Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Proč zrovna jezdíme na Bigu?

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #3241

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
Proč jsem si pořídil Biga ? Chtěl jsem si po delší době udělat radost a koupit společníka na odpolední a víkendové vyjížďky. Už jsem moto kdysi mněl a vždycky to pro mne byla super relaxace. Měl jsem silničku, ale už delší dobu jsem pokoukával po nějakým obrovský enduru ala dakar (afrika, cagiva, bmw) jenže na to nejsou prachy. Tak jsem hledal něco levnýho, až jsem se jel kouknout na zachovalýho dominátora. Byl pěknej levnej, ale vedle něj stálo velký modrý monstrum. No prostě mi Big padl do oka. Je teda těžkej jako kráva když se ho snažím tlačením otočit na dvorku nebo dostat na vozík za autem (nebo z něj), ale stačí cvrnknout do startéru. Ozve se přátelské brumlání, šoupnu tam jedničku, povolím spojku, přidám plyn, a rázem je zněj poslušnej beránek a nejlepší společník na cesty. A díky té bouli za řídítkama co polkne skoro 30 litrů benálu se dlouho nemusím koukat po nejbližší benzínce. No a ten rozhled ze sedla se s pohledem z auta nedá srovnat.Nejsem ortodoxní BIGař, líbí se mi i jiné i nové motorky, 8OOGS, nová Tenere, ale vždycky jsem pokukoval po GUZZI, ale je to hold dost o penězích. Ale už se těším až bude Big pospravovanej a seřízenej, a začne se oteplovat a svítit sluníčko na oschlý cesty a nad obzorem poplují bílé mraky, a podemnou bude vrnět motor a míhat se bílý pruhy na cestě.... a levotočivá střídat pravotočivou ....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #3251

  • pepik
  • Avatar uživatele pepik
Po příchodu do nové práce se mi naskytla možnost, setkat se s prima lidma, co ve volnym čase jezděj na xtz a varanu na vejlety. Teď když jsem konečně dostavěl barák, měl trochu volnýho času a před manželkou zatajil nějaký indiánský peníze, moh jsem si zase pořídit motorku. Měl jsem v pácu- xtz nebo africu, ale v jedný starý garáži u Plzně na mě čekal nádhernej bigouš v úžasnym stavu.Byla to láska na první pohled. Poprvé po několika letech jsem zase seděl na motorce- strašně jsem se bál. Ale on byl úžasnej. Okamžitě mi přirost k srdci,perfektně se ovládal a ten zvuk. Já vím že to není nějakej dravec, ale na naše poměry -perfektní. Teď přes zimu jsem měl trošku roupy a uvažoval jsem o africe- zase. Ale pak jsem přišel do garáže , trošku si zabublal a okamžitě na všechno zapoměl. A ještě něco - nikdo (africa, varan ani xtz) nemá tak perektní stránky jako "my". Cokoliv nevim, najd. Mám problém, ostatní mi pomůžou...atd...atd.... Jestli to není tím, že biga nejezdí žádní namachrovaný frajírci. Zatím čau;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #3254

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Pepik:"Jestli to není tím, že biga nejezdí žádní namachrovaný frajírci." :blink: Nic ve zlem, ale necitim se jako namachrovany frajirek, protoze mam Varadero. Myslim, ze ve vsech skupinach lidi, at jsou to bigari, africani, varaderisti, stromaci, bawkari, rybari, houbari, lyzari ... jsou zastoupeni jak lidi normalni se kteryma v klidu pokecas, tak namachrovany frajirci, se kteryma nepokecas. V dobe kdy jsem jezdil na Jawe jsem taky poznal lidi kteří mi dali najevo, ze ta jejich masina byla drazsi, ale taky spoustu tech kteří byli v pohode. Zkratka nejde hazet vsechny do jednoho pytle at ve zlem ci dobrem ;)
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #3256

