Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: vačka

vačka 6 roků 9 měsíců zpět #25607

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Ano píst,kruhy,čep jsou stejné to samé hlava válce,ale ojnice a klikovka mají kvůli rozkišnému zdvihu (86 u SR41 a 90 u SR 42 a 43)Odlišná je i vačka ,kvůli jinému plnění a výplachu(časování) válce o teměř 50ccm jiném obsahu válce.
Pokud toto nezachováš,tak se můřeš setkat po sestavení s jinýmy problémy.
Přece jen nesestavuješ motor do frezy na zahradu.
Je možné že by se nic nestalo,ale určitě to plnění válce bude mít kratší čas,což by se teoreticky nechalo dohonit filtrem s větší propustností vzduchu a zvýšením bohatosti směsi.
Sestavit takhle motor do veterána na kterém nebudu jezdit jen příležitostně by asi šlo,ale budeš -li od ně chtít výkon a rozumnou spotřebu,tak bych opravdu sháněl to co tam má být.
Už jsem se s tím mnohokrát setkal že motor nebo spojka nešeli seřídit a po jeho rozebrání jsem se setkal se zásahem kutila.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 5 roků 11 měsíců zpět #26128

  • Kodus
  • Avatar uživatele Kodus
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 20
  • Karma: 0
Zdravím, tak mě taky dosloužila vačka a vahadla na SR43B.
Chtěl jsem vše kopit nové, ale na PARTS DEPOT je již vačkové hřídel nedostupná (oba tipy).
Použitou dávat nechci a řeším opravu stávající. Máte někdo pozitivní zkušenost s nějakou firmou na renovace vaček?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 5 roků 11 měsíců zpět #26129

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
Jo mam..uplne na howno...uz bych to tam nedal...radeji starsi jetou ..v relativne slusnem stavu....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 5 roků 11 měsíců zpět #26130

  • Láslo
  • Avatar uživatele Láslo
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Na moje ledviny nikdo nečeká
  • Příspěvky: 289
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 2
Vačku a vahadla v relativně slušném stavu mám na prodej.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 1 rok 9 měsíců zpět #28092

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Kluci tak se nám podařilo najít výrobce té vačky, původně z Polska. Marcel našel krabičku a na ní byl výrobce, je to firma ve Finsku. Poláci jen kšeftují. Poptal jsme výrobu 5ks vaček, cena vychází do 4500,- za kus s dopravou, záleží podle kurzu a poštovného. Vačky se vyrobí ve Finsku a pošlou do Skotska aby se předešlo clu do EU. Marcel je doveze nebo pošle až budou. Výroba bude probíhat na zakázku, už nejsou ve výrobě a potrvá 2-3 měsíce. Marcel jednu vačku má už 20tis km a kontroloval ji a je v pořádku, montoval jsem jednu do biga a majitel si také nestěžuje. Má někdo z vás o vačku zájem, případě bych jich objednal více.
Poslední úprava: 1 rok 9 měsíců zpět od Ruda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 1 rok 3 měsíců zpět #28168

  • Zdendys_UH
  • Avatar uživatele Zdendys_UH
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 7
  • Karma: 0
Ahoj Rudo, to je zajímavá možnost. Dopadly ty vačky od Finského výrobce, případně zůstala nejaká na prodej? Ještě bych se chtěl zeptat, jaké použijete vahadla k této nové vačce, aby to spolu fungovalo?

Taky vačky zrovna řeším, u mě byl lehčí pitting a zatím jen mírně prodřená Cr vrstva na vahadlech. Poslal jsem je na výměnu do Německa (EGU-Motoren Waiblingen), tak mohu případně poreferovat, jak to proběhlo, kdyby to někoho zajímalo.

Všechny zdraví Zdeněk
1988 DR 750S

Ubi solitudinem faciunt, pacem apellant
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 1 rok 3 měsíců zpět #28179

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Zatím to nepopadlo, ale snažim se pořád. Určitě dej vedět.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 1 rok 2 měsíců zpět #28180

  • Zdendys_UH
  • Avatar uživatele Zdendys_UH
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 7
  • Karma: 0
Zdar Rudo,

vačka s vahadly dorazily. Na pohled to vypadá udělané hezky a dobře, jestli to bude mít i výdrž ukáže až provoz. O technologi opravy bohužel nic moc nepíšou, vypadá to, že poškozenou část odbrousí a znova tepelně ošetří. Hřídel jsem i změřil, uložení má tabulkové hodnoty, sací vačka má 35.155mm, výfuk 34.750mm, takže je to o kus menší, než z výroby. Uvidíme, jak s tím motor bude fungovat.

Mám ještě dilema, jestli motor nevyhodit z rámu a preventivně nezkontrolovat vrch, hlavně rozvodový řetízek a napinák. Stává se mně někdy, že je motor hučnější, ale jen v době, kdy nabíhá na provozní teplotu. Po startu, když je ještě hustý olej, jede úplně potichu, po cca 3-4min začne hlučet a pak to postupně ustává, jak se olej dále zahřívá. Blbé je, že to dělá jen někdy.
Přílohy:
1988 DR 750S

Ubi solitudinem faciunt, pacem apellant
Poslední úprava: 1 rok 2 měsíců zpět od Zdendys_UH.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.280 sekund