Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Benzín E10

Benzín E10 2 roků 1 měsíc zpět #28003

  • amos
  • Avatar uživatele amos
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 45
  • Karma: 0
Ahojte, do bigouša nechcem tankovat benzin s biozložkou E10. Gumičky a všetko pôjdu do hajan. Chcem sa ale opýtat ci niekto jazdite na premiovy benzin s oktanom 98 alebo 100? Kamoš mi povedal ze na taky benzin nie je big navrhnuty a ze mozem podpalit ventily. Ak je to pravda, tak E10 rozlepta vsetko gumene a 100 vka podpali ventily. Mám sa teda s Bigom rozlucit?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Benzín E10 2 roků 1 měsíc zpět #28006

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Jezdím na benzín Natural 95, natankuju kde se mi to líbí, i cenou, nebo kde potřebuju a už jsem karburátor dělal asi 2x za tu dobu co mam biga, noposledy v roce 2017 než jsem vyazil na Kavkaz, tam to někdy jak benzín i vypaddalo, často to mělo 91 oktanů a někdy i míň, biga to však nezastavilo, jezdil pořád. Jezdí pořád a i dnes po 3 měsících chytnul a jel perfektě. Taky kamarádům jsem jich taky pár opravil a vyčistil, ale rozleptané gumičky nebyly v žádném. Problém je když dlouho nejezdíš, třeba půl roku a víc, nebo najedeš malo km za rok a benzin se z karburátoru odpaří, biosložka se neodpaří a zaschne na dně, to zopakuješ několikrát do roka a muže být zalepený. Když budes jezdit nic se nestane. Dělal jsem i karburátor co nejel minimálně 15 let, tipuji 18 let podle stáří pneumatik, tam jsem koupil jiný karburátor a palivový kohout, ventilek v plovákové komoře se odlepil až za 3 měsíce. Je ale v benzínu a normalně funguje. S 100 oktanovým benzínem nemám zkušenost, ale dal bych ho tam jen v nouzi, když by neměli nic jiného.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Benzín E10 2 roků 1 měsíc zpět #28009

  • amos
  • Avatar uživatele amos
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 45
  • Karma: 0
No ale bavime sa o tom istom benzine Natural 95? Mne ide o to ze u nas na Slovensku uz normalny Natural 95 nekupis. Uz je to Natural 95 E!0. Cize podstatne viac biozlozky. U vas v Cechach sa este da kupit normalny Natur 95 E5 ale vraj sa aj u vas uz zmraka nad tymto benzinom. Bez biozlizky je pravevten 100 oktan. Ta 95ka E10 je sajrajt. Ked to u nas na Slovensku zacalo, tak mi na aute stupla spotreba o pol litra na 100 km a aj na volnobeh uzvten motor tak nepriadol. Tak som do auta zacal tankovat sice drahy jak prasa 100 oktan a spotreba isla zasa dole.Ta biozlozka ozaj lepta stare tesnenia plasty a gumy. Nove stroje s tym uz pocitali a Bigous neni novy stroj ????
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Benzín E10 2 roků 1 měsíc zpět #28010

  • Antoci
  • Avatar uživatele Antoci
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 48
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 3
Jako píše Ruda, Natural 95 a pohoda. Vervu 100 u Benziny jsem dal jednou abych Bigovi udělal dobře a jediný efekt byly černé svíčky a spotřeba 7,5 litrů proti 5,2 normálně. Vypustil jsem nádrž, vyčistil svíčky, dal 95tku a šepot květin. Toť moje zkušenost. Zdarec
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.293 sekund