Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Vyvažovací řetízek

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26367

  • Sedlák
  • Avatar uživatele Sedlák
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Poloha ctvrteho elementu by mela byt v poradku, peclive jsem to nastavoval kdyz jsem ho menil, nechtel jsem aby se to potkalo. A rekl bych, že jede normalne, az na ty vibrace. No ale spatne nastaveny rozvodak by se vibracema neprojevil, nebo jo?

Chlapi, ať pocitam jak pocitam, tak mi to porad vychazi dobre, i kdyz nych byl radeji kdyby to bylo špatně a ja konecne nasel pričinu :cheer:

Proste za 24 čepem je prvni ze dvou oznacenych članku, mezi kterymi ma byt značka horni vyvazovaci hridele, za 56 čepem ma byt ta dolni. A kdyz tak koukam na tu Tombusovu fotku, tak mi prijde, ze ten spodni ma az za 57. Tak ja nevim, jestli neumim pocitat a nebo uz mi z toho jde hlava kolem :lol:

Video mi sem nejde pres telefon vlozit, zkusim to pozdeji az budu doma
Poslední úprava: 5 roků 9 měsíců zpět od Sedlák.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26368

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
...pokud to máš odstrojený, tak těch pár šroubů ventilového víka vyndej a znova to vše porovnej a spočti.Ta chyba bude u Tebe, mně to jezdí uplně normálně celou dobu od koupě, mám to tak nastavený a žádný vibrace nepociťuji, teda v současné době je motor na ponku a čekám na nové pístní kruhy. Do motoru už jsem dal třetí sadu řetízků a nastavuji to furt stejně. ;) Proto jsem si udělal značky svoje, abych nemusel bádat na počítání článků či čepů, do nekonečna to protáčet, aby se pro kontrolu zase ty lesklé články na řetězu setkaly na značkách kol. Při kontrolním protočení, což je dvakrát, mám vše na značkách a je hotovo... jestli si už nevíš rady, tak to dej, jak to mám já, asi to bude blbě, ale když vezu domu mléko, přivezu mléko, ne smetanu :woohoo:
vidíš nějaké vibrace? :woohoo: :woohoo:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 5 roků 9 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26369

  • Sedlák
  • Avatar uživatele Sedlák
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Odstrojene to nemam, ale asi to pro klid duše rozhodim a zkontroluju ;)

Tu spodni hridel take zkusim o zub posunout, za zkousku nic nedám :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26370

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Tak jsem znova stáhl fotku, zvětšil a spočítal články. Vychází to. Takže tady to nebude. Odvolávám co jsem napsal. Jako další řešení bych navrhl návštěvu a prohlídku jiného Biga.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26371

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Já vidím rozdíl počtu čepů mezi značkami na kolech vyvažovacích hřídelí a to jeho 30čepů a můj motor 31čepů mezi tečkami na kolech... :dry:

jsem ňup? :laugh:
Přílohy:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 5 roků 9 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26372

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Nejsi. Tohle jsem nepočítal. Počítal jsem to od prvního čepu a dvakrát. Mezi tečkami ne. Ale máš naprostou praudu. Teď jsem z toho ňup já.
Odvolávám co jsem odvolal. Ale jakto, že čepy na počet podle manuálu sedí. Pak jedině je delší řetěz. Jinak už nevím.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 5 roků 9 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26373

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
tak jsem fyzicky spočítal na motoru čepy mezi tečkami na kolech, stále 31. Tak to mám celý roky špatně nastavený :laugh: asi mám celý roky kratší řetízky :woohoo: ne, jiný počet článků řetízku je nemožný, napínák by to nepobral v obou případech...
aspoň je vidět, čeho jsem ušetřen s dvěma dirkami důlčíkem ;) dokonce už jsem tak línej sundavat kola vyvažováků, že si koupím i rozpojený řetěz, namotám ho tam, hlavně dodržím aby byly kola s tečkama proti tečkám, snýtuju a potom to nasadím na nastavenou klikovku, nasadím napínák a dopnu a je to, jo hlava,to jsem... :lol:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 5 roků 9 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26374

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Základ je klika.Píst v horní úvrati a značka na klice proti vystupku na protější straně bloku.Pak počíáme články řetězu a od značky na klice směrem nahoru k hornímu vyvažovacímu hřídeli,kde je značka na kole cca na hodině jedenacte a ta je mezi čepy řetězu 26.a27., na spodním vyvažovacím hřídeli je značka asi na hodině desáté a je mezi čepy 56.a 57.
Montuje se to tak že kola vyvažováků vložíte na hřídel s již nastavenou polohou vůči řetězu ,pak si nastavíte správně kliku a pote dotáhnete.
Jediné místo kde se nechá srovnat řetěz po montáži je klikana kolech vyvažováku už řetěz posunout nejde kvůli málo místa mezi koly a karterem.
Jedině kde může být problém je celkový počet článků řetězu ten je 92 + spojka, kupuju snýtovanej a nejlepší je originál s chromovanými články ,pak je vše bez problémů a máte na dalších 800000 až 100000km klid. B) B)
Poslední úprava: 5 roků 9 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26375

  • michal5u
  • Avatar uživatele michal5u
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 47
  • Obdržená poděkování 6
  • Karma: 0
Čau, jen se chci zeptat jestli je možný, že by se kvůli vytáhlýmu vyvažovacímu řetízku pošouplo časování rozvodů o tolik, že by moc brzo (pozdě?) otevíraly vejfuky?