  • ZdenekBIG
  • Avatar uživatele ZdenekBIG
Přesně tak. Všude jsou lidi na pohodu, kteří rádi poradí a se kterýma jde pokecat o všem a zároveň jsou všude i lidé, kteří jenom machrují (tkz. namachrovaní frajírci). Proto se mě líbí tyto stránky, protože jsou tu lidé kteří rádi poradí, i když tu samou radu už několikrát zmiňovali. A já jsem jim za to moc vděčný. Taky rád poradím, pokud něco vím. Ale bohužel zatím nemám tolik zkušeností jako staří pardálové (bez urážky)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #3258

  • Eifel
  • Avatar uživatele Eifel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 57
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 43
Sice to sem nepatří, ale Geku, bylo nutné odhalovat Honzíka?:(
Myslím, že jsme se docela všichni, kdo ho znají, královsky bavili.:side: :side:
Spousta nováčků mu dávala rady a všem se stejně prozradil, když na Tebe prásknul, jak jsi mu ukradl jeho škrtící kroužek :side: :side: :side:
Abych se však přidal i k tématu:
Asi jsem taky chtěl nejdřív Afriku, zdála se mi drahá. Tak třeba Dominátora - tam jsem si nějak neuměl představit dovolené ve dvou s naloženou motorkou.
Pak se mi nabídl Big. Všichni tu píší o lásce na první pohled. Já už měl spíš takovej absťák, že jsem ho vzal. A pak jsem teprve začal řešit jeho technický stav. Asi byl v pořádku, než jsem se do něj začal vrtat - Aldy ví :(
Možná taky pokukuji po letech po něčem jiném, ale nějak se nemůžu rozhoupat. Big je tak jednoduchej, že i zadřenej mě doveze ze švícarských alp domu. Spoustu věcí vyřeším z těchto stránek nebo telefonátem zkušeným bigařům. A za to Vám pánové taky dík.:) Nemůžu ani napsat, že mě všude doveze. Když vidím co projedou někteří z Vás, ale třeba i Hajnej s Afričanku s Afrikou, kterou tu někdo hanil, tak to určitě nebude kvalitou motorky, ale pilota:dry:
Prostě se mi líbí a nevím proč.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #3261

  • Pivca
  • Avatar uživatele Pivca
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 66
  • Karma: 2
Gek, co takhle kdyby sem přispěl Ing. Radovan Jirků?
Holky jsou pro buzíky Henry
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #3265

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
No zeptám se Vaška DR. Zná ho, Radovan sem asi moc nechodí. :(

Ale je v registraci.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 15 roků 2 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #3268

  • Pivca
  • Avatar uživatele Pivca
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 66
  • Karma: 2
Sem asi ne, ale na indický bigaře chodí, jako jedinej :laugh:
Holky jsou pro buzíky Henry
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #3269

  • Aldy
  • Avatar uživatele Aldy
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • (nerad píšu:-)
  • Příspěvky: 283
  • Obdržená poděkování 12
  • Karma: 62
Radovan sem občas koukne pod jménem Radekj

Naposledy utnul diskusi o plovoucím kotouči B) B) B)
ALDY z Turecka
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #3280

  • marty.big
  • Avatar uživatele marty.big
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 51
  • Karma: 0
Chodím se opravdu málo,asi to bude tim že chystá bigouška na další letošní cestu- nejdelší jakou kdy podniknul:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 1 měsíc zpět #3476

  • xico
  • Avatar uživatele xico
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 34
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 66
Nejsem vyloženej motorkář, nikdy sem nebyl na srazu ani neumím rozebrat karbec poslepu=). K motorce jsem se dostal jako každej mladej kluk. Když jsem si pořidíl svou první ČZ125 začala se formovat moje představa o tom, jakou motorku potřebuju, na co ji využiju. Po pár cestách sem věděl, že mě nebude rajcovat mastit to 250 po dálnici a v neděli to leštit jelenicí. Poznal sem, že se nechci hrbit na choperu, že budu potřebovat občas projet polňačkou a někdy to může bejt pěkně daleko pro benzín. Vylučovací metodou dalších pro a proti zůstala jediná možnost=).
Před Vánocema jsem řešil dilema, kdy jsem chtěl pořídit novou - Tenerku. Avšak díky seznámení (s výše zmíněným) Radovanem, zůstal doma. A jsem rád!!!My World is Big
MY WORLD IS BIG
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 týdnů zpět #4425

