Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Proč zrovna jezdíme na Bigu?

Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #2589

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Protože to byla láska na první pohled
Padnul mi do ruky,jak málo která jiná motorka
I když nebyl žádný velký silák,tak se mi pěkně ovládal a ovládá.
Moc pěkně se na něm sedí hlavně mé ženě,která vydrží mnoho hodin a dní na jeho sedle stravit.
O provozních nákladech a údržbě ani nemluvě,pro mě to je taková vylepšená Čezeta,leju jen benzín a někdy olej a jen jezdím.
Pořizovací cena v době koupě nebyla nejmenší,ale hodně příznivá.
Dnes už bych ho nikdy neprodal,je součástí rodiny.
Sice jak mile se mi podaří vydělat nějakej větší peníz,tak mu pořidím kamarádku,která za něj odjezdí ty delší cesty hlavně po dálnicích,kde mi ho je vždycky moc líto i když se i s tímto druhem přepravy ještě statečně pere.
Vono totiž čekám že mi v blízkých letech podá ruku,protože má už stovku najetou a nic není věčné.;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #2590

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Poslední úprava: 14 roků 3 měsíců zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #2591

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Já jsem vždy toužil po motorce. Měl jsem Pionýra a pak dlouho a dlouho nic.
Potom si pořídil synek motorku a vě mě se vzbudila dávná touha. Ale ouha, měl jsem řidičák krom motorky a autobusu na všechno. :( Nemohu se ani na Zdendově povozit. Tak jsem šel do autoškoly. Vždycky jsem toužil po choperu. Intruder byl to co by se mi líbilo. Nebo jednoválec SUZUKI Savage. Koupil jsem si přilbu na chopera a scháněl a učil se. Vcelku s lehkostí a bravurností jsem dělal testy, ale na zkouškách jsem prostě shořel jak papír. Neudělal jsem a smutně šel domu. Stavil jsem se v Holicích, v dnes už neexistujícím obchodě s motorkama. Tehdy tam byl Dan Martin (černý Big 800). Povídali jsme si a on mi ukázal Bigouše. Povídal mi o něm a o svých cestách po Africe. Posadil jsem se a najednou jsem věděl, že ne choper, ale tohle je ta pravá motorka. Padl mi do ruky a do oka. Jak psal Vašek. Byla to láska na první pohled. Tak jsem prodal přilbu, udělal opravné zkoušky a jel k Hodonínu pro vyhlédnutého Biga. Dan jel se mnou. Prohlédl a projel mého budoucího modráska. Já jsem si na něho sedl až doma. Tehdy jsem měl takovou radost, že jsem ho i půjčil k projetí. Když jsem ale viděl, jak s ním jeden letí, držku nafouklou a Bigoušek jde naplno, měl jsem chut ho srazit k zemi hajzla. Tehdy jsem se rozhodl, že ho půjčím jen tomu, kdo si to opravdu zaslouží.

Začal jsem jezdit, poznávat Biga a Vás, moji kamarádi. Najezdil jsem s Bigouškem hodně kilometrů, mám ho stále rád, leč jsem ho prodal a koupil maxiskutr. Bigouš ale Bude moje první velká motorka a stejně jako první láska i on zůstane navždy v mém srdci.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 15 roků 2 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #2592

  • Vorel
  • Avatar uživatele Vorel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Život se dá promarnit, prožít a nebo ENDURO!
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 5
Ahoj. Moc hezky se to tady čte. Ptáte se - proč zrovna Big? Jako někteří z vás jsem měl možnost vlastnit nebo pojezdit různé motorky a Big je jednoznačná volba. Netoužím po žádných technických vymoženostech, chromech, zbytečných cinkrlátkách. Vždy jsem chtěl hlavně jezdit. Bez nějakého omezování kam můžu a kam né. Motorku beru jako koně. Má mě sloužit a dovézt tam, kam potřebuju a né abych jí sloužil já. A v jednouchosti je krása! Z motocyklů plných elektrických krabiček a všelijakých hejblátek nemám dobrý pocit. Jediná nevýhoda Biga je to, že už se nedá koupit nový. Zase bych si koupil!!!!:kiss:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #2597

