Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Spojka

Spojka 8 roků 11 měsíců zpět #22354

  • Standa 1235
  • Avatar uživatele Standa 1235
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 21
  • Karma: 0
Zdarec, mám problém se spojkou, když jedu normálmě tak se nic neděje,ale když přidám plyn na 5tku kolem 4tis. otáček tak motorka začne vibrovat a otačky na otačkoměru se zvednou asi o 500ot. co s tím ? Díky moc .....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spojka 8 roků 11 měsíců zpět #22356

  • Láslo
  • Avatar uživatele Láslo
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Na moje ledviny nikdo nečeká
  • Příspěvky: 289
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 2
Tak to ti ta spojka klouže. Nemáš buď vůli na páčce, špatnej olej, špatný lamely, slabý pružiny.. mě když klouzala, vyměnil jsem lamely i pružiny...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spojka 8 roků 11 měsíců zpět #22357

  • střapatej
  • Avatar uživatele střapatej
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Mně to klouzalo taky od 4tis,spojka byla dobrá ale odešlo mi ložisko na spojkové hřídeli.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spojka 8 roků 11 měsíců zpět #22358

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
Kudla fix...je tu uz milion vlaken o spojce...precti a budes vedet...a tejne budes muset sundat pravej dekl a pak uvidis....mne to pripada jako mam pichle kolo...poradte co stim? :(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spojka 8 roků 11 měsíců zpět #22359

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Béďo, musíš ho sundat pokud víš jak a zajet s tim do pneuservisu pokud víš kam, nebo vyměnit duši jestli to umíš. :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spojka 8 roků 11 měsíců zpět #22368

  • Standa 1235
  • Avatar uživatele Standa 1235
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 21
  • Karma: 0
Víko jsem dole měl dělal jsem podložky pod pružiny a je to pořád stejny věechno vipadá, že je OK i dobře poskládany , jinak za hřídele jsem zkoušel brát rukou a vůli nikde neměli. jinak díky na každou radu :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spojka 8 roků 11 měsíců zpět #22369

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Tady bude rada těžká,nevidíme v jakém stavu jsou meziplechy, neznáme tloušťku lamel, zda nejsou už za limitem na výměnu a ani jejich stav, či nejsou už spálené. Nepsal jsi, co tam máš za olej.
Podložky pod pružiny napověděly, že lamely nebo plechy nebo obojí bude v háji. Ještě by mohly být ometená pětková kola v převodovce, ty vibrace?? To by byl nějaký kovový šrot v oleji či na sítku pod čerpadlem.
Pokud není nic v oleji, máš nějakou vůli na spojkové páčce, správný olej bez nějaké super přísady na ošetření motoru a tloušťka lamel je dobrá s tím, že to máš správně poskládané, tak kup aspoň nové plechy, ty nejsou zas tak drahé a stávající lamely lehce obrus na jemném smirku položeném na skle, aby se zdrsnil jejich povrch jen tak do matova, z obou stran. A pak už jen výměna lamel a pružin taky...
Možnost, že máš uplně ometené řetězové kolečko u primáru či že Ti hrabe zadní kolo vypustíme :)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 8 roků 11 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spojka 8 roků 11 měsíců zpět #22371

  • Standa 1235
  • Avatar uživatele Standa 1235
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 21
  • Karma: 0
Všechno jsem kontrolovala měřil podle servisního manuálu a všechno je v normě, olej mám Motul 5100, když jsem měnil olej tak nikde nic nebylo žádný piliny nebo šponky ..., ok skusím zdrsnit lamely a vyměnit meziplechy a snad to bude ok .. diky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spojka 8 roků 11 měsíců zpět #22372

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
Jeste mne napadlo lanko spojky...estli treba nejde ztuha nebo nezadrhava?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spojka 8 roků 11 měsíců zpět #22382

  • Standa 1235
  • Avatar uživatele Standa 1235
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 21
  • Karma: 0
to ne spojka ma dobrou vuli chodi lehce...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spojka 8 roků 1 měsíc zpět #24012

  • cornus
  • Avatar uživatele cornus
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 35
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 0
Neměl jste někdo náhodou rozebranou spojku r.89 úplně celou i ten první plát(označovaný No.2) V manuálu je obrázek (pozor na montáž!) podle kterého to nemohu správně sestavit. Jelikož podložka přiléhající na unašeč v manuálu má lemovaný okraj dole, ale já jsem vyndal podložku s lemem nahoře!! Čili následující podložka se hranou dotyká přímo koše a pak druhou hranou plátu No.2 kde je výrazná drážka. Logicky mi přišlo obrátit šikmou podložku aby se dotýkala lemované podložky a plát No.2 tlačila na menším průměru.

