Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Co si o tom myslí "Bigaři"

Co si o tom myslí "Bigaři" 14 roků 2 dní zpět #7734

  • Peta
  • Avatar uživatele Peta
Zdravím Mastodonty! Nemám sice BIGA, ale XTZ750, ale narazil jsem na "informace" od (prý) majitele Biga, který mi nepřijdou reálné. Celé m i to připadá jako bájení 13letého puberťáka, takže by mě zajímal názor opravdových majitelů DR na následující informace (dávám je sem tak jak je pisatel napsal):
Jesli chceš BIGa tak si ho radši kup v německu,když ho seženeš v dobrým stavu je nesmrtelnej,brácha na něm má 90 tis a je orig,chová se stejně jako múj co má 40,není problém na první píst najezdit 150 tis.jinak originál výfuky je hodně utlumenej a vážej 15 kilo,stačí otšvřenej vejfuk knko a trisky a není problém přes 60 koní,muj má 64 a to už je na jednoválci dost,jestli nejsi papírák tak s ním dáš dobře i terén,jezdíme to samý co kluci s 650 no a na silnici držím běžnou cestovní rychlost 140,ve předu mám o tub víc páč chyběla po přetriskování ryhlost a tím to točí o 500 otáček mín,a na zrychlení je to asi jako B6 nebo cb 750,maximálka je necelých 170,Biga už mám po druhý ,vrátil jsem se k němu po gsx1200 a dalších asi desti motorkách,pro někoho je to cesťák,pro mne je to funbike,dám si s ním tankodrom s lehčíma motorkama a nebo klidně pojedu do brna a po cestě to znepříjemním v zatáčkách kdejaký silnici,jinak transalp taky není špatnej ale chybí mu ta razance a je takovej tupej a xtz je v mejch očích sráč,ale je to tím že neznám nikoho kdo s tím nemněl problém,a ten výkon?taky nic extra,má větší maximálku ale stačí když nasadím tempo s dr tak ta tenerka pojede skoro za deset,jako jedinýho konkurenta by jsem viděl gs 650 dakar.

jen pro úplnost,Big má 50 koní papírově,ale a´t změříš kerýho koliv tak každej bude mít určitě kolem 55 v základu,na rozdíl od tebe jsem na brzdě byl a né jednou nebo dvakrát,já sám maám až pátej vejfuk a když ti napíšu že mám 64 ps tak tomu chlapče věř

Měl by jsem pro tebe víc věcí kterým bys nevěřil,co by jsi třeba řek na to že mám ještě orig řetěz od nový,najeto 43 tis,jezdím s tím po zadním,v terénu,prostě nijak to nešetřím a jéště tuhle sezonu tj asi 10 tis dá. na zadní gumu 09 najíždím asi 3-4 tis km a mažu olejem a nemám to zacákaný a žere to do 6ti litrú,ale to jen proto aby jsi měl o čem přemýšlet

a na závěr ještě graf z brzdy http://img716.imageshack.us/img716/624/grafdr800.jpg

Dík za relevantní odpovědi ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 14 roků 2 dní zpět #7735

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Suma sumárum má pravdu.Dokonce si myslím,že se jedná o Biga ze severu čech,neboť takhle nadupanýho Biga má Vlasta.Na mým Bigoušovi na brzdě naměřili též o 6koníků víc než papírově,a to žádný úpravy nemám.;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 14 roků 1 den zpět #7739

  • Vorel
  • Avatar uživatele Vorel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Život se dá promarnit, prožít a nebo ENDURO!
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 5
Taky bych to tipoval na Vlastu, ale takhle dlouhý článek jsem od něho nikdy nečetl. Ale ať to napsal kdokoli a jakkoli, má v podstatě pravdu a nijaké velké bláboly jsem nenašel. Výdrže řetězu a gum jsou individuální, ale mazání řetězu normálním převoďákem je skutečně asi nejefektivnější. S hodnocením XTZ? Svůj názor na tuhle motorku jsem už tady někde psal a taky to nebylo moc hezké.
Nojono;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 14 roků 1 den zpět #7747

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Peta: Někde to tu je. Myslím, že když trochu prohledáš starší diskuze, určitě na to narazíš ;)
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 14 roků 21 hodin zpět #7751

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Zacinam na Bigu teprve treti sezonu, ale musim souhlasit s pisatelem. Na zadni gume najizdim 4tisici +- autobus, predek samo vic(obe Dunlop tralmax). Osobne teda radeji jezdim 130, prece jen je to jednoval a nema cenu ho honit, ale kdyz jedu strelbu, tak mu nevadi rychla zmena otacek az treba k 7000 a ze se dosti svizne zveda z nizkych otacek a ani nemusim moc podrazovat
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 11 měsíců zpět #7795

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Pěkně se to čte:side: :side: :side: .
Raději nic komentovat nebudu.:side: :side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 11 měsíců zpět #7806

  • vesnican
  • Avatar uživatele vesnican
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 82
  • Karma: 4
Zajimavy graf.
Výnon:55HP/6600ot.
Max.torque 62Nm/3800ot.min
Dobre.
Max.HP 64/7378ot.min. = 22,1m/s stredni pistova rychlost. To je moc.
Nepouzivatelne.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 11 měsíců zpět #7811

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
V těchto otáčkách jsem kdysi hnal Biga přes Německo do Francie(měl jsem tam rozetu s 48 zuby.Nějaké újmy však nedosatal,ani olej nebral i když bylo dost teplo.
Přesto otáčky nad 6600 je zbytečně moc a určitě motoru Biga nějak vzlášť neprospívá.
Řeším to jak Vlasta menší rozetou 42 zubů nebo 45 zubů,což je i 16x47 jak to dělá Vlasta.
Na 42rozetu však musíte zkrátit řetěz o dva články.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 11 měsíců zpět #7830

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Poslední úprava: 13 roků 4 měsíců zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 5 měsíců zpět #9518

  • vražda
  • Avatar uživatele vražda
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Karma: 0
Tak kluci mám 4. biga, 3 byli 750 a ted mám 800, S. tenere sem měl, s motorem problém nebyl zádný a zátah byl o dost větší než na bigu, kdo nezkusil dobré S10 nemůže o ní mluvit, naložená jela jako ďábel což big už zátěž pozná a spotřeba okolo 5 litrů a to při jízdě ve dvou s kufry a žádné šetření:laugh: Big je jen lepší v terénu proto jsem se k němu vrátil, ale jako cesťák vyhráva S10:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 5 měsíců zpět #9519

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Poslední úprava: 13 roků 4 měsíců zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 5 měsíců zpět #9520

  • vražda
  • Avatar uživatele vražda
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Karma: 0
Rád bych ti ji dovezl ale je někde u havířova a co dokázala S10 to big nikdy nedá,ten motor byl mega silnější a max spotřeba byla do 7 litrů, byla to původně zavřená verze ze Švýcar a tady otevřená.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 5 měsíců zpět #9521

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Poslední úprava: 13 roků 4 měsíců zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 5 měsíců zpět #9522

  • vražda
  • Avatar uživatele vražda
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Karma: 0
nebo taky může být že ten můj big je totálně zdechlý:lol:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Co si o tom myslí "Bigaři" 13 roků 5 měsíců zpět #9523

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Poslední úprava: 13 roků 4 měsíců zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.270 sekund