Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Ventilové gufera

Odp.:Ventilové gufera 10 roků 9 měsíců zpět #17142

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Důležitější je,aby při opravě a spětné montáži bylo nahoře ve ventilový hlavě dost oleje,aby se co nejrychleji olej všude dostal"na vahadla a hlavně vačku!"Ta vazelína se dává jen na prvních pár vteřin a hlavnš pro sklerotiky,kteří to nenamažou vůbec.Kdo maže,ten jede se neříká jen tak ze srandy. ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Ventilové gufera 10 roků 9 měsíců zpět #17146

  • Mára
  • Avatar uživatele Mára
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 90
  • Karma: 15
Tak vodítka jsou namazaný motorovým olejem, hlavu, než nasadím ventilový víko taky řádně namastím a uvidím :cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ventilové gufera 9 roků 11 měsíců zpět #18904

Čau bigaři,mám dotaz,když chci vyměnit gufera na ventilech, musím vyndat motor
(snad ne)a sundat hlavu(myslím že ano) a o kolik se vám snížila spotřeba oleje,
po této operaci.
Tlak ve válci jsme naměřili 13,3 atm, to snad ještě není tak hrozné,tuhle sezónu jsem chtěl ještě odjezdit a pak přes zimu ,pokud se spotřeba oleje nesníží(gufera),udělám g.o. , dík za rady !!!!!
P.S.můžete mi napsat i mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ventilové gufera 9 roků 11 měsíců zpět #18912

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
hlavu dolu, hned zabrousit ventily, tratíš těsnění pod hlavu než se jakýmkoliv způsobem snažit sundat a nandat pružiny na ventilech...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ventilové gufera 3 roků 4 měsíců zpět #27680

  • Vilík
  • Avatar uživatele Vilík
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 66
  • Obdržená poděkování 8
  • Karma: 2
No chtěl jsem se zeptat. Mám repasovaný vahadla, vačku a chtěl jsem to rozhodit a jen kouknout v jakém stavu jsou. A při té sundané hlavě vyměnit gufera ventilů. Ale tady čtu vyndat motor a hlavu pryč. Rozjedu takovou debatu: když vezmu kompresor a přes adaptér místo svíčky budu foukat do válce 8-10 bar a přes přípravek stlačím pružinu ventilu vyndám zámky, pružinu, vyměním gufero a pak to složím jde to?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ventilové gufera 3 roků 4 měsíců zpět #27681

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Teoreticky ano... dělal jsem to jednou u auta, kde je podstatně víc prostoru. ALE- pokud jsou dobrá, práce je zbytečná, pokud jsou špatná, budou zakarbonované ventily, tak je mi proti srsti ty ventily neočistit a nezabrousit se sedly. Ono správně naťuknout ty gufera je taky důležité, na stole se to jinak dělá než s motorem v rámu, stačí blbý úhel nebo ho tam moc narazit a práce je zbytečná, bude volnější na vodítku a bude to žrát snad i víc :cheer: Já jsem taky řešil spotřebu oleje(zhruba 2 litry na tisíc km) měl jsem hlavu v servisu na zabroušení a gufera mi napoprvé skurvili, tak potom jsem to nechal udělat znova a dal jsem tam origo od Suzuki, nakonec jako nevěříci Tomáš došlo i k nechtěnému sundání válce a dělal to stírací kroužek, který měl 5mm vůli ve válci, jinak vše kolem bylo OK, taky jsem se bránil vyndavání motoru, nakonec jsem to během měsíce dělal dvakrát a není to taková hrůza :cheer: Ještě je jedna možnost, tu bych ale taky nedoporučoval a to, že sejmutí hlavy z motoru v rámu brání svorníky hlavy, tak je vyšroubovat, pak jde hlava sundat. Ale kdo ví, jak je na tom závit v bloku motoru, tak s nima zbytečně nehýbat...na obrázcích hlava po sejmutí, po servisu a jejich gufera a ty černé koužky jsou zbytky starých černých origo gufer, které zůstaly v drážkách na vodítkách ventilů, takže šli volně gufera sundat a protáčely se, na ty zbytky taky pozor...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 3 roků 4 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.237 sekund