Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Divny zvuk pri startovani

Divny zvuk pri startovani 11 roků 4 měsíců zpět #16027

  • JaNo
  • Avatar uživatele JaNo
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Zdravim kolegovia. Dnes som sa stal, dufam ze stastnym majitelom DR800 big, r.v. 1991. Bol za velmi slusnu cenu, tak som sa rozhodol ho zobrat aj napriek zopar problemom ktore ma...:cheer:
Vsetky zavady chapem, ale jednej vazne nerozumiem.
Pri startovani sa z motora ozyva dost vyrazny kovovy zvuk. Akonahle motor chyti (chytil v garazi na tretie startovanie v -10 stupnoch celzia, kde stal 3 mesiace) vsetko je uz v poriadku, ziadne dalsie divne zvuky sa uz neozyvaju...(mozno trosku ventile a vyvazovacia retiazka). Byvaly majitel daval novu hlavu, ventile, pretesnil motoro, nove voditka rozvodovej retiazky a novu rozvodovu retaz.
premyslal som ci to nemoze byt vonobezka...Napada vas nieco ine?
Suzuki DR 800 BiG - Modrá farba a nejake nalepky. Škoda že nie je červena. Červene sú rýchlejšie... :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Divny zvuk pri startovani 11 roků 4 měsíců zpět #16028

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Až budeš mít možnost, sundej levé víko a koukni na stav ložiska ve volnoběžce, uložení hřídelek soukolí starteru ve ve víku i karteru, vezmi za hřídelku starteru či nemá vůli. Dej pozor při demontáži na vymezovací podložky starterového soukolí a těsnění víka, pozor na kabeláž ve víku-vyvěsit.
Pokud na levé straně motoru nic viditelného nenajdeš, mohla by to dělat i vůle v spojkovém koši, to je pod pravým víkem...
Kovové zvuky taky dělají vahadla+vačka, když jsou KO, ale to by to mlátilo i po nastartování...
Ptal jsi se na důvod výměny hlavy?
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 11 roků 4 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Divny zvuk pri startovani 11 roků 4 měsíců zpět #16029

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Obávám se,že to bude volnoběžkou.Kdysi se to tady už řešilo,pročti všechny přízpěvky-volnoběžka,rázy z motoru atd,nevím přesně ve kterém je to.No,ale tohle není laciná záležitost.Minulý měsíc jsem ji kupoval v Německu,kde přišla o dost levněji,ale je to stejně darda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Divny zvuk pri startovani 11 roků 4 měsíců zpět #16030

  • JaNo
  • Avatar uživatele JaNo
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Pytal som sa na tu hlavu, ale ked teraz nad tym premyslam uz ani neviem co mi vravel. Ja som ju bol pozerat dvakrat a pytal som sa ho na strasne vela veci :lol: . Ale staru hlavu s venitlami a so vsetkym ostatnym mi dal...Klepe to iba ked toci starter, potom, hned ako chyti uz su tam iba tie zvycajne zvuky pri 20 rocnom motore :side:
Kupoval som ju s tym ze urcite tam bude treba nieco vymenit.Moj mechanik sa na nu koncom januara tesi, a ja dovtedy idem robit rozborku (brzdove oblozenia, loziska v kolesach, nove pneu, retazovy kit, dothanut detialy ktore sa mi nepacia, atd....)
Forum som presiel, ale tie klepoty v motore kazdy definuje inak :cheer: To nie je ako pocut nazivo...
Sabaj750 - mozem ta poprosit o link na tu stranku odkial si objednaval volnobezku? dakujem.
Suzuki DR 800 BiG - Modrá farba a nejake nalepky. Škoda že nie je červena. Červene sú rýchlejšie... :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Divny zvuk pri startovani 11 roků 4 měsíců zpět #16031

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
No a když to klepe jen při startu, nemůže to klepat kolečko od startéru, protože mu chybí podložka ?? :(
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Divny zvuk pri startovani 11 roků 4 měsíců zpět #16032

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Gek napsal:
No a když to klepe jen při startu, nemůže to klepat kolečko od startéru, protože mu chybí podložka ?? :(

kdepak, taková vůle ničemu nevadí, jen při výrobě někomu ujela ruka, tak už nechtěli přestavovat stroje, tak to vymezili podložkama:unsure: ...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Divny zvuk pri startovani 11 roků 4 měsíců zpět #16033

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Jestliže je již volnoběžka "ojetá",dělá to při startování nepříjemné zvuky.Tu svojí jsem zkoumal podrobně,a nic moc jsem na ni nenašel.Je to zřejmě jen opotřebením válečků a dosedací plochy.Pravděpodobně při záběru válečky drží a když jde píst dolů a ten tah se odlehčí,tak jakoby povolily a vzápětí při opětovném tahu se opět sevřou.Tahle závada začíná postupně a konkrétně u mě nešlo postupně již ani nastartovat.Link na obchod nemán,bo jsem si pro to do Západního Německa zajel osobně.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Divny zvuk pri startovani 11 roků 4 měsíců zpět #16034

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Divny zvuk pri startovani 11 roků 2 týdnů zpět #16826

  • JaNo
  • Avatar uživatele JaNo
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Tak pani, motorka je doma a po servise v servise :cheer: Mechanik skontroloval aj moj problem so startovanim, a nic nenasiel...okrem bezneho opotrebenia. Vravel ze ten zvuk robi pravdepodobne dekompresor, a ze to robi dokonca aj u niektorych novych motorkach. Mozno nie az tak hlucne :cheer: Vravel ze sa mam vozit a pri prvom divnom zvuku ju mam hned priviest. tak uvidime. cas ukaze...Ale aj tak vam vsetkym dakujem za rady. Ak by ste boli v blizkosti Martina (SK) urcite vas pozyvam na jedno chladene :)
Suzuki DR 800 BiG - Modrá farba a nejake nalepky. Škoda že nie je červena. Červene sú rýchlejšie... :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Divny zvuk pri startovani 11 roků 2 týdnů zpět #16827

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
JaNo,beru tě za slovo.V létě jedeme na týden na Slovensko :)
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Divny zvuk pri startovani 11 roků 2 týdnů zpět #16828

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Nechápu, jak by mohl dekomp u osmikila dělat velký hluk, tato diagnostika problému by mně na klidu teda nepřidala... při prvním divném zvuku může být po motoru:dry: .

Jo, taky letos pojedem do Podhájské, předloni tam byl zaparkovanej modrej 750-big u brányB)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 11 roků 2 týdnů zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Divny zvuk pri startovani 11 roků 2 týdnů zpět #16834

  • JaNo
  • Avatar uživatele JaNo
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Servisak mi servisoval aj 4kolky, a vzdy som bol spokojny. Co sa tyka jednovalcov tak je profik, robi servisaka pre jeden motokrosovy tym, a ma aj predajnu a servis. Je to velky sympatak, a vzdy s pokojom vysvetli co a ako, prip. aj ukaze ak som chcel...Ako som pisal, robil velky servis na motorke, a vsetko pozeral a vsetko bolo v ramci opotrebovania v norme. Tak uvdime.
No a co sa tyka toho :woohoo: , tak mozme dat nealko a tu v Turci su krasne stare cesty kde mozme trosku drat gumy B)
Suzuki DR 800 BiG - Modrá farba a nejake nalepky. Škoda že nie je červena. Červene sú rýchlejšie... :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.259 sekund