný přístup, tak přizvedni řidítka nebo si nech udělat propojkovou trubičku s jedním ventilkem, ať je tlak v obou stejný i přístup bude lepší. ;)

Edit: Kua, byl jsem předběhnut skorobusákem :) :) :)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 10 roků 8 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.301 sekund