Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Jaké máte boty?

Jaké máte boty? 13 roků 9 měsíců zpět #8665

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
Zdravím, chci koupit nějaké boty na ježdění. Měl jsem staré, z druhé ruky, klasické MX, ale už odešly do věčných lovišť.

Jelikož jsem teď měl hodně výdajů, jsem limitován na 5000 max, raději méně.
Poslední dobou jsem celkem často v terénu, ale nic extrémního, lesní a polní cesty, občas nějakej výjezd atd., mezi stromama nekličkuju :).

Byl jsem rozhodnutý pro Forma ATV One, kvůli pohodlí. Jenže mě od toho dost lidí odrazuje, že v terénu je to o zdraví. Zkoušel jsem je v krámu, nepřišly mi nějak extra měkký, ale teď váhám.
Ty bývalý byly opravdu přeskáče, ve kterých jsem moc dlouho nevydržel.

Co nosíte vy? Máte zkušenost s MX botama a pobytem v nich celý den? Koukám, že se dělají i s kloubem.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jaké máte boty? 13 roků 9 měsíců zpět #8667

  • Wyky
  • Avatar uživatele Wyky
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 512
  • Obdržená poděkování 16
  • Karma: 157
Já mám tyhle. Akorát když jsem je kupoval cca 4 roky zpět, tak stály 4.500,- po slevě.:angry: :angry:

Aha, tak mi nejde vložit fotka přímo do fóra. Nevím proč. Takze tady externě.
Přílohy:
DR-BIG 750S, 1989
Poslední úprava: 13 roků 9 měsíců zpět od Wyky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jaké máte boty? 13 roků 9 měsíců zpět #8668

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
A jak se v tom chodí?

Někdy celé dny do terénu nezavítám a trochu se bojím, že mít takovou botu na sobě celý den nebude ti oravé ořechové. O chození po památkách ani nemluvím. Proto jsem chtěl ty Formy ATV, ale nerad bych o tu nohu přišel někde o šutr na cestě.

Řešení by byly 2 páry bot, ale přece jenom nikdy nevím, kam se během vyjížďky dostanu :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jaké máte boty? 13 roků 9 měsíců zpět #8671

  • Wyky
  • Avatar uživatele Wyky
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 512
  • Obdržená poděkování 16
  • Karma: 157
Chodi se v tom docela dobre. Problem nastava pokud v nich chodis moc. Potom, stejne jako moje, v nartu povoli ve svu a tece do nich. Ale to bude stejne u vsech, nejen u techto. Jsem v nich kolikrat cely den a nohy nejak extra neboli. Je fakt, ze v nich nechodim trasy na kopec a zpet.
DR-BIG 750S, 1989
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jaké máte boty? 13 roků 9 měsíců zpět #8674

  • Chrissostom
  • Avatar uživatele Chrissostom
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 94
  • Karma: 152
Ja si myslím, že Forma ATV sú na Biga dobré. Povedal by som, že sú také univerzálne, rovnako ako Big. Musíš ale počítať s tým, že univerzálna vec nie je dokonalá všade. Big je na cestu a terén taký ľahší - šotolina piesok apod a preto sú dobré. Ja s Bigom v ťažšom teréne nejazdím a tak som si kúpil SIDI na cestu, ale ani s tými by som na prehliadku zámku nešiel. Keď idem do terénu, tak si vezmem druhú motorku ( motocrossovú )a vezmem si boty do terénu, ktoré sú lemované železom a tvrdé ako doska a vobec nevadí, keď dokopem motorku, pretože na prvom mieste je moja bezpečnosť.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jaké máte boty? 13 roků 9 měsíců zpět #8675

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Mám ATV forma 3tí rok,tet po sezóně budu kupovat nový a jiný nechci.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jaké máte boty? 13 roků 9 měsíců zpět #8676

  • DědekDR800
  • Avatar uživatele DědekDR800
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 50
ATVčka mám a pohoda

Jinak koukni ještě na Gaerne Fastback,ty za bůra seženeš v klidu,je to dobrá bota:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jaké máte boty? 13 roků 9 měsíců zpět #8678

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
mám forma ATV a je to super..dalsi budou taky ty samé...navíc neznám botu, kdyz v terenu hodís tlamu jak svina, a bigouš ti pristane ve 30km/h na noze(kotníku) aby to bota ustala. teda ten kotník...
takze nevahej a kup si je. ja jeste loni jezdil dost ofík (off road) u nas po libavé atd a nemuzu si na ně stežovat..netece do nich a jsou pevné a pohldlné :) ;)
Poslední úprava: 13 roků 9 měsíců zpět od Béďa.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jaké máte boty? 13 roků 9 měsíců zpět #8680

