Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Vyvažovací řetízek

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26351

  • Sedlák
  • Avatar uživatele Sedlák
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Zdravím,

tak vyvažovací řetízek vyměněn, závit opraven, vše naštelováno jak má být, ale vibrací jsem se nezbavil. Vibruje to v podstatě v celém spektru otáček, od 2tis. až do červeného, vibruje to jak do řidítek, tak do stupaček, když za jízdy vymáčknu spojku a otáčky klesnou na volnoběh, tak to přestane.

Co by to mohlo být jiného?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26352

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
..asi jsem to zcela nepochopil, takže na neutrál při stání to nevibruje, pouze za jízdy? Pokud by to dělalo jen za jízdy a pod plynem, mrknul bych na stav sekundárního řetězu, takových pár vytahanějších článků nebo zatuhlých v čepech nadělají taky nepříjemnosti ;) pokud to dělá i na místě, největší pravděpodobnost je chybné nastavení vyvažovacích hřídelí, méně pravděpodobné, že se rozhodily závaží na klice či odešlo ložisko na uložení kliky, to by se projevilo i na hlučnosti motoru...někam hodit videjko by šlo?
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 5 roků 9 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26353

  • Sedlák
  • Avatar uživatele Sedlák
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Vibruje to i na místě pri zařanenem neutralu.

Video neni problem, natočím a přidám ho sem ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26354

  • Ivo Zlin
  • Avatar uživatele Ivo Zlin
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Big LOVE
  • Příspěvky: 64
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 1
Me to vybruje taky ale po Tombusove zprave o srovnani Biga s traktorem jsem presel na lepsi zhodnoceni situace. Uz mi to nevybruje ale krasne to vrni jak kocka. Vrni to do riditek stupacek atd. ale co nadelam kdyz je vse OK. Proste je to jednohrnek a k tem to patri. Az prijdes na to kde je zakopany pes dej vedet. Jo at na to prijdes preju.
Slunce v dusi a dusi v peri.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26355

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Je to opravdu těžké to posoudit. Pokud to vibruje tak, že to na stojánku odskáče stranou, za jízdy ti vypadne sklo z brýlí a po zastavení musíš počkat, až se ti zastaví rozdvojené vidění, tak je něco špatně. To bych tipoval o zub pootočený jeden hřídel vyvažovací. Nebo se jen chvějí / klepou zrcátka a za jízdy je cítit mírně chvění ve stupačkách, je to ohromný jednoválec. To bych neřešil.

Vibrace se zvyšují a klesají s otáčkami ?? Do stupaček vibruje i volný řetízek. Do řidítek klepe zadní kolo.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Ivo Zlin

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26356

  • Sedlák
  • Avatar uživatele Sedlák
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
To je právě ono, nevim jak posoudit, jestli to vibruje moc, malo, nebo je to v normě...ale prijde mi, že předtím nevibroval skoro vubec, než zacal a bylo jasne že me ceká vymena řetízku.

Rekl bych, že od 2.tis/min vibruje do řiditek, od 3,5 zacne do stupaček a od pěti výš se třepe celý :cheer: a to jak za jizdy na jakykoliv kvalt, tak na miste na volnoběh.

Asi si zajedu pujčit stahovak na magneto a znovu to prekontroluju, jestli je dobře nastaveny
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26358

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Někde tu jsou obrázky, nebo jsou v manuálu, který je stále k zakoupení.
Také by se dalo k někomu zajet a porovnat. :dry:
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 5 roků 9 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26359

  • Láslo
  • Avatar uživatele Láslo
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Na moje ledviny nikdo nečeká
  • Příspěvky: 289
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 2
Není jednodušší sehnat v okolí někoho, kdo by ti řekl jestli jsou to normální Big vibrace, nebo je tam něco špatně?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26360

  • Sedlák
  • Avatar uživatele Sedlák
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Tak jsem sundal rotor a trochu doufal, ze bude retizek spatne nandany, ale podle me je dobre

Co myslite vy? Prikladam foto
Přílohy:
Poslední úprava: 5 roků 9 měsíců zpět od Sedlák.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26361

