Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: co máte na krku?

co máte na krku? 9 roků 3 měsíců zpět #21075

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Doporučuju na krk a hlavu tohle www.sbazar.cz/kacinkatt/detail/8752177-p...ej-neprodysna-odolna , dnes vyzkoušeno 155km v plus 2-4 stupních i v dešti se sněhem a na krk a hlavu sucho a teplo, Ta tmavá část je nepromokavá a neprofoukne a vleze do bundy kus pod límec a to světlé je "funkčí prádlo" ani po sundání jsem to neměl u nosu mokré.
To světle modré je mole pyžamo :laugh:
Přílohy:
Poslední úprava: 9 roků 3 měsíců zpět od Ruda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

co máte na krku? 9 roků 3 měsíců zpět #21078

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
tohle sice stojí trochu víc, ale má to i tvar:
www.coldkillers.cz/produkty/hlava-krk/co...llers-hot-hood-2012/

odzkoušeno 200 km v -5 C a super......
ovšem do terénu to není - zkoušel jsem to po vánocích, taky v -5 a to by se v tom jeden udusil ;)
Přílohy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

co máte na krku? 9 roků 3 měsíců zpět #21081

  • Rado74
  • Avatar uživatele Rado74
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 95
  • Karma: 3
Tak nad tým či si dať na tvár v -5 stupňovom mraze som sa fakt nezamýšlal. Chcete povedať, že sa v zime riadne vozíte na motorke v premávke po asfaltovej ceste? To máte v Čechách asi iné cesty alebo inú zimu ako na Slovensku. Tu u nás je problém sa na tých neudržiavaných cestách udržať sa na ceste na štyroch kolesách a nie na dvoch. Pred Vianocami som sa odvážil na cestu, ale to bolo slnečno a +13 st.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

co máte na krku? 9 roků 3 měsíců zpět #21082

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
+13°C je na ježdění teplo,to je dobrá teplota.Kolikrát byla ráno nula nebo lehce pod nulou a párkrát jsem škrábal námrazu ze sedla a jezdit se dalo :)
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Poslední úprava: 9 roků 3 měsíců zpět od Jardas.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

co máte na krku? 9 roků 3 měsíců zpět #21083

  • DAKAR82
  • Avatar uživatele DAKAR82
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • SUZUKI DR 800S BIG, r. v. 91
  • Příspěvky: 305
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 3
Já nedávno koupil tohle

www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Sk...ross/1958621990.html ,

jak sami vidíte, cena cca 70,-Kč.
Za ty prachy spokojenost, jen je potřeba mít větší hlavu :), jinak jsou sucháče moc navolno a při nandavání integrály to z hlavy shrnujete.
Na druhou stranu není problém sucháč došít, nějaký doma mám, no nijak se mi do došívání nechce jelikož to není zas až takový problém, sucháč se dá chytnout i za materiál, ne jen za sucháč na druhém konci, takže možnost přitažení tu jakási je.
Co se týče tepelného komfortu tak bez problému.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

co máte na krku? 9 roků 3 měsíců zpět #21086

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
Rado74 napsal:
Tak nad tým či si dať na tvár v -5 stupňovom mraze som sa fakt nezamýšlal. Chcete povedať, že sa v zime riadne vozíte na motorke v premávke po asfaltovej ceste? To máte v Čechách asi iné cesty alebo inú zimu ako na Slovensku. Tu u nás je problém sa na tých neudržiavaných cestách udržať sa na ceste na štyroch kolesách a nie na dvoch. Pred Vianocami som sa odvážil na cestu, ale to bolo slnečno a +13 st.

až na tatry si myslím že máme tu zimu dost podobnou ;) ....
v premávke to jde docela dobře, člověk se musí jen trochu víc snažit....

kamarád jel před pár lety (tenkrát mě to minulo a možná že jsem i rád) na zimní Krucemburk (jawaři možná znají) a to bylo kolem -20.....
my ten památný víkend měli zabíjačku a když jsem ráno nabíral řezníka, bylo -24 :)
Přílohy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

co máte na krku? 9 roků 3 měsíců zpět #21087

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Ahoj Rado 1.12.2013 jsem jel koupit přilbu do Šumperka. U nás jasno, slunce svítí 0st.C na Červenovodském sedle 20cm sněhu, -5 a silničáři nikde, 5km dolů nohy roztažené abych neupadl ale přece se nebudu vracet, mám mitas 09, fotka v profilu je odtamtud, Vyjel jsem ve 13h v Jabloným zastávka na kafe u kamaráda cca 30min, v 16h v Šumperku 15min na nákup přilby a 17:30 jsem tankoval v Pardubicích. Big není sezónní motorka, na motorce není zima je jen špatně oblečený motorkář, a to jsem ještě něměl moto hadry, jel jsem v tom v čem lyžuju.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

co máte na krku? 9 roků 3 měsíců zpět #21088

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
tady bych jen doplnil, že kvalitní hadry na lyže (teď nemyslím nic od Vietví) jsou na zimní jízdu lepší než motorkářské..... Však jsou na zimu taky dělaný....
Např. rukavice - sebelepší zimní rukavice na moto jsou k prdu oproti dobrý lyžařským....
Delší štreky se ale prakticky nedají jet jen v rukavicích (to už musí být i vyhřívané hefty nebo aspoň návleky....) atd....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

co máte na krku? 9 roků 3 měsíců zpět #21089

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Dávám Vám 100% za pravdu,kvalitní lyžařské a cyklistické oblečení je lepší do zimy a deště než echt motorkářské.Stejnou funkci mi odvedla bunda značky LOOP za 2600kč jako později Voyager Goratex za 250euro.Jen neměla chrániče a zadní kapsu.Spodní prádlo kupuji jen a jen ve sportu,protože zcela stejné s motorkářským je vždy o třetinu levnější.
S tím nákrčníkem nemám žádné zkušenosti,protože od začátku svého cestování dáváme přednost bundám s vysokými límci s možností je oddělat což neděláme ani v létě protože ještě jsem nikdy nejel v takovém vedru abych si musel límec sundat.
Je pravda že loni v červnu jsme po 100km sundavali zimní vložky .Bylo nám divné že máme jen bundy a tílka a furt nám je nějaké velké teplo. :laugh: :laugh: :laugh:
Na mrazy dobře funguje vzít si více vrstev to platí i pro rukavice a hlavně ponožky ,Dost pomůžou i návleky proti dešti,naše zkušenost.
Díky Přemovi a jeho Kruškám koncem května mnoho Bigařů zažilo sníh a jízdu v bodě mrazu i když by sami nikdy do tohoto počasí ani nos nevytáhli. :laugh: :laugh: :laugh:
320km od domova
Poslední úprava: 9 roků 3 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

co máte na krku? 9 roků 3 měsíců zpět #21090

  • Rado74
  • Avatar uživatele Rado74
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 95
  • Karma: 3
Ruda, ja som nemal na mysli, že by mi bola zima, ale skutočnosť, že si neviem predstaviť ako by som išiel po zamrznutej asfaltovej ceste. Syn ma minulú zimu vytiahol von, ale na crosách, pneu som mal super a aj tak som sa asi 4x vyváľal kým ma to prestalo baviť. Stačilo mi, aby zadné koleso pri pridávaní alebo predné pri brzdení nabehlo na ľad pod snehom a už som ležal. Pozeral som nejaké videá a vidím že sa to dá, len sa obávam , že by som častejšie ležal na zemi ako sa vozil.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.266 sekund