Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Klepe potvora :-)

Klepe potvora :-) 10 roků 4 měsíců zpět #18036

  • Standa 1235
  • Avatar uživatele Standa 1235
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 21
  • Karma: 0
Zdar chlapi potřeboval bych poradit mám Suzuki dr 650 rse ( vím ,že to sem nepatří ale lepší web neznám kde by mě poradily) motorka mě začala klepat tak jsem rozdělal motor válec dolu ... a na nic jsem nepřišel (klika nemá žádnou radiální vůli jinak se ojnice trošku vyklání do stran asi 2mm u pístu, pístní čep je také bez vůle) říkal jsem si že by mohl klepat píst do hlavy... na jedné straně pístu není žádný karbon tak nevím jinak je trochu vydřená vačka a jedno vahadlo mohlo by klepat to ?Jinak byly to pořádné rány myslel jsem že se rozloží.... Díky moc za všechny odpovědi...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Klepe potvora :-) 10 roků 4 měsíců zpět #18037

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Já znám jedny stránky, kde ti také poradí, protože stejnou motorku mají.

www.dr-650.com/

Jinak vydřené vahadlo by klepat mohlo. Zkus seřídit ventily a ještě napiš jaký tam máš olej.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 10 roků 4 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Klepe potvora :-) 10 roků 4 měsíců zpět #18039

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
vydřené vahadlo a vačka způsobí rámus jak klepání kladivem, velká pravděpodobnost, že je vydřené uložení vačky v hlavě. Spíš bych pátral, co bylo příčinou, nízká hladina oleje, špatný olej, čerpadlo dává nízký tlak, ucpané mazací kanálky-silikon, motor běžel při pádu na sucho...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Klepe potvora :-) 10 roků 4 měsíců zpět #18044

  • Standa 1235
  • Avatar uživatele Standa 1235
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 21
  • Karma: 0
Díky moc za rady... jinak na www.dr-650.com mě do týdne nikdo neopověděl...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Klepe potvora :-) 10 roků 4 měsíců zpět #18047

  • Tazi
  • Avatar uživatele Tazi
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 0
Čágos.Vem dlouhej šroubovák rukojetí si ho dej k uchu a jezdi po motoru samozřejmě nastartovaným a poznáš jestli ti klepe vršek nebo zpodek.Já to řešil u Biga furt něco klepalo a nakonec to byl píst.Klepal dole na závoji.Když máš dole válec tak sundej z pístu kroužky a pust ho do válce,musí ject dolú jakoby z odporem.Jestli ti tam spadne jak do kíble tak je to špatný.Nebo jak tu píšou kluci nikdo neví co a jak se stalo a jestli ti to začalo dělat najednou nebo se to stupnuje.Dej víc infa.
Poslední úprava: 10 roků 4 měsíců zpět od Tazi.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Klepe potvora :-) 10 roků 4 měsíců zpět #18053

  • Standa 1235
  • Avatar uživatele Standa 1235
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 21
  • Karma: 0
Píst jsem zkoušel jde z odporem ve válci jsou jeět+ "čárky" po honování- válec vipadá ok. Jinak nevím jak začala klepat -koupil jsem ji klepající na náhradní díly a nakonec jsem ji začal dávat dokupy. Jinak vačka byla asi o 0,7mm vydřená -obrousil jsem ji , uložení v hlavě bylo ok. Mám dotaz jestli mám dát nové těsnění pod hlavu nebo to staré přimáznout silikonem ? díky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Klepe potvora :-) 10 roků 4 měsíců zpět #18054

  • Standa 1235
  • Avatar uživatele Standa 1235
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 21
  • Karma: 0
Nevíte ještě náhodou někdo jaké jsou utahovací mmomety hlavy a víka vahadel dr 650? Dík
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Klepe potvora :-) 10 roků 4 měsíců zpět #18055

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Nechci Ti nijak kecat do opravování, ale: obrousit vydřenou vačku a myslet si, že je to opravené? :blink: Co vydřené vahadlo, to si tam nechal taky? Staré těsnění pod hlavou podmazat silikonem? Myslím, že utahovací momenty jsou přežitek... :pinch: Pokud si chceš zajezdit, jinou vačku, vahadlo-a, rovnou nech zabrousit ventily, nový gufera na ně, nový těsnění pod hlavu i válec a pak hledej na dr 650 v manuálech ty utahovací momenty, pokud to uděláš po svém,zaklop to a uvidíš a uslyšíš výsledek...bude na díly opravdu...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 10 roků 4 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Vasek_DR

Klepe potvora :-) 10 roků 4 měsíců zpět #18057

  • Tazi
  • Avatar uživatele Tazi
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 0
Přesně tak jak říká Tombus.nemůžeš brousit vahadla,vačku skrátka nic jelikož je na nich tvrdokov cementace a to malá vrstva odolná proti oděru.Když to obrousíš tak to můžeš odvézt rovnou do šrotu to je na nic.Sežen starší ale dobrou vačku a vahadla,změř uložení vačky a vše bude ok.Jinak žádnej silikon tam nedávej to je absolutní nesmysl.Proto je to těsnění tvarované a plechové silikon je tam na hooo.Jestli není moc vymačkaný tak se dá dát znovu ale já osobně dám vždycky pod válec i hlavu nové,aspon máš jistotu.Ale tak to dělám já protože když si představím že by to mělo foukat a rvát ten monolit zase z kostry ven!!!!!On je Bigouš ze všech stran takovej BIG.
Poslední úprava: 10 roků 4 měsíců zpět od Tazi.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Vasek_DR

Klepe potvora :-) 10 roků 3 měsíců zpět #18068

  • Standa 1235
  • Avatar uživatele Standa 1235
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 21
  • Karma: 0
Vačku a vahadla mám navařené práškem s tvrdostí 60 HRC, vačku odroušenou na rozměr a uhly v manuálu, jinak uložení vačky jsem měřil to je ok .
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Klepe potvora :-) 10 roků 3 měsíců zpět #18069

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
hmm, tos překvapil, to broušení jsem špatně pochopil, nepsal si o té technologii, asi mě zmátl ten silikon :) něco to vydrží, ale origo i stařší je lepší,uvidíš jak dlouho to vydrží ;)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 10 roků 3 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Klepe potvora :-) 10 roků 3 měsíců zpět #18082

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
ja mam s navařovanýma vačkama a vačicema jen ty nejhorsí zkušenosti....nedoporucuji a nikdy to delat nebudu !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Klepe potvora :-) 10 roků 3 měsíců zpět #18096

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
přesně tak,na veterána,který těžko jiným způsobem půjde opravit,ale na stoj s kterým ročně najíždíš přes deset tisíc kilometrů.Do toho bych taky nešel.To těch šest za vačku je mizivá investice o proti nákladech na odtah kór z ciziny.
Ještě něco jiného je takhle opravit "závoďáka,"který všude vozíš na vleku a každej měsíc se v něm hrabeš nebo motor do frézy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.243 sekund