Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Palivo E85

Palivo E85 11 roků 3 měsíců zpět #16057

  • keenworth
  • Avatar uživatele keenworth
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 51
  • Karma: 1
Tak mě napadlo, zkoušel jste někdo tohle palivo? U Biga to asi nebude mít smysl, ale u motorů s ŘJ a možností úpravy předstihu by to mohlo být zajímavější.

Pište zkušenosti ;) Sám jsem to zkoušel v autě 1:1 namíchat s N95 a velice mu to zachutnalo. Úspora byla sice 0,00nic, ale motor byl tižší a jel lépe. Motor byl však vybavenej čidlem klepání a možností změnit předstih a využít tak vyšší oktanový číslo směsi.
Poslední úprava: 11 roků 3 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivo E85 11 roků 3 měsíců zpět #16058

  • Mára
  • Avatar uživatele Mára
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 90
  • Karma: 15
Já jsem jednou dotankoval, takže jsem to nakenec měl tak 1:1 s naturalem. Nejdřív sem si říkal, že to nějak líp jede, nebo co, líbilo se mi to. Asi po třech kilometrech už jsem mohl jet buď jen na volnoběh a nebo plnej plyn, jinak se to dusilo - asi to bylo moc chudý, možná kdyby se upravila jehla, tak by to bylo dobrý... Nakonec sem tu směs musel vypustit a nalejt mámě do auta.

A když sem jel z krocana, tak sem koupil nějakej lepší natural na shellce a jako luxus - menší spotřeba, jede to líp i v malejch otáčkách...
Poslední úprava: 11 roků 3 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivo E85 11 roků 3 měsíců zpět #16059

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Zkušenost nemám, jen jsem si dovolil upravit název, aby bylo hned jasné o co se jedná.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivo E85 11 roků 3 měsíců zpět #16060

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Pokud vím,tak se prodávají kity na přestavbu.Není to až tak složitá přestavba a stojí tuším kolem 5000kč.Jo,a nejde to na vozy s karburátorem,ale jen se vstřikováním.Jezdí na to kámoš s Audinou a chválí to.Prý lepší jak LPG nebo nafta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivo E85 11 roků 3 měsíců zpět #16062

  • keenworth
  • Avatar uživatele keenworth
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 51
  • Karma: 1
Já se nechtěl bavit o využití v autech - tam je mi situace ohledně tohohle paliva jasná a mám s tím vlastní zkušenosti. Vím že několik bláznů jezdilo na čistý éčko i s karburátory, ale nebylo to úplně bez úprav.
Spíš mě zajímalo jestli to někdo cvaknul do Biga a nebo do jiné motorky vybavené ŘJ:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivo E85 11 roků 3 měsíců zpět #16076

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Přátelé Bigů,snad se nechcete stát nepřátelé svých strojů?
Prosim Vás lejte tam co se tam lejt má a neexperimenujte.
Sám jsem to zkusil jak v karbci,tak stříkačce.protože mnohé "suprové" zkušenosti mých spolupracovníků mě furt nenechávali klidným a moc jsem jim nevěřil.Dnes vím že jsem dělal dobře,prostě na E85 to nejede,ani v poměru75% naturálu a 25% E85.U stříkačky mě trvalo než se neduhy E85 zcela odstranili 3x plnou nádrž s benzínem BA 95 než zcela zmizelo pocukávání při prudší akceleraci.
Jen jsem se zase ujistil že plno hospodských keců o úspoře a normálním chodu motoru je zcestné.
Už jsem to tady kdysi psal že jsem se v Čechách setkal i s benzínem u značkové nadnárodní benzínové společnosti,že Big na jejich benzín poškytával až do Německa,kde mu stačilo natankování Normálu u zcela neznámé značky místní pumpy a Big ožil jak kdybych mu dal bůh ví co suprového.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivo E85 11 roků 3 měsíců zpět #16081

  • keenworth
  • Avatar uživatele keenworth
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 51
  • Karma: 1
Já dovolím ti trochu oponovat. To, že na ti na to auto nejelo neznamená, že to palivo v jiných motorech nefunguje.

V karbecu to nemá smysl, to je asi všem co o tom palivu něco vědí jasné. Ale u motorů, které si umí řídit bohatost směsi a měnit předstih má tohle palivo dle mého potenciál. Sám jsem to zkoušel na "starý blbý" Felicii 1.3MPI 50kW - vícebodová stříkačka a to auto jelo mnohem líp než na čistej natural ( poměr 1:1).

Takže mě zajímalo, jestli tohle někdo nezkoušel i v motorce se stříkačkou. :unsure:

PS: Do Biga bych to nenalil, leda v hooodně slabým poměru. :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivo E85 11 roků 3 měsíců zpět #16083

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Docela bych se rád dozvěděl něco více o palivu,tak prosím o více informací.Dík.
Na oplátku Ti mohu přeštelovat u karbců bohatost směsi a předstih.

