Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Nerovnoměrný chod motoru (vyřešeno-ojnice)

Nerovnoměrný chod motoru (vyřešeno-ojnice) 12 roků 8 měsíců zpět #12666

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
Čau chlapi,

jak někteří víte, mám v Bigu 750 motor po GO. Po výbrusu už mám najeto něco přes 1100 km, no a na poslední vyjížďce se mi stalo, že big nechtěl za tepla nastartovat. Případně když motor naskočil, tak se tak tak držel na volnoběh. Při lehkém přidání plynu motor okamžitě zhasnul.... Když jsem ho nechal se vrtět na volnoběžné otáčky tak pak už jel normálně celou cestu (jednou zhasnul na křižovatce). Můj dotaz tedy zní:

1, provést kontrolu svíček (kvůli směsi - zjištění
zabarvení svíček)
2, doseřídit směs (motor si "sednul", už je čas na
seřízení bohatosti?)
3, je možné že si "sedly" ventily a je tam malá
vůle?


Díky moc za vaše rady, zkušenosti a nápady.

petr0604
Poslední úprava: 12 roků 1 měsíc zpět od petr0604. Důvod: edit: Změna názvu tématu
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Nerovnoměrný chod motoru (vím, je to jednoválec) ? 12 roků 8 měsíců zpět #12667

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
může to být špatný benzín,pokud ti nezlobí spínačka nebo jinej kontakt obvodu zapalování,tak jen seřiď volnoběh.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Nerovnoměrný chod motoru (vím, je to jednoválec) ? 12 roků 8 měsíců zpět #12668

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
Z elektriky nezlobí nic, benzín tankuju jen na prověřených pumpách... Na seřizování volnoběhu právě moc nereaguje, i když před tou 300km dlouhou vyjížďkou vše fungovalo na 1. Ale teď si uvědomuju že už blbě nastartoval hned než jsme vyjeli...potvora.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Nerovnoměrný chod motoru (vím, je to jednoválec) ? 12 roků 8 měsíců zpět #12670

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
tak vyčistit a seřidit volnoběžný okruh kabců no prostě celej systém nezapomeň ma gumy mezi motorem a karbci i filtrem tam se stávají nejčastěji chyby montáže,které později zapříčiní i GO motoru.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Nerovnoměrný chod motoru (vím, je to jednoválec) ? 12 roků 8 měsíců zpět #12671

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
Tak jsem si dneska přivstal, nedalo mi to a mrknul jsem na svíčky. Pravá jako nová, levá zapečená bordelem ;) Svíčku jsem vyčistil, motor má hned sametový chod, jestli se to takhle dá říct o tomhle Kladivu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Nerovnoměrný chod motoru (vím, je to jednoválec) ? 12 roků 8 měsíců zpět #12675

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
Po ujetí 25km jsem svíčku vytáhnul a zase se na ní začínal napékat bordel... Tak jsem dal novou a po ujetí pár km ji zase zkusím zkouknout, myslím ale že byla načatá... Když bude zapečená i nová tak zkusím hledat dál v zapalování.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Nerovnoměrný chod motoru (vím, je to jednoválec) ? 12 roků 8 měsíců zpět #12677

  • vesnican
  • Avatar uživatele vesnican
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 82
  • Karma: 4
karburator:(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Nerovnoměrný chod motoru (vím, je to jednoválec) ? 12 roků 8 měsíců zpět #12678

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
Určitě ne. Ten jsem čistil (a seřizoval)hned při GO motoru. Navíc jsem obětoval (blbec) 350Kč za originál palivový filtr suzuki. S novou svíčkou je to ok, navíc kdyby to bylo v karburaci tak jsou zanesené obě dvě svíčky ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Nerovnoměrný chod motoru (vím, je to jednoválec) ? 12 roků 8 měsíců zpět #12679

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
A není špatná hodnota svíčky ??
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Nerovnoměrný chod motoru (vím, je to jednoválec) ? 12 roků 8 měsíců zpět #12680

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
V práci jsem si to osadil dle katalogu ngk, dpr8ea-9.... Takže typ svíčky by měl být ok. Zitra mrknu jak vypadá ta nová co jsem si dnes dal do biga. Dal jsem si cestou z Kromerize okresku, pak dálnici a nakonec terénní plížení na jedničku. Tak zítra uvidím.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Nerovnoměrný chod motoru (vím, je to jednoválec) ? 12 roků 8 měsíců zpět #12682

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Tak to jsem blbě četl,že Ti to dělá jedna svíčka.
Jak píše Gek a já přidávám co takhle fajfka a kabel k ní?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Nerovnoměrný chod motoru (vím, je to jednoválec) ? 12 roků 8 měsíců zpět #12683

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
Teď se jdu mrknout na tu svíčku co říká. Pokud bude zanesená tak půjdu dál až k cívce. Pak podám další informace jak jsem pokročil/nepokročil. Díky kluci za vaše podněty a nápady ;) :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Nerovnoměrný chod motoru (vím, je to jednoválec) ? 12 roků 8 měsíců zpět #12684

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Hodnotu svíček máš taky špatně,i kdyš by to neměl bejt takovej problém,ale v těch horkách dávat teplejší svíčku,no nevím.Jak píše Vašek,sázel bych to na fajfku či kabel a taky proměř cívky.Co se týče technických údajů pro Biga,je toho napsáno hned na první stránce dost.Není prakticky třeba hledat jinde.Taky asi nebylo třeba zakládat k tomuhle nové tema neboť nedavno řešil to samé Dědek.Blbý ale je,když se pak podaří závada odstranit a už se nenapíše jak.Ale to jen tak mimo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Nerovnoměrný chod motoru (vím, je to jednoválec) ? 12 roků 8 měsíců zpět #12686

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
No v katalogu ngk osazují dpr8ea-9. Ale asi zkusím teda osadit dpr9ea-9 jak říkáš a je zde napsáno v technických informacích. To je otázka 50kč za svičku. Ráno jsem udělal kontrolu svíček a zatím jsou OK. Takže uvidíme jak se to vyvine dál.

Edit: v katalogu NGK je opravdu osazená svíčka DPR9EA-9. Uvedl jsem mylnou informaci ( byl jsem holt v pràci roztržitý ).
Poslední úprava: 12 roků 8 měsíců zpět od petr0604.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Nerovnoměrný chod motoru (vím, je to jednoválec) ? 12 roků 8 měsíců zpět #12693

  • Krotitel makaků
  • Avatar uživatele Krotitel makaků
Myslím, že je to benzín. Prověřená pumpa je pojem, kterým se chlácholíme, ale jistotu nemáme nikdy. Přesně tohle jsme nedávno řešili na "makačím" bigu, na mým i na karburátorové CBR. A benzín byl pokaždé od "prověřené pumpy", například od Agipu. Po natankování jinde a následně v Říši běžely motory úplně bez problémů - žádné chcípání na křižovatkách ani nízký zakopávající volnoběh. To samé mi dělá při výletech "těžkej" ruskej benzín. Jednoduše tomu benzínu buď chyběj lehké složky anebo je tam něco navíc, co jeho výrobu anebo obchod zlevňuje. Zkusit jinou pumpu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.453 sekund