Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: vačka

vačka 7 roků 9 měsíců zpět #24486

  • marcel
  • Avatar uživatele marcel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 2
A vahadla
IMG_20160624_160252.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 7 roků 9 měsíců zpět #24487

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
No co chceš slyšet? je to v perdéli... hlavně najít příčinu toho oděru, t.j. nedostatek či špatný olej, nízký tlak v mazací soustavě-KO čerpadlo či zahnojený mazací kanálky silikonem, motor běžel naležato při pádu. Dále jestli to byly repasované díly s navařeným materiálem. Asi bys měl rozhodit motor a mrknout na součástky uvnitř hlavně čerpadlo...co s těmi motory děláte chlapi :blink: ?
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 7 roků 9 měsíců zpět #24488

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
Osobne si myslim ze je to repasovane..t.j. navarovana vacka a vahadla...kdyz jebto origo tak vetsinou se to vydre nedostakkem oleje na cele plose...toto vypada na vadu naterialu respektive vadu navarku....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 7 roků 9 měsíců zpět #24489

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Má pravdu hudebník. To je odlouplá vrstva návaru bych řekl. :dry:
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 7 roků 9 měsíců zpět #24490

  • marcel
  • Avatar uživatele marcel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 2
No já s tím nedělal nic )))) najezdil jsem na tom asi 500km od koupě ,,,a teď mám motor doma na stole a studují co vyměnit a co ne ,,, jinak olej čerpadlo podle manuálu je ok,,, sítko na spodu bylo absolutně čisté až na malý kousek silikonu který měl na délku tak 1mm ..šroub na napínáku od vyvažováku má asi 2mm rezervu takže pravděpodobně vyměním řetízek +ložisko... ..motor je komplet rozhozený ,,,krom převodovky ,,ale do ní se pouštět nebudu ,,,s tou problémy nejsou ,,, jinak je všechno dobrý ,,,až na tu vačku ,,, bylo mi doporučeno že než repase koupit Origo novou aji s vahadly a to asi udělám ,, no hold místo zadnich kufru bude vačka ,,, radsi pojedu s igelitkama na riditkach ale hlavně ať je motor v cajchu
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 7 roků 9 měsíců zpět #24491

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
nevím odkud pocházíš, tady mají vačku www.tipmoto.com/dily-moto/motory/valec-o...-vackova-hridel.html cena nevím, ale stejně by bylo nutné ji přeměřit...na ebay mají ze 750ky za cca 2,5tis. Kč
...a 500km si najel a takto se to vydřelo, asi bych spustil monolog s bývalým majitelem...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 7 roků 9 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 7 roků 9 měsíců zpět #24492

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
Hlavne bych ten motor rozpulil cely a tkontroloval cerpadlo fyzicky a hlavne ti jehlove lozisko v prevodovce..stoji litr ale kvuli nemu taky nepojedes....nehlede na stav zubu 5. a 4. stupne....kdyz to mas na stole tak to rozdelej.....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 7 roků 9 měsíců zpět #24493

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Jen jestli to čisté sítko nebylo obráceně. Taky bych fotky poslal prodejci, mohl by se, pokud je to karakter, maličko podílet na opravě.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 7 roků 9 měsíců zpět #24495

  • marcel
  • Avatar uživatele marcel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 2
Je to dovezené z Německa ,,,do Skotska ,,,mám k tomu servisní historií ,, a ten majitel by si nebyl schopný vyměnit ani duši ,,,vše bylo servisovano v servisu ,,a motorka byla za směšnou cenu ,, kupoval si novou ta mu potom ležela v garáži ,,,je dost pravděpodobné že ten vůl ani nedolival pravidelně olej ...sítko bylo daně dobře nebylo opačně ,,,a já sám jsem na tom nalital přes 520km ,,to už by tam byly definitivně nějaké ty zbytky ,,,a když jsem nalival olej tak jsem si ho přesně změřil a po vypuštění nalil do stejných nádob nechybělo ani deci rozdíl byl nemeritelny ,,,motor má najeto 60 000km a vypadá to že vše je tam ještě originál ,,,včetně rozvodu a napínáku,,vyvažovacího řetízku ,, motor celkově vypadá dost zachovalé ,,na volnoběh my to běželo na 1200otacek bez problémů a při maximalce okolo 160 bez cukání bez problémů ,,,neutrál jde řadit i na místě bez problémů ,žádné pazvuky ,,,teď jsem koukal přes ty otvory mini kamerou a vypadá to dobře ...no uvidím ,,, ale ještě musím podotknout na dně v převodovce jsem našel dost hodně kousků silikonu ,,,některé byly dlouhé aji 5mm
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 7 roků 9 měsíců zpět #24496