  • Sádˇa
  • Avatar uživatele Sádˇa
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 264
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 154
Já jsem na tom podobně jako Gek,v mládí Pionýra pak
dlouho dlouho nic až bylo klukovi sedm let tak jsem
mého Pionýra rozřezal a zmenšil.Jak synek rostl tak
jsme pořizovali větší motorky a to už jsem se začal
pomalu také vozit.Když mi Ada jednou ukazoval jak
fungují vyhřejvané rukojeti tak jsem poprvé seděl na
BIGU.Jedno svezení a bylo hotovo :laugh: od souseda
jsem koupil Gileru 125 a v 37letech jsem začal
jezdit.BIG se mi v té době moc nelíbyl,Ada má 88
a ten oranžový motor nic moc,až soused koupil 98 a
hned jsem se zamiloval.Párkrád jsme spolu vyrazili
a už jsem věděl že musím koupit něco silnějšího,tak
jsem začal šetřit na BIGA.V Lednu jsem si jednoho
našel a hned jsem pro něj jel,všude samí led a sníh
takže jsem ho pouze slyšel nastartovanýho.Když jsem
potom poznal tu partu co se okolo BIGU pohybuje ta
co více si mohu přát.KDYŽ MILUJEŠ NENÍ CO ŘEŠIT
:laugh: :laugh: :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #2751

  • black333
  • Avatar uživatele black333
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 150
  • Karma: 4
Každy mame asi podobne skusenosti a u mna to bolo podobne.Ked som vedel že chcem velku motorku tak najprv som rozmyšlal nad nejakym čoprikom ale potom som si povedal že s čoprikom len a len po ceste to neni pre mna a tak padlo rozhodnutie na enduro.No ale problem bol v tom že ake.Afrika Twin je krasna ale ročniky ake som chcel a to od r.v92-95 boli nekresťanske ceny a teda drahe.Potom som sa začal rozhodovať honda transalp a yamaha teneree.Od yamahy ma kamarat odhovoril že su poruchove "ja som ale čital že su spolahlive" no nehal som sa nahovoriť tak yamahu som zrušil.Bližil sa den ked som sa mal pozreť na transalpa dovezeneho zo Swajciarska r.v 89 ale bol krasny a zachovali a tak aj ročnik my nevadil.No zrazu som na inzerate vydel zvlaštnu motorku vtedy som nevedel čo je to zač a tak som vydel suzuki dr 750 big.Bol som zamilovany ako vravyme všetci na prvy pohlad.No a ked som bol zaregistrovany aj na Slovensku na stranke motoride a o vašej stranke som nemal ani šancu tak som tam dal temu honda transalp vs. suzuki dr 750big.Všetci my vraveli kup hondu je to dvojvalec lepšia ovladatelnosť no a proste kup hondu.Potom sa mi ozval jeden pan že by mi predal afriku twin r.v91 za dobru cenu.No bolo rozhodnute to bolo vo štvrtok a ja som si dohodol schôdzky do Zvolena na transalpa a do Ziaru nad Hronom na Afriku.Ked som sa chystal spať tak jeden chalan mi hodil do fora na motoride taku spravu "pozri si toto,ja by som išiel do tohoto".Pozrem fotky a tam Suzuki dr800big a r.v94!!!Cela čierna dovezena z Nemecka a už na Slovenskych značkach.Zavolal som panovi a povedal my že ak mam o nu aujem dovezie my ju domov,on bol z Oravy a ja z Bytče.No čo Vam budem vypravať.Všetky schôdzky na Hondy som zrušil a tuto suzuki som si kupil a zatial nebanujem.Inač ani ja som nemal vtedy vodičak a iba som si hop robil a spravil som si ho.Po čase som zistil že mam škrtenu verziu ale na tom sa tiež už pracuje.Tak toto bolo moje zamilovanie sa trošku dlhe ale chcel som vam to povedať.Hodne zdaru:laugh:No a ak by som sa rozhodol zmeniť biga tak jedine suzuki v-strom1000 alebo nejake BMW.No to je hudba buducnosti.Ešte som nebol ani na jednom vašom zraze v Cechach tak to chcem napraviť;)
Poslední úprava: 15 roků 2 měsíců zpět od black333.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #2753

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
black333>Big je krásná motorka a jízda na jednobuchu je skvělá.A sraz BIGů je taky super;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #2766

