Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: válec

válec 7 roků 6 měsíců zpět #24764

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Říkal jsem si že jsi tu nedávno něco podobného řešil hlavně to (víčko)tos byl za léta jedinej,ale nebyl by jsi první co dokáže zrušit motor během několika kilometrů-
Každodenně se setkávám se strojema co se musí nějak opravit a někdy i s lidma co jim shoří pod rukama vše na co sáhnou.
Oprava Tě vyšla dost levně,tak hlavně aby jsi ve zdravý Biga užil a najel s ním spousty kilometrů.
Za Biga po GO Ti nikdo víc jak pade nedá,to by musel bejt hodně vymazlenej,cenu dělá celkový vzhled a né nějaké vnitřnosti do kterých bez demontáže nevidíš a měření komprese moc-li neřekne.

S podobně sedřeným pístem,ajezdí mnoho Bigů,jen se nesměj jak u Tvé fotky zatáhnout kruhy.
Tvá otázka nebyla nesmyslná,plno lidí takhle řeší opravy motorů před prodejem,uvolní kruhy pokud to jde max. dá nové kruhy a motor jde z baráku.
Pak se s tím potkaváme my co se pouětíme do oprav.Vyměň mi gufera žere mi to olej řetl jsem na foru že to je jen guferama atd.Tyhle pohádky poslouchám poměrně často. B) B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

válec 7 roků 6 měsíců zpět #24824

  • michal mcgiver
  • Avatar uživatele michal mcgiver
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
Mě by zajímalo proč se motor tak přidřel.? jaká vůle byla mezi pístem a válce než se motor složil.? u tak velkého průměru pístu jako mají naše stroje se píst (hliník) roztahuje podstatně víc než válec (šedá litina) jestli bylo v motoru byt trocha oleje nemůže se takhle šíleně přidřít píst jen tak bez důvodu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

válec 7 roků 6 měsíců zpět #24825

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Příčin může být hodně,provovaní ve vysokých teplotách motoru,různé jízdy v terénu stylem plyn,spojka jednička,v souvislosti s nekvalitním olejem,který prostě neudrží olejový film na stěnách válce,stačí i studené starty a hned ho vzít u huby.Prostě je toho mnoho kdy tento jednoválec vzduchem a olejem chlazenej toho má dost.
Píšu tady že je potřeba mít v motoru olej jedno jakej hlavně že tam nějakej je,ale to platí pro běžné užívání,ale pokud potřebuješ motor používat v jinejch režimech ,tak je nutné dát mu lepší olej a hlavně zkrátit interval výměny oleje,třeba i o polovic.
Další nešvar je odkládání Biga na zem s běžícím motorem,protože nemá suchou skřín,tak vcelku rychle nasává čerpadlo místo oleje vzduch. :( :(
Poslední úprava: 7 roků 6 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

válec 7 roků 6 měsíců zpět #24826

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Stejně nechápu, jakou čočku jezdec musí dát motoru aby ho přidřel, kolikrát máme na chladiči oleje a přední části motoru za rámem napečenou lopatu bahna, trápíme motor na místě než se překoná kopec, někdy dojde i k odložení, občas motor sálá, že by se vařil benzin v nádrži a furt to jezdí a oleje to žere minimálně..jde asi hlavně o kvalitu oleje a včasná výměna.

Trápím motor již sedmý rok, do motoru jsem investoval oba řetízky, svíčky, podložku pod spojkový koš, membrány a ventilky do karbců, jo a těsnění levého deklu... a stále žije :cheer:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 7 roků 6 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

válec 7 roků 4 měsíců zpět #24935

  • michal5u
  • Avatar uživatele michal5u
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 47
  • Obdržená poděkování 6
  • Karma: 0
Čau, tak jsem se konečně odhodlal a moje přání spálenejch gufer se samozřejmě nevyplnilo :) takže teď jak to řešit? Viděl bych to novej píst, kruhy a převložkovat na originální rozměr bez výbrusu, protože kroužky do broušenýho válce stejně neseženu což? Nebo máte jinačí nápady? Děkuju pěkně za rady :)

a nevím proč, ale nejdou mi nahrát fotky..pořeším a dodám, ale je to prostě kouslý :-/
Fotky
Poslední úprava: 7 roků 4 měsíců zpět od michal5u.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

válec 7 roků 4 měsíců zpět #24936

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Pškně jsi ho zapekl,tak že novej píst a kruhy,podle toho ti udělají vložku do válce,tak je to nejlevnější.
Nezapomeň udělat ty gufera a zabrousit ventily.popřípadě vyměnit i s vodítkama.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

válec 7 roků 4 měsíců zpět #24937

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Protože mě výbrus čeká nejspíš taky, tak jsem se díval na Partsdepot a našel tam sadu píst + kroužky o 0,5mm větší za 6390,- jestli jsem to správně pochopil. www.partsdepot.cz/originalni-dily/motork...0S+1991-1993/417530/
První položka 24.
Poslední úprava: 7 roků 4 měsíců zpět od Ruda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

válec 7 roků 4 měsíců zpět #24938

  • David_5555
  • Avatar uživatele David_5555
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 72
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
Je to asi tak. Nech si to přeměřit aby Ti ten 0,5 stačil (asi bude) a výbrus udělat až potom, co budeš mít píst v ruce. Budeš potřebovat i položky 22 a 2x23.
Poslední úprava: 7 roků 4 měsíců zpět od David_5555.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

válec 7 roků 4 měsíců zpět #24939

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Lepší je koupit základní sadu a na to napasovat vyvložkovaný válec.
Ono totiž ty vybrusové sady nejsou moc k sehnání,myslím tu 0,05 a 0,1
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

válec 7 roků 4 měsíců zpět #24940

  • David_5555
  • Avatar uživatele David_5555
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 72
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
To je pravda, mě to šlo asi dva týdny a asi až z Belgie.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

válec 7 roků 4 měsíců zpět #24941

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Já na vačku čekal měsíc, 14dní je v pohodě. Ta větší sada vyjde i levněji.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

válec 7 roků 4 měsíců zpět #24942

  • michal5u
  • Avatar uživatele michal5u
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 47
  • Obdržená poděkování 6
  • Karma: 0
Já ještě musím zkontrolovat druhej motor, díky kterýmu to vypadá, že bych z toho mohl vyváznout za levno :) jinak píst a kroužky na 1. výbrus vypadá že má skladem hessler a místo 2. výbrusu má 107mm píst a kruhy (389E), kterej ale máte doma i všichni co Vám na dvorku hnije Porsche :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.188 sekund