Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Roztlačování

Roztlačování 15 roků 8 měsíců zpět #1327

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
No s tou anketou si mi nasadil brouka do hlavy. Jak to teda je s tím roztlačováním, už to někdo prováděl v praxi ? Big je dost těžkej, a pokud nechce nastartovat normálně něco asi nefunguje a pak asi nepomůže ani roztlačení. A kdyby jo tak spíš z kopce. Je fakt když dojde benál a přepínám na rezervu taky je to vlastně trochu roztlačování, ale u toho se člověk nenadře. Jinak by to asi bylo dobrý na fyzičku a odtučňování ;)
Poslední úprava: 15 roků 8 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Roztlačování 15 roků 8 měsíců zpět #1328

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Big roztlačit jde. Zůčastnil jsem se jednou na Big srazu hromadného roztlačení Biga 800. Ale už nevím kdo a komu, ale vím jen, že někdo sáhl k dekompresoru a pak jsme Biga natáhli dozadu, aby byl píst v dolní úvrati. Potom jsme ho rozjeli a Big chytl. Snad si na to někdo vzpomene. Bylo to v Rychnově na motokárách.

soupis.
1 Ks Big 800
1 Ks řidič Biga
3 Ks tlačičů

Sám nevím jak bych ho roztlačil, ale kdysi jsem četl na německých stránkách, že to jde. Mě když došel benzín, a po přepnutí jsem pustil spojku. moc nechybělo a šel jsem na tlamu. Jen díky svým zkušenostem, znalostem jízdy v terénu a jezdeckému umění jsem nespadl. :laugh: :laugh: :laugh: Hahahahaha. Tak jsme se zasmáli a ted pravdu. Jen díky tomu, že jsem rychle vymáčl spojku jsem se nevyválel. Kolo se ani na 4 neokulilo.

A když už jsme u rezervy, tak moje doporučení je. Pokud Big nemá už benzín a jednou cukne, nevymáčknout spojku, ale nechat motor kulit a přepnout kohout. Pak se jen dobře držet.

Takže asi tak.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Roztlačování 15 roků 8 měsíců zpět #1330

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
No po pravdě nechápu proč taková velká cestovní motorka nemá palivoměr (mimochodem 800 má nebo nemá palivoměr ?). Zatím jsem rezervu přepínal jen při jízdě okolo 80km/h takže měl setrvačnost chvíli zpomaluje a pak se chytí. Horší to asi bude až dojde benál ve městě nebo dokonce na semaforech.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Roztlačování 15 roků 8 měsíců zpět #1331

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Když ti dojde na semaforech, tak ho prostě odtlačíš na kraj k chodníku a přepneš, počkáš až se ti naplaví karburátory, natočíš a pojedeš k benzíně.
A když ti dojde ve městě, nebudeš muset zase tlačit tak daleko.
800 má palivoměr ( alespoň ten můj :( měl ) v podobě denního počítadla. Když měl kolem 350 km, tak jsem koukal po benzině.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Roztlačování 15 roků 8 měsíců zpět #1332

  • Primář
  • Avatar uživatele Primář
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 107
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Biga jsem roztláčel loni na podzim, když mi umřel startér. Stačil k tomu malý kopeček,asi tak 10-15m,myslím že jsem tam dal za dvě a chytnul hned. Chce to jen necht trochu rozjet a trochu citu se spojkou. Na rovince by to bylo asi horší.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Roztlačování 15 roků 8 měsíců zpět #1334

  • Eifel
  • Avatar uživatele Eifel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 57
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 43
Když jsem měl vadnou baterku, která perfektně točila jen za studena, ale po několika km jízdy si už ani neškrtla, roztláčel jsem několikrát. Vždycky byl motor teplej a na 2-ku nebo 3-ku (už si to moc nepamatuju) to chytlo po několika krocích během chvilky bez problémů.
Možná jsem jen měl výhodu oproti ostatním, že na zem z biga dosáhnu v pohodě a na každý roztlačovací krok jsem popojel cca o 4 m. :laugh: :laugh:
Když mi došel benzín na Malé Fatře, a to tak že do sucha i na rezervu, tak bylo jasný, že není k roztláčení důvod žádný :laugh: V klidu jsem čekal, až mi někdo zastaví a vyškemral jsem si benzín nakonec z jednoho žigula. Protože tlačit se s tím někam 10 km k nejbližší pumpě, to se mi moc praktické nezdálo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Roztlačování 15 roků 8 měsíců zpět #1347

