Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Klika

Odp.:Klika 13 roků 10 měsíců zpět #8182

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
ted my doslo ze to musi byt axial...jinak bys tam nestrkal merku :blush: :S tak pak bych to neresil...pokud to pujde zmer radial a a prumer pistniho cepu a oka v ojnici..a dej sem vedet jak jsi dopadl
Poslední úprava: 13 roků 10 měsíců zpět od Béďa.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Klika 13 roků 10 měsíců zpět #8183

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
hele to chodím měřit každej den i 2x ;) . Asi je to spíš o psychice než že by tam byly nějaký vůle. Prostě se bojím že to složím a bude to dál klepat, to by mně asi jeblo. Je mi divný že by to byla ta spojková hřídel, protože to klepe i když vypnu spojku. Ale na tý klice ani pístu jsem nic přes limit nenaměřil (je ještě otázkou jak přesný jsou mý měřidla), a rozhodně se tam nic nekvedlá (kromě tý ojnice na klice kde je ten pod limitní posuv do boku a polovina limitu úhlovýho výkyvu konce ojnice limit je 3mm a já mám asi polovinu). Asi to složím a v nejhorším si koupím špunty do uší a budu jezdit dokud nevyskočí něco z motoru, pak bude aspoň jasný co bylo špatný :blush:
Ostatně cituji odborný názor technika ze servisu co sem to nechla poprvý kontrolovat - "U těhle starejch mašin je to normální" :cheer:
Poslední úprava: 13 roků 10 měsíců zpět od radeki.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Klika 13 roků 10 měsíců zpět #8184

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Nenapsal jsi,jestli jsi měnil ty ložizka na klice.Měl jsem totiž něco podobnýho.Nejdřív mírné klepání,pak větší a pak bác a bylo ložizko na klice v háji.Po demontáži jsem zjistil,že tam někdo dal ložizka,který tam vůbec nepatří.Již jsem to tady psal-calibrace u ojničních ložisek C3,je životně důležitá.Jo,a toho servisního mechanika bych chtěl vydět.Z motoru žádný pazvuky jít nemají,a jestli je tam všechno jak má být,tak ani nemůžou!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Klika 13 roků 10 měsíců zpět #8185

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
No bavil jsem se se známým co dělá servis aut při práci a dřív dělal i motorky (doba nortonů a spol.)
Ten říkal že ty ložiska jsou úplně v pohodě že je zbytečný je měnit, ale asi obětuji pětikilo a koupím i levý ložisko (pravý už mám koupený) a vyměním je. Ikdyž vypadají vážně v pohodě, ale je fakt (jak už jsem psal) že to levý nemá nikde vyražený to označení C3. U toho pravýho (starýho i novýho) je fakt na omak lehká vůle, vnitřní kroužek jde lehce naklonit, ale jen na omak vidět to moc není. To levý nemá vůli vůbec žádnou ale jak říkám chybí na něm to označení C3. Ale stejně když něco klepe, mělo by to být volný, takže tohle sice může být nesprávný ložisko ale určitě neklepe.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Klika 13 roků 10 měsíců zpět #8189

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Tak mě to trochu připadá jak Babicovi dobroty.,,nakrájíme šalotku a dáme na pánev,když nemáte šalotku,dejte tam cibuli,když nemáte cibuli,nedávejte tam nic.":ohmy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Klika 13 roků 10 měsíců zpět #8194

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Nejlepe je i C4.
Mechanik v době Nortonů je to samé jako největším rozpuku Biga,protože motor Biga je dost podobný,velice jednoduchý bez žádných technických fines.:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Klika 13 roků 10 měsíců zpět #8247

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
no každopádně měl s ložiskama pravdu, sem je vyměnil a zatím se zdá že to klepe stejně. Ještě to projedu a poslechnu a dám i na youtube ať si taky užijete :P
teď už to odmítám znovu rozdělávat, chci jezdit ne se v tom pořád vrtat. Uvidím jak to vyjde a kdyžtak nechám asi přes zimu udělat kliku. nějaká vůle tam je ale pod servisním limitem.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Klika 12 roků 1 měsíc zpět #14078

  • ondon117
  • Avatar uživatele ondon117
Ahoj
Píšeš tady,že jsi dělal kliku na 800. Píšeš, že jsi to odbrousil a zavařil. Není to trošku potom problém s vyvýžením kliky?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Klika 10 roků 10 měsíců zpět #16954

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
Pánové kde spravujete kliku ;) na kolik Vás to vyšlo dle všech předpokladů ji mám v háji:ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: uvidí se ve čtvtek to rozpulýme motor :dry: :dry: at vím na co se mám připravit:ohmy: :ohmy: :ohmy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Klika 10 roků 10 měsíců zpět #16955

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
Kliku jsem dělal u pana Oulehly, ve Šternberku. Ale dodal jsem si ke staré klikovce spodní ojniční čep a ojnici. Cenu už nevím, dodání bylo bleskové. Kontakt na www.wiseco.cz
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Klika 10 roků 10 měsíců zpět #16957

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
Kde jsi koupil aspon nepamatuješ
:kiss:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Klika 10 roků 10 měsíců zpět #16959

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
Kde jsem koupil díly si samozřejmě pamatuju. Je to www.partsdepot.cz .Já jsem prakticky vše kupoval na partsdepot, dodání podle udaných termínů, díly samozřejmě originál. V náhradě je ojnice, píst atd. na biga nesehnatelné, většinou všichni končí u dětských objemů 650ccm (660ccm je už dospělý jednobuch) :P

Škoda, že jsi na ten motor nevletěl přes dlouhou zimu. :dry:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Klika 10 roků 10 měsíců zpět #16966

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
V motoře jsem bylB) řetízky kontrola vačky vše ok:) :) :) příšlo to jako blesk s čistého nebe :dry: :ohmy: :dry:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Klika 10 roků 10 měsíců zpět #17011

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
Tak motor opraven:lol: :lol: nakonec to bylo ložisko v uložení kliky na spojkové straně všem co poradily děkuji :) :) klika byla OK kliky opravuje pan Oulehla mění i s ojnicí nejlépe sehnat a doručit nebo pan Jaluška ten je schopen opravit spodní ložisko ojnice zustává www.klikovky.cz/klikovky.html cena prijatejná do 2500 max dobrá domluva s oběma pány rada pro ostatní at se to nemusí hledat:blush: :blush:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Klika 10 roků 10 měsíců zpět #17012

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
To jsi měl štěstí v neštěstí a včas jsi to podchytil, než se to vysypalo:) . To musíš mít tam nahoře dobrého kamaráda:unsure: . ;)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.178 sekund