Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Kolik km na rezervu ???

Kolik km na rezervu ??? 10 roků 6 měsíců zpět #17763

  • Dzunker
  • Avatar uživatele Dzunker
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 18
  • Karma: 0
Zdar chlapi, kolik km jste kdy najeli na rezervu s Bigem 800. Já jsem žil pořád v domnění, že mám rezervu na 5 litrů. Řekl jsem si, že 100km domů musím přeci doject i kdybych nechtěl. Práskal jsem to mimo ves 110-130 a víc než půl plynu jsem nedal a ve vsích slušně a skončil jsem 30 km od baráku s prázdnou nádrží a přesně mezi dvěma benzínkama :laugh: Na kolik litrů tedy rezerva je ? Já už vím, že mám limit 55 km :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kolik km na rezervu ??? 10 roků 6 měsíců zpět #17764

  • Ufon
  • Avatar uživatele Ufon
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 0
Zdar, mně nikdy nenapadlo to takhle počítat. Jak víš kolik přesně ti to žere? To se to pak mění,že? A ve 130 nebude spotřeba na minimu. Když přepnu na rezervu /většinou ve chvíli kdy se mi to vůbec nehodí - předjíždění atd/ tak vim že mám hledat pumpu .....
A 100 kilásků na rezervu je podle mně dost mimo ..... :) Počítám radši 50Km abych nezůstal viset 30 Km od hnízda.
Zase si to budeš pamatovat a to je k nezaplacení .
Jedna stopa stačí :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kolik km na rezervu ??? 10 roků 6 měsíců zpět #17765

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
máš to tady na stránkách v technickém info. 750 a stará 800 29 litrů a 7 litrů rezerva. Nová 800 24 a 5,5 litru. A dojezd podle spotřeby, taky vždy počítám radši míň, ikdyž u mé 750 bych těch 100 asi měl dát :o)
A navíc si nejsem jistý jestli Big vycucne nádrž do sucha, nebo tam něco zůstane. Jedině vzít kanistr sebou (plný :o) ) a zkusit to.
Poslední úprava: 10 roků 6 měsíců zpět od radeki.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kolik km na rezervu ??? 10 roků 6 měsíců zpět #17766

  • chose
  • Avatar uživatele chose
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 8
  • Karma: 156
Tak, otom bych dokázal vyprávět. :sick: Dokáže do sucha,že to vím,prostě vím. :(
Tel.:605 509 549
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kolik km na rezervu ??? 10 roků 6 měsíců zpět #17767

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Nerad jezdím na rezervu, odhadem bych po silnici ujel tak 80km. Zhruba před měsícem jsem se jel projet, Bigouš šel hůř nastartovat, tak jsem ujel tak km a v tom mi došlo, že jsem vycuc benzin z nádrže,páč jsem ho potřeboval do frézy na pole, další km k pumpě motor už nešel do otáček, u pumpy jsem dotankoval 23,5 litrů. takže to umí do sucha :P .
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kolik km na rezervu ??? 10 roků 6 měsíců zpět #17768

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Taky to mám odzkoušeno mnohokrát jsem natankoval přes 23litrů a jednou dokonce 24,5l,ale to jsem 5-8km tlačil.Bylo horko jak sviňa ani list se nehnul a já tři kufry-plná polní oblečen Goratex a hlavně na nohou motokrosové SIDI. :angry:
A ta benzínová pumpa(jakási tenkrát soukromá) kde jsem tenkrát tolik natankoval byla až podezřele levná.
Později jsem se dozvěděl že tam tankují všichni z okolí k vůli té cenně.
Dnes už tam je úplně jiné logo a taky jsem tam už nikdy netankoval.
Běžně na rezervu najíždím 70-80km.
U 29-ky nádrže jsem to ještě nezkoušel, ani snad nebudu,tlačit Biga není žádná prdel. :laugh:
Jinač já měřím spotřebu od chvíle kdy přepínám kohout na rezervu a je to počítání hodně přesné,daleko přesnější než od plné nádrže.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kolik km na rezervu ??? 10 roků 6 měsíců zpět #17769

  • Dzunker
  • Avatar uživatele Dzunker
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 18
  • Karma: 0
Mno nejvyšší spotřebu jsem spočítal 5,5 litrů. Víc by to snad bralo už jen v terénu. Takže i v těch 130 na 5ku by to víc brát nemělo. Nechá se na kohoutu nějak nastavit nižší hladina rezervy ? JInak jsem rád, že mi to takhle došlo více méně u baráku a né někde v Alpách, když bych si myslel, že na rezervu dojedu minimálně 100 a zůstal jsem v nějakym údolí :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kolik km na rezervu ??? 10 roků 6 měsíců zpět #17770

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Nikdy jsem nasucho nedojel. Ale počítal jsem rezervu tak na 80 km. A jak jsem přepl, nejbližší pumpa to jistila.
S přepínám je někdy překérka. Jak tady bylo už napsáno, vždy se to stane ve velice nevhodné chvilce. Nevím jak to máte vy, ale můj Big nikdy moc nevaroval. Zakuckal a zdechl. Jednou ve svých Bigařských začátcích jsem jel do Holic a v kopci kuck a nic. Spojka, kohout, spojka - kolo do smyku, málem jsem šel na tlamu. Skončil jsem nad příkopem. Od té doby jsem zastavil, nechal chvilku aby nějaký benzín natekl do komory, nastartoval a pokračoval jsem. Tehdy mě smyk natolik vyděsil, že jsem to už nikdy nezkoušel.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kolik km na rezervu ??? 10 roků 6 měsíců zpět #17771

  • Henry
  • Avatar uživatele Henry
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 87
  • Obdržená poděkování 6
  • Karma: 154
Biga jsem k benzince nikdy tlačit nemusel B)
Od přepnutí na rezervu jsem 100km dal (DR800 29/7litru)
Přepínání na rezervu je fajn třeba ve 160 na dálnici.

