Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: 100 oktanovy benzin

100 oktanovy benzin 2 roků 8 měsíců zpět #27806

  • amos
  • Avatar uživatele amos
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 45
  • Karma: 0
Zdravim, som zo slovenska a benzin tu je uz len E10 co zozerie tesnenia a potom 100 oktan. Teraz neviem ci tam ten 100 okt mozem liat. Vraj ma pomalsie horenie a s tym si auto poradi , ale Big si nevie upravit predzapal podla lambda sondy a bojim sa ze podpalim ventile. Mate nejake skusenosti? Dakujem. Ked tak dajte info na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ... Mam ist do Tatier na weekend a nechcem bigousa znicit.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

100 oktanovy benzin 2 roků 8 měsíců zpět #27811

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Můžeš jezdit na stooktanovým,ale je to zbytečné.Big nemá tak velký kompresní poměr aby vyžadoval palivo s vyšším oktanovým číslem stačí mu 82
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

100 oktanovy benzin 2 roků 7 měsíců zpět #27815

  • Antoci
  • Avatar uživatele Antoci
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 48
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 3
Když jsem v dobré víře natankoval do Biga Vervu, měl jsem svíčky černé, jak bota. Dal jsem 95tku a OK. Nevím, jestli neřeknu blbost, ale ty 98 - 100 oktanové benzíny potřebují pro dobré shoření a průchod spalovacím prostorem větší tlak když pálí svíčka, z laického pohledu menší předstih. Big to má pro benzín podle toho co píší 95 a horší a alespoň můj Big to nedává. Motorář pan Havlík mi řekl, abych u benzínu řešil pouze cenu u stojanu, ne oktany, protože u těchto starších stroju to nemá na nic vůbec vliv. Tak se toho od té doby držím a jezdím na 95tku, akorát se ji snažím tankovat u větších benzínek a ne třeba u nás v JZD
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

100 oktanovy benzin 2 roků 2 měsíců zpět #28004

  • amos
  • Avatar uživatele amos
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 45
  • Karma: 0
No lenže 95 ka na slovensku ma uz 10 % etanolu a uz som videl gumene hadicky starsich motorov, ktore doslova stvrdli a drolili sa v rukach. Treba take felicie maju vyslovne zakaz pouzit novy E10 benzin. A v karburatoroch Biga ta gumova podtlakova membrana musi skončit veelmi skoro. Karbece som uz parkrat daval dole a uz to naozaj necgcem robit. A ak tym 100 oktanom pidpalim ventily tak to by ma ozaj mrzelo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

100 oktanovy benzin 2 roků 2 měsíců zpět #28005

  • Ferdinand
  • Avatar uživatele Ferdinand
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 23
  • Karma: 0
Ja suhlasim s Antocim na 100 oktan sa nic prevratne nedeje.
100-vku benzin mam v nadrzi len na zimu potom ho vylejem do auta a dam 95-ku.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

100 oktanovy benzin 2 roků 2 měsíců zpět #28007

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Gumová membrána je jen ve starších modelech, SR41, SR42, teda tam jsem je vždy našel, měly ještě pružinky z obou stran. V SR43 jsem už vždy našel plastovou membránu. Teď dělám 750ku s bubnem r. 88 a je v pumpě origo gumová membrána a má už nejaký ten puchýřek na sobě, ale pořád je funkční, pochybuju že by tam Wyky lil 100 oktanový benzín. v nádrži ho rozhodneě neměl, karburátor čistý gumičky ok, jen na ventilkách už vymačkaný kroužek, ale netekly. Preventivně dostane nové, tak jako plastovou membránu do karburátoru.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.513 sekund