  • Ivo Zlin
  • Avatar uživatele Ivo Zlin
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Big LOVE
  • Příspěvky: 64
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 1
Doporucuju Laslovu radu. Jsem Bigarsky zacatecnik a musel jsem navstivit Rudu nejen za tymto ucelem.
Slunce v dusi a dusi v peri.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26362

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Neber to jako vyloženě směroplatné, ale porovnal jsem tvoji fotku, fotku od Radka a nákres z manuálu. Jestli je vibrace hodně výrazná, tak bych asi tipoval na pootočený spodní vyvažovací hřídel. Ale neviděl jsem, neslyšel, těžko soudit.
Jen když vezmu polohy značek na kolech, tak horní je na všech stejná, klika také, ale dolní směřuje o zub níže. Tak se mi to alespoň zdá. Je nutné přepsat značky nebo spočítat čepy a podle toho nastavit kola.
Ale už dlouho Biga nemám, takže je to možná blbost, tak mě nekamenujte. :woohoo:
Přílohy:
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 5 roků 9 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26363

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Nechci z někoho dělat ňupa, ale taková to fotka bez popisu mi nic neříká... Nastavení rozvodů je závislé na několika značkách, jediná nepřesnost a je to na pikaču. Základní značka na magnetu oproti šipce na karteru (nastavená horní úvrať motoru), rýhy na vačkovém kole vodorovně s hlavou motoru, nastavené vyvažovací hřídele na značkách řetízku či přesně odpočítaných čepech řetízku... toto je největší možnost, jak udělat chybu při nastavování vyvažováků, páč jsem ňup, tak jsem si kdysi při nastaveném motoru, před sundáním řetízků, udělal důlčikem tečky na karteru proti tečkám na ozubených kolech vyvažováků. Nyní když mám nastavený motor na horní úvrati, letmo okem kontroluji značky na vačkovém kole, kolech vyvažováku s dirkami na karteru a značku na magnetu oproti značce na karteru. Nemusím nic počítat, ani hledat nějaké značky na novém řetízku a není možno se splést... tož tak... ;)
Přílohy:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 5 roků 9 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26364

  • Sedlák
  • Avatar uživatele Sedlák
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Asi to tak jen vypada z fotky, prepocitaval jsem čepy a sedi to (viz. dr-big.rajce.idnes.cz/oprava_motoru_po130000km#IMG_7980.jpg)

Jinak je to focene v H.U., než jsem sundal magneto tak jsem s motorem tocil tak dlouho, dokud se mi nesesly znacky na hridelich s twmi oznacenymi članky řetízku a znacka na magnetu byla naproti sipce na karteru
Poslední úprava: 5 roků 9 měsíců zpět od Sedlák.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26365

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
ještě mě zajímá poloha čtvrtého elementu - rysky na vačkovém kole :dry: teda aby byly všechny pohromadě, jak je dáno...a to videjko, potom, až to složíš...

ještě jsem si stáhnul tvoji fotku, otočil a zvětšil a zdá se mi spodní hřídel naopak a zub napřed... :blink:

ještě znova jsem si stáhnul na plochu obrázek tvého motoru a mého a zvětšil. Spočítal jsem čepy mezi značkami na kolech vyvažováků a furt mi vychází rozdílný počet, schválně to zkus ;)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 5 roků 9 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 5 roků 9 měsíců zpět #26366

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Pokud nemáš originál řetěz se značkami, tak pocitani čepů je důležité. Jednou jsem si udělal obyčejné značky na řetízek, jen proti důlkům na kolech. Bohužel jsem ho nasazoval až po několika měsících a stalo se mi to že jsem ho blbě nasadil, posunul jsem ho blbě a jedna hřídel byla o zub posunutá, vzdálenosti jsou tuším 11-12-14 článků, ale už jsi nejsem moc jistý, vibrace byly prý hrozné. Vzal jsem starý origo řetízek a namaloval na ten novy značky podle něj a znova nasadil a bylo to dobře vibrace zmizely a big jezdí v pohodě. Zkus porovnat starý a originální řetízek. Origo řetízek mám schovaný i pro příště. Tomův způsob se mi také líbí. Vyzkouším příště.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.280 sekund