K osvětlení situace: teď na Kopanicích jsem dojel první den, dal pivo a pak že namáznu řetěz a už jsem nenastartoval-při startování to nasávalo vejfukem-jako když jsem jednou špatně našteloval dekompresor. Zkusil jsem všechno možný (odpojit dekomp., vytáhnout vačku dekomp., zkouknul ventily jestli chodí..) nakonec když jsem točil za kliku rukou, tak komprese o něco menší jak u pionýra :-/

Doma jsem to rozdělal:

-vahadýlko sání vydřený na smrt (jakože fakt dost, tak 2mm drážka-nechápu, že to vůbec jelo), vačka je taky nějaká chycená, ale zrovna u vejfuku to vypadá docela dobře. Přitom olej v hlavě byl, jedině že by se ucpala ta dírka ve vačce?

-do hlavy jsem nalil benzín, ventily drží (myslel jsem, že budou podpálený)

-na píst jsem nalil benzín, drží (+-, ale to by stejně tlakovalo do motoru, ne?)

-šponovák rozvoďáku šponuje jak má

-jen ten vyvažovák je nějakej volnej (i když tady někde jsem myslím viděl i volnější)

Takže myslíte, že je možný aby se ta horní vyvažovací hřídel kvůli volnýmu řetězu pootočila o tolik aby to jinak časovalo?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26376

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
To je blbost....retizek to neudela..hold spatny material vacky ....dat novou s vahadlama a pojede jak za mlada...kdyz je tedy vse ostatni OK
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26377

  • michal5u
  • Avatar uživatele michal5u
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 47
  • Obdržená poděkování 6
  • Karma: 0
Jo, ještě jsem nad tím přemejšlel a je to blbost..ale furt mi nejde do hlavy proč by to sálo tím vejfukem? Když přece budu jak vačku tak vahadla ubrušovat a ubrušovat, tak se akorát přestanou ventily otevírat úplně, ne?

Ale asi je to už OT, tak toho nechám :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26378

  • Sedlák
  • Avatar uživatele Sedlák
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Tombus napsal:
tak jsem fyzicky spočítal na motoru čepy mezi tečkami na kolech, stále 31. Tak to mám celý roky špatně nastavený :laugh: asi mám celý roky kratší řetízky :woohoo: ne, jiný počet článků řetízku je nemožný, napínák by to nepobral v obou případech...
aspoň je vidět, čeho jsem ušetřen s dvěma dirkami důlčíkem ;) dokonce už jsem tak línej sundavat kola vyvažováků, že si koupím i rozpojený řetěz, namotám ho tam, hlavně dodržím aby byly kola s tečkama proti tečkám, snýtuju a potom to nasadím na nastavenou klikovku, nasadím napínák a dopnu a je to, jo hlava,to jsem... :lol:

A ty máš řetízek od Aldyho? Jestli jo, tak to jen soupnu o zub at to mam jako ty a mohlo by byt vyreseno, ne?
Poslední úprava: 5 roků 9 měsíců zpět od Sedlák.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26379

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
ano mám ho od Aldyho...zrovna jsem vylezl z dílny, v pět odpoledne přivezli díly a motor už je na stole sestavený, zítra jen kontrola vůlí ventilů a jde do rámu, možná, že už zítra bude vrčet.
To že to posuneš o zub jenom, že to tak mám já, je píkovina, jsou dané podmínky nastavení, tak to nedělej od oka ;)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 8 měsíců zpět #26381

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
michal5u napsal:
Jo, ještě jsem nad tím přemejšlel a je to blbost..ale furt mi nejde do hlavy proč by to sálo tím vejfukem? Když přece budu jak vačku tak vahadla ubrušovat a ubrušovat, tak se akorát přestanou ventily otevírat úplně, ne?

Ale asi je to už OT, tak toho nechám :)

Ahmede, po všech nervech, co jsem zažil letos s motorem bych ještě sundal válec a mrknul na kruhy, jako nevěřící Tomáš jsem žraní oleje hledal jen v hlavě u gufer ventilů, a hle až na třetí pokus jsem se dokopal sundat válec a proměřit kruhy. Také jsem zaléval píst ve válci benzinem,. protáčel klikou, jestli tam není nějaká rýha, kudy by to žralo, benzin vydržel v každé poloze pístu i hodinu než jsem s tím otočil dále... totálně mrtvej stírací kruh, jinak píst, válec a kompresní kruhy daleko na limit výměny...to, že se Ti vydřelo jen sací vahadlo s částí vačky bude asi jak píše Béďa materiálem, bo vždy v té vaničce pod vačkou zůstává olej, který by to stíhal namazat... po loňsku si dával motor do kupy nebo tam máš jiný? Hodně důležité je i gufero v pravém deklu motoru co těsní tlak do klikovky, já tam dal letos nové, pochybuju, že ho někdo někdy měnil, tak jako každý neřeší jehlové ložisko v napínáku vyvažováku...a to že píšeš, že Ti to saje výfukem? S ojebaným sacím vahadlem a vačkou se i posune otevírání sacích ventilů, nejen, že se zmenší zdvih ventilů, ale i zkrátí čas nasávané směsi a když nenasaje, není co stlačit :cheer:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 8 měsíců zpět #26382

  • Sedlák
  • Avatar uživatele Sedlák
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Tak mi to nedalo a přeci jenom jsme to o ten zub zkusil šoupnout. Výsledek byl takový, že to sice přestalo vibrovat do stupaček, ale o to víc to vibrovalo do řidítek, i když trochu jinak.

Jinak zkusil jsem zkontrolovat čtvrty element, rozvody. Jsoui tak jak maji byt, při nastavení motoru do H.U. jsou rysky na vačce krásně vodorovně.

Má někdo nějaké další nápady? Už z toho začínám být nešťastný :sick:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.451 sekund