Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Pojistný špunt na přetlak oleje

Pojistný špunt na přetlak oleje 10 roků 9 měsíců zpět #17360

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
nevíte někdo přesný rozměr toho o-kroužku pod starterem? Měnil jsem ho před pár km a už to zase chčije.
sice si ho poměřoval prodejce sám podle původního, takže rozměrem to asi nebude, ale kdyby....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pojistný špunt na přetlak oleje 10 roků 9 měsíců zpět #17363

  • Henry
  • Avatar uživatele Henry
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 87
  • Obdržená poděkování 6
  • Karma: 154
Když jsem si před několika lety pořídil Biga, měl jsem stejný problém. Několikrát výměna O-kroužku. Pak jsem drážku pro O-kroužek asi z poloviny vyplnil silikonem (rovnoměrně zahladit). Nechal pořádně zaschnout, pak navlékl O-kroužek a starter opatrne z5 do motoru. A byl pokoj.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pojistný špunt na přetlak oleje 10 roků 8 měsíců zpět #17493

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
tak v krámu mi tenkrát dali o-kroužek 40x35x2 mm - asi proto to teklo (i když ten původní měl stejný rozměr, podle něj to prodavač měřil). Sehnal jsem nejbližší rozměr 40x35x2,5 - modrý silikonový, je mnohem pevnější. Nasadit šel startér hodně ztuha oproti původnímu kroužku, tak snad to bude stačit.... První jízda neodhalila chybu, tak se uvidí.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pojistný špunt na přetlak oleje 10 roků 5 měsíců zpět #17886

  • Mirda120
  • Avatar uživatele Mirda120
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 8
  • Karma: 0
Ahoj, tak píši info jak jsem dopadl já s tím těsněním. Od doby založení tohoto vlákna jsem se s tím pral a pořád ne a ne těsnit. Přidával jsem k o-kroužku silikon do převodovek a také kus za něj aby to neproteklo dále a nic nepomáhalo. Vyzkoušel jsem i o-kroužek o tloušťce 2,5 ale ten se mi tam ani velkou silou nepodařilo nacpat. Několikrát jsem to přetěsňoval tím silikonem v domnění, že se mi to už podaří, ale nic. Proto jsem se rozhodl pro objednání kroužku o tloušťce 2,3 Viton, který mi museli vyrobit (jeho cena je 170 kč za jeden!). Tento kroužek se mi tam už podařilo nacpat pod větším tlakem a doufám, že už bude těsnit. Až moto projedu tak sem dám info jak to dopadlo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pojistný špunt na přetlak oleje 10 roků 5 měsíců zpět #17890

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
já tam 2,5 mm nacpal a funguje to....předpokládám žes ho před tím namáčel do oleje, že jo?? B)
Přílohy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pojistný špunt na přetlak oleje 10 roků 5 měsíců zpět #17895

  • Mirda120
  • Avatar uživatele Mirda120
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 8
  • Karma: 0
Nejdřív jsem to zkoušel nasucho a potom i namazané a zabíral jsem opravdu velkou silou až jsem se bál, že něco ulomím.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.175 sekund