  • black333
  • Avatar uživatele black333
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 150
  • Karma: 4
MatejKuba-prave pre to som sa donho zamiloval že je to aj jednobuch a na druhej strane pre to ma odhovarali skoro všetci od tejto motorky a nahovarali my hondy či transalp alebo afriku aj ked afrika je pani motorka ale big je proste big a bude bigom.Tak ako ma stalicu a aj ked sa už nevyraba afrika tak aj big ma svoje meno.Velke meno.Tuto sezonu na nom stravym prvy krat tak že budem jazdiť na nom skoro vždy a všade a tešim sa na to a dufam že ma nesklame.Kupoval som ju totiž koncom septembra 2008 a to som nemal ešte vodičak na ťažku moto ale už mam.Tak určite pridem aj na zraz.Takže uvidime ako sa s nou budem prehanať.Dal som su zavezok že chcem vydieť Tatry s pohladu motorky tak uvidime či to zvladnem.;) :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 2 měsíců zpět #2775

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
balck333-BIG to zvládne určitě :lol:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 1 měsíc zpět #3156

  • Honzik
  • Avatar uživatele Honzik
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 11
  • Karma: 50
Ahoj jsem tu nový , zdravym všechny , nevim jak to tady chodi ale si je to tady fajn , já mám biga jen krátce ale jsem s nim docela spokojenej , je to teda takova tlusta krava ,moc to nejede a je to taky už dost starý ale za ty prachy to jde , až něco našetřím tak bych chtěl Hondu Afriku ,nebo KMT 990 . Tak zatím ahoj všem !
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 1 měsíc zpět #3160

  • ZdenekBIG
  • Avatar uživatele ZdenekBIG
A Afrika nebo Katka 990 se ti nezdaj tlustý krávy??? Seděl jsi na tom vůbec někdy??? A co se jízdy týče, tak nemůžeš absolutně vůbec srovnávat dvouválec s jednoválcem. :silly:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 1 měsíc zpět #3165

  • Honzik
  • Avatar uživatele Honzik
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 11
  • Karma: 50
Zdendo ,chceš řict že je jednovalec lepší? Vždyt je to dvacet let starej motor !!
Nevite za co se teď prodává novel bavor 800 Gs ,to je takovej jako big s tou placačkou vepředu ,docela se mi to taky libí .
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 1 měsíc zpět #3166

  • ZdenekBIG
  • Avatar uživatele ZdenekBIG
Chci říct že dvouválec se chová úplně jinak než dvouválec. Jo a taky jsi říkal že se ti líbí afrika (ta je už ale taky docela stará nemyslíš...???)
Jo máš pravdu, že BIG je starej, ale léty odzkoušenej a spolehlivej. Nemůže tě zradit žádná elektornika, jako u nových strojů a když už se náhodou něco pos... , tak to jde opravit i v polních podmínkách.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 1 měsíc zpět #3171

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Mel jsem moznost najet na africe pres 800km. Ma sice lepsi chod motoru, jede rychleji, ale to je tak asi vsechno. Je o 50kg tezsi, hur se me s tim protahovalo v kolonach, pac o trosku sirsi, a vzit do terenu hovado, co vazi 260kg nebo 210kg je sakra rozdil. A co se tyce pohodli, tak na bigouska nedam dopustit. Taky premyslim, ze casem presedlam, ale nejak ty myslenky jsou dal a dal :)
Biga mam z roku 89, 110km/h je krasna cestovni rychlost a po dalnici jezdim jen, kdyz musim, pac to tam je o nicem. Kdyz vyjizdim z obce, tak ma dostatek vykonu, abych tech 110 tam mel hned zas a ujel kolone, pokud teda nejedu po nakej silnici nesilnici, to jedu nekdy i 70. Svez jsem kamose, co ma 110kg +- autobus a i kdyz ja vazim 92kg, tak jsem nepoznal, ze spolujezdec je tezsi a big si s tim poradil tak nadherne, az me to samotnyho dost prekvapilo. Parkrat jsem se honil s nakejma silnickama sestistovkama a petistovkama. Do 150 jsem se jich drzel bez problemu. V zatackach jsem je drtil ja tak, ze jsem je nechal silne daleko za mnou :) Takze, nejak nenachazim vazny zapory, proc by ta motorka byla spatna
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Proč zrovna jezdíme na Bigu? 15 roků 1 měsíc zpět #3179

  • Pivca
  • Avatar uživatele Pivca
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 66
  • Karma: 2
Kubo, bingo B)

CHIP II. z halelujá
Holky jsou pro buzíky Henry
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.189 sekund