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Biga se mi nikdy nepodařilo roztlačit ani roztáhnout.Jednou z kopce na asfaltu jsem ho na pětku okulil a chytnul,ale ty rány od vyvažovacích hřídelů a řetězů a volnoběžky -hrůza.
Pokud mám problém,tak startuji přes kabely,v krajní nouzi bych ho pustil s kopce,
S tím benzínem to je v pohodě pokud nejedeš na dálnici 130a výše.
V malých otáčkách si totiž o benzín řekne a zacuká Ti,tak že máš šanci přepnout,ale na dálnici v levém pruhu,to dojde najednou a než po přepnutí znovu naskočí,tak můžeš být rozježděnej jako králík.
Pokud vím že už se blížím k rezervě nebo si nejsem jistej,tak vždy na dálnici přepínám než najedu do rychlého pruhu.I když tam moc nejezdím páč většinou jsem nejpomalejší hned za náklaďákama.
Větrná masáž ve 140km/h a výše při cestování s kuframa a tank ruksakem není zrovna nic příjemného.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Roztlačování 15 roků 8 měsíců zpět #1348

  • icematej
  • Avatar uživatele icematej
  • OFFLINE
  • Moderator
  • DR 750 Zuzanka
  • Příspěvky: 110
  • Karma: 10
Ve starem foru jsem se na tohle uz jednou ptal, ze mi bývaly majitel rikal at si dam pozor kdyz dojde benzin, ze se okamzite blokuje kolo. A vetsina lidi mi rekla ze to tak neni, ze se proste prehoupne. Z vlastni zkusenosti uz mi nekolikrat ve 130 benzin dosel a vzdycky v pohode.Hned to teda chcipne (huci to jak kdybych jel na dynamo) a vzdycky zmacku spojku a v klidu. Nic ze bych nekde lital po silnici...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Roztlačování 15 roků 8 měsíců zpět #1349

  • flegmatik
  • Avatar uživatele flegmatik
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 381
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 166
Tak já tvrdím, že mého BIGa neroztlačíte!!!!
Několikrát jsem zkoušel na dálnici roztáhnout asi na 140, pak zmáčknout spojku a vypnout motor tlačítkem.
Pak samozřejmě zase zapnout a pomaličku podotýkám pomaličku pouštět spojku a vždycky jde kolo do smyku!!!!

Nikdy jsem to nezkoušel jen roztlačit, vím, že jde ručně zatáhnout za dekompresor což by čistě teoreticky mělo pomoci, ale já tomu nevěřím!!!!

Jedině snad kdyby Honzík se svojí sílou uměl ještě běhat jak chrt!!!!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Roztlačování 15 roků 8 měsíců zpět #1350

  • flegmatik
  • Avatar uživatele flegmatik
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 381
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 166
Jo a to samozřejmě bylo na pátý rychlostní stupeň!!!!

A palivoměry jsou stejně jenom k orientaci a jsou pro blbce a ty mi nepotřebujeme!!!!!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Roztlačování 15 roků 8 měsíců zpět #1364

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
právě ze to vymacknuti dekompresoru prstem pomuze...teda to je ten grif proc to jde pak roztlacit.....vlastní zkušenost
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Roztlačování 15 roků 8 měsíců zpět #1366

  • flegmatik
  • Avatar uživatele flegmatik
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 381
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 166
Dobře Béďo, ty mně ukážeš jak mi roztlačíš BIGa a já Ti zaplatím 2 x pivo a 10 x alpskej vršrk!!!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Roztlačování 15 roků 8 měsíců zpět #1370

  • Aldy
  • Avatar uživatele Aldy
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • (nerad píšu:-)
  • Příspěvky: 283
  • Obdržená poděkování 12
  • Karma: 62
... a u starej bigu s mechanickým dekompresorem na řidítkách to jde ještě lépe (jen to chce grif:-))
ALDY z Turecka
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Roztlačování 15 roků 8 měsíců zpět #1373

  • Sádˇa
  • Avatar uživatele Sádˇa
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 264
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 154
Jak píše Flegmatik také jsem to zkoušel,ale to jsem měl problém s hadičkou u karburátoru a BIG mi po pár set metrech chcípnul a když jsem zkouše jestli náhodou nechytne tak kolo blokovalo než jsem zastavil
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Roztlačování 15 roků 8 měsíců zpět #1377

  • gambáč
  • Avatar uživatele gambáč
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 71
  • Karma: 0
Já jel ve dvou po nastartování a rozjetí jsem vypnul sytič po 500 metrech jsem potřeboval ze 4 na 3 a on zdechnul málem tlama a ani půl otočky kola ani snaha rovnou řvala guma já bych ho netlačil je to býk.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.204 sekund