Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Snímač polohy plynu

Snímač polohy plynu 13 roků 10 měsíců zpět #8526

  • David73
  • Avatar uživatele David73
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 7
  • Karma: 4
Jak jsem se dočetl,poslední Big měl snímač polohy plynu,a na základě jeho informací si upravoval předstih.Otázka zní -je to opravdu znát na průběhu motoru,nechá si líbit o něco nižší otáčky pod 3500,a zkoušel to někdo předělat do typu,který to neměl z výroby?? No a hlavně to sehnat......CDI,snímač...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Snímač polohy plynu 13 roků 10 měsíců zpět #8527

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Nejvíc o těhlech motorkách a historii ví asi Aldy,nebo Vašek DR.Jestli mohu za sebe,tak s předstihem na Bigu nejde dělet vlastně vůbec nic.Možná trochu s CDI,ale jestli se nepletu,tak ani tudy cesta nevede,a se snímačem ručního plynu jsme se dostali do sféry závodních speciálů s cenou někde okolo šesti nul za spešl tunink.Nějak mi nejde do hlavy otázka,proč jezdit s Bigem pod 3500ot/min,když mi to srdce nedovolí,nehledě na určitý zákony konstrukce,mechaniky,fyziky a já nevím čeho ještě.Samo,bych si někdy přál trošku popoject s Bigem od Hesslera,dobře ale vím,že to co dělá s touhle motorkou,dovede jen veliký fanda,který vlastně tvrdošíjně ignoruje současný vývoj ve světě a dělá tohle všechno jen z veliký lásky k tomuhle stroji.
Poslední úprava: 13 roků 10 měsíců zpět od Sabaj750.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Snímač polohy plynu 13 roků 10 měsíců zpět #8528

  • Pivca
  • Avatar uživatele Pivca
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 66
  • Karma: 2
Nemyslíš spíše ten koncák (spínač) na plnej plyn? Na 650 to některý modely maj, podle el. schémat ten signál vede do CDI a považuje se to za přidání předstihu, prostě takhle natvrdo, žádná regulace podle otáček. Faktem je, že když se to mačká rukou na volnoběh nebo úplně odmontuje pryč, tak není žádnej pozorovatelnej rozdíl v chodu motoru, obyčejným pozorovatelem :laugh:

A v české Suzuki, kde jsem se ptal, o tom ví taky kulový, takže je to tam asi úplně na h.vno B)
Holky jsou pro buzíky Henry
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Snímač polohy plynu 13 roků 10 měsíců zpět #8533

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Poslední úprava: 13 roků 5 měsíců zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Snímač polohy plynu 13 roků 10 měsíců zpět #8534

  • Chrissostom
  • Avatar uživatele Chrissostom
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 94
  • Karma: 152
Ak by si chcel riadiť predstih, musel by si mať na bigovi toho viac, ako len snímač polohy plynu. Neviem síce na čo by Ti to na tom tvojom bolo, ale ak to riešime ako akademickú otázku, tak na to aby sme mohli riadiť predstih, potrebujeme snímať otáčky a zaťaženie motora. Zaťaženie motora by sa dalo merať s určitou nepresnosťou nepriamo snímaním zaradeného prevodového stupňa. Potom by sa informácie spracovali v nejakej riadiacej jednotke a tá by mohla ovládať zapaľovanie. Viem o tom, že okruhové motorky majú riadené zapaľovanie cez GPS tak, že motorka dáva informáciu o svojej polohe na okruhu a nejaký systém mení parametre zapaľovania na každej zákrute. Je jedno na ktorom okruhu motorka jazdí, na každom okruhu je to určené. Jednoducho, mechanici už nemusia behať za motorkou so šróbovákom. Verím, že som Ťa inšpiroval, môžeš sa pustiť do práce.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Snímač polohy plynu 13 roků 10 měsíců zpět #8537

  • Šlerin
  • Avatar uživatele Šlerin
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • BIG-srdeční záležitost
  • Příspěvky: 361
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 159
Běhat nemusíš stačí brzda:unsure:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Snímač polohy plynu 13 roků 10 měsíců zpět #8550

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Je to sméčko kvůli Emisím,naštěstí to nikdo neměří.
Asi to byl poslední krok Biga před ukončením výroby,B) aby splnili emisní limity by museli osadit motor vstřikováním,což se jim asi nechtělo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Snímač polohy plynu 13 roků 10 měsíců zpět #8584

  • Aldy
  • Avatar uživatele Aldy
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • (nerad píšu:-)
  • Příspěvky: 283
  • Obdržená poděkování 12
  • Karma: 62
Snímač polohy škrtící klapky dávaly od roku 1996, jediný vliv poznáš na malinko menší spotřebě. Samotný snímač nestačí, musíš mít celý karbec, jiný CDI...
ALDY z Turecka
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Snímač polohy plynu 12 roků 7 měsíců zpět #12943

  • petrguss
  • Avatar uživatele petrguss
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
kam jdou informace od snímače plynu? Předpokládám že do CDI? ... Nehází mi to totiž jiskru, může to mít souvislost s tímhle snímačem? (rok 97). Vše fungovalo, vyndal jsem karburátory na vyčištění, dal zpět, big točí ale nechytne a jiskra nejde ani na jednu svíci... jediné co jsem rozpojil byl právě ten snímač. Jak postupovat, co kde proměřit a jak... Díky za rady
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Snímač polohy plynu 12 roků 4 měsíců zpět #13678

  • Mára
  • Avatar uživatele Mára
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 90
  • Karma: 15
Ten snímač otáček se taky musí (nebo by se spíš měl) správně nastavit. Někde jsem četl, že u suzuki to má být nastaveno tak, že při plným plynu by mezi dvěma vývody toho snímače mělo být 76% celkovýho odporu toho snímače (to je odpor mezi krajními vývody). Ten snímač má cca 7kohmu, ale to se bude lišit kus od kusu. Ale i kdyby to bylo špatně nastavený, tak by to pořád mělo jiskru házet...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.455 sekund