Tu zkoušku poslední jsem udělal na stříkačce,doporučujou změnit software(předvstřik) ale nikdo neřekne že to pak bere jednou tolik.:(
Už motor Tatry 138 uměl jezdit na různá paliva a nepotřeboval jsi přehrávat software,stačilo"jen" přeštelovat vstřikovací čerpadlo a trysky.A to již před padesáti lety.:cheer: :cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivo E85 11 roků 3 měsíců zpět #16086

  • keenworth
  • Avatar uživatele keenworth
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 51
  • Karma: 1
Ty záhadné krabičky co nabízí většina firem na předělání motoru na čisté éčko obsahuje krom jiných svící. Kdyby si chtěl, tak tu je to rozsáhle řešené a je tam hodně odkazů. www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f...=15523&hilit=ethanol
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivo E85 11 roků 3 měsíců zpět #16087

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
odkazy to najdu taky.Myslel jsem že mi o palivu řekneš více ze svých zkušeností.
Rád si poslechu nebo přečtu více informací,protože na školeních mi to někdy připadá jednostraný:laugh: :laugh: účelový:cheer:
Jo a krabičky co ojebavají informace pro řídící jednotku za tuning nepovažuji.
Jedině přehrání stavajícího software.
Když vidím krabičky u motoru jen si mnu ruce.Moc pěkné opravy za pěkné peníze nás brzo čekají.
Zrovna tam na dílně mám jeden 13-litrový motor takto natuněnej.Už jsem na něm dělal spojku na Turbocompiudu a teď ho čeká turbo,minimálně těsnění pod hlavou,ale spíše celá hlava.Uvidíme až jí natlakujeme.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivo E85 11 roků 3 měsíců zpět #16091

  • keenworth
  • Avatar uživatele keenworth
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 51
  • Karma: 1
Já ale neznám nikoho, kdo by ti na daný typ motoru dokázal přehrát software tak, aby byl přímo pro E85.( respektive doma na koleni si to neuděláš )

O tom palivu koluje hrozná spousta polopravd. Jeho nevýhoda oproti N95 je menší výhřevnost což ve finále způsobí větší spotřebu. Na druhou stranu ehtanol nepotřebuje tolik vzduchu k hoření a dokáže více ochladit saní a spalovací prostory díky výrazně většímu výparnému teplu se pak vejde více směsi do válců + pro hraje i obsah kyslíku v lihu. Dál má vyšší oktanový číslo a tudíš vyšší odolnost proti klepání a pokud máš motor kterej má čidlo klepání a dokáže upravit předstih...

A v neposlední řadě lze potěšit zelené mužíčky, protože ti z výfuku leze vůně levandulí a mnoohem méně škodlivin. :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:E85 a víceoktanová paliva 11 roků 2 týdnů zpět #16791

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Tankujete někdo víceoktanový benzín než je 95 ?? Jaké s tím případně máte zkušenosti. Slyšel jsem, že by to občas chtělo, protože to rozpouští biosložky. Co vy na to ??
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 11 roků 2 týdnů zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivo E85 11 roků 2 týdnů zpět #16794

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Já myslím že to nic neudělá.Já to občas natankuju (Carerra 100)do auta abych to trochu vypálil.:)
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivo E85 11 roků 2 týdnů zpět #16796

  • David_5555
  • Avatar uživatele David_5555
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 72
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
Do biga jsem to nezkoušel. V Suzuki GSXR 600 SRAD jsem rozdíl nepoznal, jelikož šla do otáček ochotně sama. Ale v Hondě CBR 1000F tam byl rozdíl teda značný. Nevím jak s maximálkou, ale co se týkalo rychlosti vytáčení, tak šlo úplně nádherně (a to o dost líp). V autě taky nevím, jelikož jezdím teď na LPG, tak neřeším jestli to veme o litr víc nebo míň, tak na to šlapu víc, než když to bylo na benzín a jezím ve vyšším spektru otáček a tím pádem se ty koně lépe projeví B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivo E85 11 roků 2 týdnů zpět #16797

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Cestou Balkánem Big musel skousnout všelijakej benál a musím říct,že se stim popasoval skvěle.V Albánii 76 a jednou dokonce 72 oktan.Ten tam měli v sudu snad od války.Sice smrděl,ale pořád jel.To kámošovi s Vstromem to dělalo velký potíže.V Řecku jsme pak tankovali 100 okt.a opět Big skvěle.V Čechách tankuju 92 a musím říct,že je nejlepší.Ne k vůli 20hal rozdílu,ale nestřílí do vejfuku a u stojanu je vesměs prázdno.Protože se ho taky málo vytankuje,tak se prodejcům zřejmě nevyplatí ho pančovat.Takže za mě 92.ostatně na tu je Big stavěnej.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.231 sekund