  • marcel
  • Avatar uživatele marcel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 2
Jo jinak tuhle kameru mám a je to opravdu moc dobrá věc ,,,detailni ,,na zubech v převodovce jde vidět každý detail daleko lepší než normálně v reálu jde to 20xzvetsit a to už je pomalu jak mikroskop)))) osvětlení na té kameře je fakt super ,,, na věci kontrola nebo najít v motoru spadlou podložku nebo tak ,,tak to nemá chybu ,,, má to aji speciální nástavec s mini magnetem a krásné si najdeš co chceš ,, dobrá věc ,,
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Vasek_DR

vačka 7 roků 9 měsíců zpět #24497

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Těžko Ti k tomu řekneme víc, někdo tam udělal chybu, ať bývalý majitel či servismeni. Máme najeto na svých strojích daleko víc a v horších podmínkách a toto neznám. Vačku jsem naposledy viděl tak před sedmi lety, kdy jsem měnil řetízky, byla minimálně opotřebovaná dle měření. Ventilové vůle spíš kontroluji než seřizuji. A TO JE DIVNÉ, že takhle omydlenou vačku a vahadla musel někdo seřídit, aby to nemlátilo a vůbec jelo, takže o tom věděli, jen čekali na kupce, který to za pár peněz koupí a nejlépe co nejdál.
Takže opět dle rčení- co je laciné, je drahé... :unsure:
Kamera je dobrá věc, ale vůle nezměří.. pokud si chceš užít cestování, rozeber ten motor a vyměň, co je třeba a důkladně ho pročisti.

takto to vypadá s ometenou vačkou a vahadly bez seřízení vůle, která vydrží jen dočasně (tak pár stovek km), vše se odírá podstatně rychleji...

To je asi majitel, vezme si sváteční monterky a chodí pešek okolo... mít motor ruce, tak mu zabouchá uši do hlavy :blink: , ve finále, není to Tvůj BIG ??? :cheer:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 7 roků 9 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 7 roků 9 měsíců zpět #24498

  • marcel
  • Avatar uživatele marcel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 2
Jasný mrknu na to ...nebudu to vytahovat 2x ,, když už to mám doma v pokoji na stole ,,, po druhé už zjebane od baby nechci))))))
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 7 roků 9 měsíců zpět #24499

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Kurva to je kovárna :( :( :( To už bych snad ani nestartoval natož abych na tomhle někam jel. :( :(
hliková zkouška asi pro neslyšící :( :( :(
Poslední úprava: 7 roků 9 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 7 roků 9 měsíců zpět #24500

  • marcel
  • Avatar uživatele marcel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 2
Takže pánové pravděpodobně jsem na to přišel ,,, nevím přesně kde ale někde v prispevkach jsem četl že silikon je neškodný ,,možná pro někoho kdo ho umí používat ,,, protože jsem zkontroloval a pročistil všechny kanálky a bylo vše fajn ,,,ale pak jsem si vzpomněl ještě na boční víko od spojky tam vede jeden kanálek na vývod do olejového chladiče ,, tak ten byl durch zacpany zbytkama silikonu,,,pokud se nemýlím tak to tlačí právě tudma olej nahoru přes chladič na vačku ,,, takže teď budu muset pročistit nějakým způsobem aji olejový chladič ,, někdo nějaké typy jak na to ?? Dík
Poslední úprava: 7 roků 9 měsíců zpět od marcel.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

vačka 7 roků 9 měsíců zpět #24501

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Kdybys věděl kolik je ještě míst,kde se nechá ucpat kanálky mazání silikonem,tak by Ti tak vesele nebylo.
Před takovohle cestou raději motor rozpul a celou cestu od čerpadla ke všem ložiskům,hlavně k jehlovému na hnací(spojkové) hřídeliřádně vyčisti.
Protože jak máš takhle zasekaný tenhle okruh,tak to ve vnitř nebude o nic lepší.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.231 sekund