Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: seknutie v motore

seknutie v motore 10 roků 11 měsíců zpět #16945

  • amos
  • Avatar uživatele amos
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 45
  • Karma: 0
Zdravím dnes sa mi to stalo prvý krát. Idem ku križovatke podradím, brzdí motor a zrazu motor v sekunde zastal ako neviem proste tak ma napadlo že sa zadrel z nejakého dôvodu. Zastavím, dám neutrál a normálne naštartujem a ide, tak som to už neriešil a asi po hodine jazdenia zasa bum to isté. Mne to dojde ako keby bola v motore niekde nejaká skrutka alebo čo a niekde vbehla medzi zuby, ale to si myslím že by narobilo paseku. Tak neviem čo sa to stalo. Stalo sa mi to dnes 3x a potom už sa nič nedialo. Nemáte s tým niekto nejakú skúsenosť? vždy ako pustím plyn a brzdím rýchlosťou. Potom som brzdil motorom pred zákrutou a zasa zhasol motor a prrudko ako keby v ňom seklo tak som vymáčkol spojku a ako som ešte bol rozbehnutý, tak som pustil spojku a motor sa zasa nahodil. Mám z oho blbý pocit. Mám ísť na dovolenku na bigovi ale toto sa mi nepáči ani trochu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:seknutie v motore 10 roků 11 měsíců zpět #16946

  • Mára
  • Avatar uživatele Mára
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 90
  • Karma: 15
Podle toho v kolika otáčkách to udělá - já když jedu na volnoběh (cca 1500 ot/min), tak mi taky občas chcípne (píst už se nepřevalí přes horní úvrať) a tím pádem se zastaví zadní kolo a chvilku to jde smykem - a to je předpokládám normální.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:seknutie v motore 10 roků 11 měsíců zpět #16947

  • amos
  • Avatar uživatele amos
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 45
  • Karma: 0
No tak to neviem presne len je divné že sa mi to nikdy predtým nestalo až dnes a hneď 3x a potom som ešte dlho jazdil a už sa to neopakovalo. To asi bude problém niekde inde. Len dúfam že nebude niečo s rozvodami nedaj bože to nejak brzdil náraz piesta o ventil, ale to asi už trepem lebo potom by som normálne už nejazdil ako keby sa nič nedialo. Fakt neviem čo to mohlo byť.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:seknutie v motore 10 roků 11 měsíců zpět #16948

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
amos:
pokud by něco bylo s motorem nebo s převodovkou, či jak píšeš nějaký šroubek mezi zuby, seklo by se to jednou a pro vždy...
Podle mého jsi překonal spodní hranici otáček, kdy motor si to už prostě neveme a vzdechne, to zabrzdí okamžitě kolo a nehezky se ozve volnoběžka, kterou nakopne zpětný pohyb pístu. Taky se mi to stalo v terénu, když jsme se sbližovali. Píše to tu i Mára, tak na tom zapracuj, zlepši techniku jízdy, hlavně drž motor ve vyšších otáčkách, je to sice traktor, ale podtáčení nesnáší...
Ještě by to mohly dělat špatně nastavené karbce, volnoběh máš kolik?
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 10 roků 11 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:seknutie v motore 10 roků 11 měsíců zpět #16949

  • amos
  • Avatar uživatele amos
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 45
  • Karma: 0
no jazdím len chvílku, ale teraz sa mi to stalo prvý krát a hneď 3x? Voľnobeh som nastavil tak nejak si to tam skáče asi medzi 1400 a 1500, karburátory vyčistené, nastavené a doladené nech sú sviečky do tehlovej farby, len teda vždy keď zavrem plyn a motor sa točí treba keď idem z kopca, tak to buble ale predpokladám že u takého jednovalca je to normálne. No neviem potom som ešte jazdil a už sa to nestalo ani raz. Hlavne nech mi niečo neprdne na dovolenke lebo to by ma dost ...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:seknutie v motore 10 roků 11 měsíců zpět #16950