Hledal jsem na internetu a narazil na manuál dr 350 kde lemovaná podložka má ohnutý lem nahoře, stejně jako já a i druhá podložka otočená jak jsem psal výše.

Takže je možné že v manuálu 750 je chyba?! nebo mám špatnou první podložku?! Podle fotky na webu CMS mám správnou, ale zajímá mě zda někdo ví kde je chyba.

Děkuji
Přílohy:
Poslední úprava: 8 roků 1 měsíc zpět od cornus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spojka 8 roků 4 týdnů zpět #24013

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Nějak jsem to vubec nepochopil, mužeš to ještě jednou popsat pro méně chápající?
www.partsdepot.cz/originalni-dily/motork...50+1988-1989/417469/
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 8 roků 4 týdnů zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spojka 8 roků 4 týdnů zpět #24017

  • cornus
  • Avatar uživatele cornus
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 35
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 0
Zkusím to

Když se rozebírá spojka vyndavají se lamely a pláty No.1 až dojdeš k poslednímu plátu No.2 který je zajištěný takovou pružinkou(v podstatě drátek kolem dokola). Když drátek vyndáš můžeš konečně vyndat plát No.2 (liší se od ostatních tloušťkou). Pak následuje taková podložka asi pružná, není plochá ale má šikmý průřez. Dále je podložka s lemem na vnějším průměru, která dosedá na unašeč spojky.
V manuálu je tato podložka s lemem na vnitřím průměru.
Když sestavím to co mám já tak ta šikmá "pružná" podložka dosedá jednou hranou spíše na unašeč než na tu lemovanou podložku.
V manuálu na dr 350 je přesně ta co mám já ale je zrcadlově otočená ta šikmá tudíž smysluplně dosedá na ocelovou podložku místo na hliníkový unašeč.

Snad jsem to trochu dovysvětlil.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: radeki

Spojka 8 roků 4 týdnů zpět #24019

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
Našel jsem fotku kde je ten pružný plech a pod ním je asi ještě ta první podložka, ale nevím jestli z toho něco vykoukáš, na vnějším okraji to nevypadá že by měla vyvýšený okraj-lem.

Poslední úprava: 8 roků 4 týdnů zpět od radeki.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spojka 8 roků 4 týdnů zpět #24021

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Jedná se o talířovou pružinu pro lepší odskočení lamel při vypnutí spojky,pružina se vůči unašeči ani další podložce netočí,tak že je vcelku jedno jak tam je.Pokud máš problémy s vypínámím spojky,tak většinou to je s "nasekaným"unašečem vnitřních lamel(ty se ozubením k unašeči,plechové).
Daleko ale větší problém je ten že ocelová podložka mezi košem a unašečem se časem (25let je kurva dost) ojede a pak se i při dobře fungijícím vypínámím lamel unáší unašeč od koše a pak máš problém zařadit neutrál nebo to při rozjezdu občas zacuká.
Další častá závada je rozsypané jehlové ložisko hnacího(spojkového)hřídele na levé straně v karteru,pak celá spojka chodí radiálně nahoru a dolu a i když sama nevykazuje nikde větší opotřebení,tak se projevuje přesně tak jak víš popisuji.
Tato oprava ovšem stojí větší peníz,protože je nutné motor rozpůlit a při té příležitosti můžete objevit mnoho jiných problémů o kterých jste dosud nevěděli.
Mě se toto stalo po 130000km,můj motor sice vykazuje známky opotřebení,ale vnitřek je čistý.Po opravách jiných Bigů si nedovolím posoudit s porovnáním svého Biga kolik Ti jiní mají najeto,protože většina byla a je v daleko darebnějším stavu než můj olítaný chudák.
Mimochodem jsem ještě po 160000km spojkové lamely neměnil a spojka stále funguje dobře.Je pravda že se k ní chovám jak k suché,kterou jsem jezdíval před tím než jsem si Biga pořídil.
Tak že u mě držení spojky a nějaké gazování neuvidíte ani v nejhorším terénu. B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.248 sekund