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
Díky za info, dneska jsem si ještě pár bot vyzkoušel a nakonec objednal ty Formy, neměli mojí velikost.
Do konce týdne budou, tak je o víkendu otestuju.
A ještě kuklu od coldkillers, vypadá velice dobře.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jaké máte boty? 13 roků 9 měsíců zpět #8681

  • Šlerin
  • Avatar uživatele Šlerin
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • BIG-srdeční záležitost
  • Příspěvky: 361
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 159
Zdarec ja jezdím SIDI CHarger a můžu jen doporučit. Důležitý je aby jsi je koupi s KLOUBEM.:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jaké máte boty? 13 roků 9 měsíců zpět #8685

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Jo na závodění jsou dobré,ale na turistiku nic moc mám je osm let,za ty prachy se nechá koupit daleko lepší Goratexové boty.
Na srazu se mi líbili hasičské boty,ty stojej určitě za vyzkoušení.:) :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jaké máte boty? 13 roků 9 měsíců zpět #8687

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Začal jsem s botama OXTAR.Něco takového to bylo Byly to dobré boty, ale na turistiku nic moc. Potrvrzeno od člověka, kterému jsem je prodal. ( Rozšlápl s nima práh ze 16 století )
Když jsem tedy opustil terení vložky, louky, lesy a kamenolomy, koupil jsem si boty TYTO. Jsou to taky botky od fa Oxtar. Eplorer se jmenují. Vynikající boty pro ty, kteří chtějí cestovat a sem tam navštívit nějaký zámek či muzeum. Neteče do nich a drží už pár let.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jaké máte boty? 13 roků 9 měsíců zpět #8690

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
Jo tu kuklu mám a sem s ní spokojen, fakt neprofoukne, ale tlumí i zvuky okolí takže hůř slyšíš co se děje okolo, ale není to tak hrozný.
V podzimním chladu je to super, člověku nenamrzá lebka :o)

...a jeje tady se mluví o botech, to mne Gek sprdne. Tak boty k Bigovi te´d používám pantofle, protože ho pořád zpravuju venku na sluníčku, tak aby se mi nezapotily nohy :P
Poslední úprava: 13 roků 9 měsíců zpět od radeki.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jaké máte boty? 13 roků 9 měsíců zpět #8691

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
Jj, chtěl jsem hlavně, aby neprofoukla, mám starší helmu Airoh Tiger, proporce má dost jako na mx a proto mi dost táhne na krk a bradu.
A i to tlumení zvuku není na škodu, při vyšších rychlostech :cheer:

Už jsem se lekl, že jezdíš v pantoflích. Já jel před léty na babetě do kopce, chtěl jsem jí trochu pomoct šlapáním a noha v sandálech mi zklouzla. Ubrousil jsem si kus palce a krve jak z ....:silly:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jaké máte boty? 13 roků 9 měsíců zpět #8700

  • Hiff
  • Avatar uživatele Hiff
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 78
  • Karma: 4
Formy ATV mám u přes 2 roky a jsem max spokojenej, jsou moc pěkně udělaný a hlavně superpohodlný. Když se pořádně nacucaj olejem tak jsou jako holínky. V zimě jsem v nich našel za jeden den 8km. :) Dávám si na ně bacha a jsou v zánovním stavu takže ještě další 3 roky vydrží. Bezpečnost není nijak zázračná, ale to u žádnejch bezkloubovejch bot. Jestli má člověk Formy kožený nebo Formy plastový na motokros je uplně jedno, protože tam je rozdíl jen v podrážce a že je u motokrosových na vnitřku kloubu 2mm tlustý pružný plast(narozdíl od kůže). Další level bezpečnosti je až s kloubem. Takže když nebudete strkat nohu pod padající motorku můžete jezdit klidně v Formách ATV.

Airoh Tiger mám 5 let a je to dost rambajz a to zapínání je taky forový. Ted mám motokrosovou ONE Kombat a je to mnohem lepší, s vyšším plexi jezdím i dálky, bez turbulencí a kvílení. Můžu si měnit 3 plexi, vozím je v obálce v kufru. B) Integrálu si beru až když je přes kuklu zima. Tak pod 10st C.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.314 sekund