  • JaNo
  • Avatar uživatele JaNo
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
a nebude problem niekde v palivovej sustave? Benzin niekde pomaly preteka...alebo nieco podobne....?
ja nie som servisak, ale kazda rada dobra...:P
Suzuki DR 800 BiG - Modrá farba a nejake nalepky. Škoda že nie je červena. Červene sú rýchlejšie... :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:seknutie v motore 10 roků 11 měsíců zpět #16951

  • amos
  • Avatar uživatele amos
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 45
  • Karma: 0
No dnes som bol jazdiť a kúšal som s tým kde aké veci aby sa niečo také stalo a nič všetko ide ako hodinky tak neiem no. Možno sa v ten deň len Big zle vyspal :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:seknutie v motore 10 roků 11 měsíců zpět #16952

  • JaNo
  • Avatar uživatele JaNo
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Tak mozno mal Big iba zly den... :cheer:
Suzuki DR 800 BiG - Modrá farba a nejake nalepky. Škoda že nie je červena. Červene sú rýchlejšie... :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:seknutie v motore 10 roků 11 měsíců zpět #16953

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Možno to bolo i rukama:side: .
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:seknutie v motore 10 roků 11 měsíců zpět #16958

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
A možno to bylo tím,že si někdo nepřečet tady na stránkách nastevení otáček motoru.Jde taky o to,že motor, po ohřátí karburátorů jízdou,změní i otáčky nastavení motoru.Proto se otáčky ladí zásadně při teplém motoru.No a to je celej tvůj problém.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:seknutie v motore 10 roků 11 měsíců zpět #16968

  • amos
  • Avatar uživatele amos
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 45
  • Karma: 0
no ale ja som nepovedal kedy som nastavil otáčky či za studena alebo za tepla a aaano nejsom uplný amatér stroje a ich navrhovanie a riešenie je moja každodenná práca :) Samozrejme som nastavil volnobeh pri plne zahriatom motore.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:seknutie v motore 10 roků 11 měsíců zpět #16970

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Tak máš pravděpodobně nastavenou špatně směs,nebo nějaká závadička v karburátorech.Těžko to takhle soudit od pasu,ale problém se směsí to bude.Hodně problémů mají na svědomí předešlí majitelé a jejich tuning (výfuk,trysky atd.)ale i špatný benzín natankovaný u pumpy.Budeš muset hledat.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:seknutie v motore 10 roků 11 měsíců zpět #16971

  • amos
  • Avatar uživatele amos
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 45
  • Karma: 0
Keď som ho kúpil tak možno je nás viacej takých ale aj keď mi povedal predajca že je perfektný tak aj tak neverím a verím len sám sebe ako aj v práci. Doma som hneď rozhodil karbece, vyvaril čo treba v octovej vode, vymenil tesnenia, trysky sú origoš, ihly niesú vydreté, proste som to všetko dal tak ako by to malo byť originál od výrobcu. Výfuky sú tiež origoš. Zmes nastavená podľa servisného manuálu pre túto lokalitu Európy čiže 1,5 otáčky povoliť, a následne jazdením a pozorovaním farby sviečok som to doladil, čiže mám nastavenú bohatosť asi tak 1 a štvrť otáčky od utiahnutia a sviečky sú tak ako majú byť, štartuje ako nový stroj, proste ide ako gula. Od vtedy sa vôbec nič nestalo a to som už najazdil 400 km. Myslím si, že bol skorej nejaký problém v palivovej sústave, možno nejaká nečistota, fakt neviem ale už sa to neopakovalo a ide tak ako na začiatku keď som porobil veci podla seba. V najbližšej dobe sa chystám odvrtať zatrhnutý šrob v hlave čo mi zabudol spomenúť bývalý majitel a len ho tam nalepil na silikon. Teda našťastie je to len šrob krytu hlavy valca, takže nič čo by bolo namáhané.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.216 sekund