Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Škubáni na dvojku.....

Škubáni na dvojku..... 15 roků 9 měsíců zpět #1409

  • miranes
  • Avatar uživatele miranes
zdravim všechny...prosim o radu...na dvojku mi to začlo sylně škubat...prvni škub u 3000tis dalši u 6000tis a pak u sedmi zhruba....jina rychlost to neděla..připomina to přeskočeni řetězu ale to by dělalo i u jednicky atd...a vylomeny zub na převodovce to by škubalo pořad a při každem otočeni..?poradte....diky...Miranes
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Škubáni na dvojku..... 15 roků 9 měsíců zpět #1411

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Škube jak ?? Motor se točí, Big škubne, motor vynechá nebo jinak ?? Je to stále, nebo jen když ho vezmeš řádně u huby ?? Když jedeš pozvolna, udělá to taky ??

Závady po netu se hledají špatně, proto je potřeba přesný popis.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Škubáni na dvojku..... 15 roků 9 měsíců zpět #1412

  • miranes
  • Avatar uživatele miranes
když jedu a pomalu a opatrně přidavam tak to v podstatě neuděla....ale jak dam plnej tak u třech a pak šesti a sedmi tisicich silny škuby...jako kdyby něco přeskočilo....ale jen u te dvojky pořad....je mi divny že to neděla po sobě....3,4,5,...tis a podobně....převodovka...:?:(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Škubáni na dvojku..... 15 roků 9 měsíců zpět #1414

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Obávám se,že jsi přišel o nějaké zuby v převodovce.Vypusť olej,sundej víčko dole u výpustného šroubu,a zkus najít nějaký ulomený zub.Jinak Biga točit na 7000 ot,vyžaduje určitou dávku odvahy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Škubáni na dvojku..... 15 roků 9 měsíců zpět #1416

  • miranes
  • Avatar uživatele miranes
tak už předběžně vim čim to je....ta dvojka pry při zatěži vyskakuje a pak se tam hned vrati a to je ta prodleva a škubani....musi se pry vyměnit nějake dvě kolečka na dvojce nabo spojce nevim přesně,tak skusim dojezdit sezonu a dvojku netrapit a pak celkovou generalku....zatim...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Škubáni na dvojku..... 15 roků 9 měsíců zpět #1422

  • Yankee BiG
  • Avatar uživatele Yankee BiG
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • hyperaktivni veverka ujeta na semtexu a cokolade
  • Příspěvky: 112
  • Karma: 15
Tuhle závadu jsme nedávno konzultovaly s dvorním bigařským mechanikem Aldym. Rozebral celej motor a vytáhl převodovku na světlo boží aby se teda ukázalo co s tím je. Na první pohled bylo zřejmé že některá převodová kola sou znatelně poškozena - nejvíc to je znát na pětkovým kolečku a čtyřkový kolco evidentně taky omačkaný. Dvojkový kolečko však vypadalo dobře. Toť mi připadalo trochu záhadný protože všechny kvalty se za jízdy chovaly normálně aji ta pětka aji čtyřka ale právě ta dvojka které převodové kolco vypadalo pohledově zcela bez problému vyskakovala, což obzvláště třeba v terénu kdy člověk spolýhá na zátah a sílu motoru ve výjezdu a najednou cvak a on tam neutrál skončilo párkrát decentním držkopádem.
Řadící vidličky vypadaly velice pěkně bez poškození proto Aldy vytáhl na stůl převodovku z jinýho bigátora která byla celá v pořádku a koumaly sme co je tam teda za problém. Po chvilce sme si všimly toho že na té mé "nemocné" dvojce jsou ty zuby sice bez známek vymačkání nebo pittingu ale oproti zdravé dvojce jsou decentně tj. přesně o nulaceláněcomálo jakoby uzčí (špičatější) takže s největší pravděpodobností to vypadá na to že během těch osumnácti let co tenhle motor pupá odešlo do věčných lovišť trochu materiálu na kolečku čímž se změnil dosedací úhel zoubků a prostě ta dvojka občas vylítne. Dvojkový kolečko není zas tak strašná cifra akorát je potíž s tím že aby to člověk zjistil musí se rozpůlit motor a když už je rozpůlenej motor tak se hodí přeměřit a zkontrolovat většinu věcí. Dycky se najde ještě něco takže se pak cena opravy dostane výš než člověk původně předpokládal ale když si jeden uvědomí kolik toho ten motor najel než přišel větší servisní zásah tak to není zasejc nějaká extra suma, obzvlášť když člověk ví že po opravě bude zase jezdit jako novej :cheer:
Ride to Live & Live to Ride
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Škubáni na dvojku..... 15 roků 9 měsíců zpět #1433

  • miranes
  • Avatar uživatele miranes
děkuji za přispěvky,hlavně za ten posledni...dost mi pomohl....k bigovi jsem při koupi naštěsti dostal druhy motor...se špatnym valcem ale zdravou převodovkou což se mi ted bude obvzlaště hodit...tak na to vlitnu asi co nevidět...bez te dvojky to v kopcich fakt nejde...;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Škubáni na dvojku..... 15 roků 8 měsíců zpět #1678

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Škoda,že už miranes nenapsal čím to vlastně bylo,a jestli se to podařilo opravit.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.216 sekund