Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Co si o tom myslí "Bigaři"

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 6 měsíců zpět #9524

  • vražda
  • Avatar uživatele vražda
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Karma: 0
mojeho raději neměřit,měl mít najeto33 tisíc ,ale realita naznačuje 88tis, někde se tu o něm psalo:laugh: už teď mám za sebou výměnu vačky a vahadel:angry:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 6 měsíců zpět #9525

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Poslední úprava: 13 roků 5 měsíců zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 6 měsíců zpět #9526

  • vražda
  • Avatar uživatele vražda
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Karma: 0
tak ten muj měl tak leda moc majitelů a jeden byl jakýsi motardista kutil:ohmy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 6 měsíců zpět #9527

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Co je to ta S10?:cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 6 měsíců zpět #9528

  • vražda
  • Avatar uživatele vražda
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Karma: 0
xtz 750 super tenere, tak jí označují zkratkou.:cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 6 měsíců zpět #9531

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
aha,čtu to prvně.
Kdysi jsme v zoufalství si zkusili i dvouválce typu Cagivy Elefanta 750 a 900 i Afriky 650 i 750,pak i Super Tenerky jelo se na nich vcelku dobře,ale i přes vnější krásu nám nějak nepadly pod prdel.
Chtěl jsem prostě jednobuch i s jeho nectnostma a tak ho mám.I když v době koupě nebylo jednoduché Biga sehnat.Byl poměrně v kurzu a držel si jako všechny tehdejší relpiky dakarů cenu.
I když jsem scháněl model do roku výroby 90,tak jsem nakonec koupil 91-čku,plasťák mi sednul pěkně i když můj suběktivní pocit je lepší posed na starším typu.
O spotřebách dvouválců nebo jejich výkonů proti Bigu nemá cenu polemizovat,zrovna SuperTenere a devítková Cagiva-Dukna jsou proti Bigu na silnici letadla,tam ty dva válce s klikou dokážou zamotat řádně a kdykoliv.
To že se jich člověk na Bigu na silnici udrží memusí být o výkonu.
Většina Bigařů víme že v rychlostech kde Afrika jede pohodu o Cagivě nebo Supertenere nemluvě my máme problémy udržet hlavu rovně.:side: :side: :side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 6 měsíců zpět #9533

  • vražda
  • Avatar uživatele vražda
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Karma: 0
:side: :side: jak píšeš, big je prostě sám sebou a to je na něm to super:)nechtěl jsem tu S10 vynášet do nebe,ale zas neshazuju ostatní stroje protože mám to či ono.Já mám biga taky rád,big byl má 1.velká motorka a vždy se k němu rád vracím:lol:
Poslední úprava: 13 roků 6 měsíců zpět od vražda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 6 měsíců zpět #9540

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Však taky nikde nečtu že by jsi SuperTenerku nějak vychvaloval,ale píšeš své pocity a zkušenosti.
Je dobře že jsi to sem napsal,protože mnoho kolegů třeba po SuperTenerce pošilhávají,tak mají takovou menší recenzi od tebe.
Kdybych mohl držet více motorek,tak mě na delší cestování oslovila Cagiva Navigator,jede hodně moc,je to furt taková malá kočička na kterou se s podivem poskládám i já s manželkou a třemi kufry,pohodlně dosáhnu na zem,motor má jako Strom,který se mi ale moc nelíbí i když se na obou Stromech pěkně jede.:blush:
U mě by vše vyřešila LC8,ale to je zatím daleko od mých možností.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 6 měsíců zpět #9542

  • vražda
  • Avatar uživatele vražda
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Karma: 0
Jo LC8 to je i můj sen ale vzdálený:ohmy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 6 měsíců zpět #9543

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
No nic trochu jsme si zasnili,ale moje odpověď na Peti otázku zní:Big nikdy nedosáhne výkony té SuperTenerky,protože když takto začneš ladit její motor,jak píše Peťou citovaný pisatel,tak jseš lehce na sto konikách,protože krátkozdvihový dvouválec(vlastně půlka motoru z FZ) s pěti ventily na válec je technologie na hony vzdálená motoru Biga tudíž má velkou rezervu jak v tlacích na píst,způsobu plnění,ve střední pístové rychlosti tím snadné zvyšování otáček.Motor ze SuperTenere jezdí do dnes protože tehdy se současně vyráběla TDM,kterou od té doby postupně převrtali na 900ccm dali ŘJ motoru a tím zase spoustu možností úprav motoru různými programy o kterých se nám Bigařům může jen zdát.Je pravda že to je vše za peníze možná by byla překážka homologace,ale ta možnost tam je daleko schůdnější než cpát do rámu Biga motor ze Stroma.
O životnosti řetězů na jednoválci a více valcích při stejném způsobu jízdy a údržby se vůbec nedá polemizovat.
Každej prodejce řetězů po oznámení:"Mám to na Biga"začne koktat a nabízet řetěz o nějakej ten Newtonmetr silnější i když před touto informací Vás přesvědčoval že na 50-ti koňovou mrdku tenhle zrovna bohatě stačí.:side: :side: :side:
Toto je má zkušenost.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 6 měsíců zpět #9546

  • vražda
  • Avatar uživatele vražda
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Karma: 0
SouhlasB)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 6 měsíců zpět #9569

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Poslední úprava: 13 roků 5 měsíců zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 6 měsíců zpět #9572

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Vlasto,Biga Banditem nenahradíš a to ani náhodou.Máme jednoho v našem klubu a krom úžasnýho zvuku a minimální údržby má i jedno mínus-na louku kde chcem postavit stany nedojede.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 6 měsíců zpět #9579

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Poslední úprava: 13 roků 5 měsíců zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 6 měsíců zpět #9580

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Big je sice Big,ale nahradit jde.
Vlastův asi né,ale můj zcela v pohodě.
Motorek,které jedou lépe než Big je mnoho,se spolehlivostí dvakrát tak než těch co jedou lépe.
Big je "jen" srdeční záležitost jako pro jiného Harik,taky podle slov Harikářů tři v jednom jako ten Vlastův Big,ale všechny víme jak to s Hariky je nesahají žádnému rejžožroutovi ani po kotniky.:side: :side: :side:
To že někdo nezajede stanovat na louku nebude zcela motorkou,protože podle mého kamaráda z mototuristiky je teda Dacati 916 nejlepší cesťák na světě protože se svou manželkou na tom objeli celou Evropu a stanovali tam,kde polovina Endurářů ani na to místo nepomysleli a to mu je za několik měsíců dvaašedesát.:side:
Je to jeho vysněná motorka ještě z dob kdy aktivně závodil,věřím že by si mohl koupit daleko pohodlnější cesťák,ale je to srdcová záležitost.:) :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 1.121 sekund