  • KAREL
  • Avatar uživatele KAREL
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 191
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 163
Pěkné téma.
Po extempore na vojně s pádem z 1 Jawy 350 a 100 denní rehabilitací jsem po dlouhé době zakoupil Jawa 350 Californien v neskutečném předělaném stavu(kotouč vpředu,4 svíčky,kapotáž,jiné sedlo atak)(vezmu fotku té krásy),tak mě na ní neskutečně SRALO že dám třeba nové kladívka a po 100km mě to v noci nechá stát atak.
Tak šla.
Následovala DR 65O "91".
Dobrý,taky.Od kamaráda.
Peklo na zemi!!!Jelo to pěkně.asi 600km.
A šup servis-ložiska,brzdy atd.
Zase jela.pěkně.asi 1200km.
A šup servis.Převodovka 12000,- tisíc do koleček,hřídele a tak.
Zase jela.pěkně.
A šla z baráku.
Co potom???
Prachy??Málo.
Zkoušel jsem TDM 850.Jela super,střízlivě jsem vyhodnotil-SMRT JISTÁ-jsi magor,znáš jen plný plyn,už na zkušební jízdě jsem to málem složil PRYČ.
No a co dál??
Následovalo setkání s klukem(Lukáš) co prodával Biga "94",lehký facelift co všichni znají ,projel jsem se a bylo mě všechno jedno.
Věděl jsem proč,jak,a musel jsem koupit.
Potom následoval můj první sraz.
Paráda.
Kamarádi-PŘEMA s Péťou,GEK,Flegmouš!!(ty krávo,vzpomeneš si na to ještě někdy???),Rybíz co mu z Biga trčeli nohy,Delaware?? kde je ti konec kluku??, a další.
Potom Vorel,Zebra(co je s tebou),Honzík (pěkně jsi tady zamlžil,já se bavil jako Vašek:side: :side: :side: ),(znovu promiň za ten zobák:silly: :silly: :silly: ) a další......
Aldy,Pavel,Vašek,Chose,Vlasta s Lenkou a nevím kdo ještě ,určitě jsem někoho zapoměl,kdo utvářel můj nezvratitelný vztah k této motorce a bezvadnému společenství lidí kolem ní.
Ach jo ......
Plakal bych:blush: :blush: :blush:
Už nechci měnit a souhlasím s těmi co tu psali předemnou-dělat to nový:KUPUJU.
A to jsem se díky indispozici mého Biga a jeho odstavení po cestě na sraz měl možnost svézt (díky Vorlovi a panu Trojanovi) na KTM LC9 dostatečně dlouho,tak prostě držím Biga a nechci měnit.
O chromu,leštěnce,hadříku a kožených brašnách odmítám hovořit a odvracím se stranou:side: :side:
Ahoj Karel
Poslední úprava: 15 roků 2 týdnů zpět od KAREL.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 týdnů zpět #4458

  • ZdenekBIG
  • Avatar uživatele ZdenekBIG
Člověku jdou skoro slzy do očí když si čte tak dojemný řádky:laugh: :cheer: :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 týdnů zpět #4463

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Když si pustíte DVD z VI.srazu ze Zdobnice,tak hned na začátku,jak jsou záběry sezení na terase.Nějaké děvče vyřklo památnou větu,když několik našich kamarádů říkalo proč vlastně si koupili Biga.
Každej z přítomných chtěl původně Afriku,jen na ní nikdo neměl.
Ta věta zní: "Vy jste vlastně sklamaný Afrikáři"
Kdo pak to byl?:side: :side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 1 týden zpět #4491

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
To Karel : No hezky jsi to napsal.
To Vašek DR : Jo pravda, Afrika mě ZKLAMALA, ale to už jsem psal, NEJEDE :side: :side: :side:
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.247 sekund