Zato F800 uz ano. :blush: Přepínací kohout nemá a info o dojezdu na plubnim PC neni uplně přesné. Bylo to jen 1km tak to nebylo tak hrozné až na dotěré otázky obsluhy při placení :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kolik km na rezervu ??? 10 roků 6 měsíců zpět #17772

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
Můj Big když dochází benzín začne vynechávat a kuckat takže stihnu v pohodě přepnou kohout, chvilku pokuckává než natáhne benzín a jedu dál (vše za jízdy). Jenže já málo kdy potřebuju přepínat na rezervu, a když už na to dojde tak mi to hned nedocvakne a jak mi věčně něco nefungovalo tak mne vždy napadlo že se zase něco ucpalo nebo posralo tak sem se radši rychle otočil zpátky k domovu. Až po delší chvíli zhoršujícího se kuckání mi to docvaklo a po přepnutí na rezervu vše v pohodě (to sem ale debil) B)
Poslední úprava: 10 roků 6 měsíců zpět od radeki.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kolik km na rezervu ??? 10 roků 6 měsíců zpět #17773

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Taky jsem se před pár rukama takhle s Bigem potrápil.
Dojel jsem na rezervu k pumpě, dotankoval jsem a abych nezdržoval, udělal jsem u stojanu hned místo. Po zaplacení jsem nasednul, počkal na kolegu a vyrazili jsme. Protože to byl domů kus cesty, všimnul jsem si, jak po čase kolega přepnul na rezervu a v duchu jsem si liboval, jak mi to málo žere a jak mám lepší motorku :P
Když mi po pár kilometrech v Bigu zacukalo, stále ještě s fajn pocitem nižší spotřeby jsem nahmatal palivový kohout a v tu chvíli jsem málem omdlel :laugh: Kohoutek už byl na rezervě, protože jsem ho na té pumpě nepřetočil a já motyka hloupá vyjel nádrž do sucha :woohoo:
Když mě kolega odvážel na zadní sedačce s "petflaškou" k pumpě, už jsem tak fajn pocit neměl :laugh:

Jenže pak jsem ještě hodinu čekal, než se mi podařilo nastartovat. Benzín jsem dolil a myslel jsem, že mám vyhráno, jenže nějak jsem to uchlastal, nebo co se stalo a vůbec to nechtělo chytit. Seděl jsem tenkrát hodinu v pangejtu dvěstě kiláků od baráku a nadával jsem si do všeho, co jsem znal ;)

Takže, já bych to počítání spotřeby s vyjetím do sucha a kanďákem s sebou, moc nepokoušel ;) :laugh:
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kolik km na rezervu ??? 10 roků 6 měsíců zpět #17774

  • mirajs
  • Avatar uživatele mirajs
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 68
  • Karma: 154
Jelikož mě Biga jezdí občas i mladej a já nechci jenom tankovat aby on to vyjezdil tak jsme se dohodli že když přepnu na rezervu tak nuluju tachák protože on má několikrát (2-3krát)vyzkoušeno že 60 km je konečná.Jinak můj Big jede za 5,5 na sto max.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kolik km na rezervu ??? 10 roků 6 měsíců zpět #17775

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Radku pokud jedeš 140 nebo 160km/h,tak do dojde najednou jak když Ti vypne zapalování.Párkrát se mi to z počátku našeho ježdění s Bigem stalo. :( :sick: V zahraničí s naloženým Bigem,než mi to docvaklo,tak jsem byl na 60km/h v levém nebo třetím pruhu,jak jsem se rychle naučil otočit kohout a vytáhnout sytič.Ještě že v té době se auta nelepila tak na značku jak tomu je u nás,to by jsme byli rozježděný jak zajíci.Přesto mě vždy zatrnulo.
Od té doby když se blížím k rezervě ,tak raději přepnu daleko dříve a pak hlídám ujeté kilometry.
Když jede člověk kochačku,tak si o benzín Big řekne daleko dopředu,různým pocukáním nebo u laďáku s začne postřelovat.Toď moje zkušenost z mého Biga(91).
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kolik km na rezervu ??? 10 roků 6 měsíců zpět #17776

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
No to odpovídá, já jezdím kochačku max 90 km/h vyjímečně 100-110 když si chci užít rychlejší jízdu na přehledný pěkný klikatý cestě bez provozu. Na dálnici jsem to zkoušel a to musím jet pořád plnej plyn a ten marving je pak na mne moc hlučněj. Ostatně po dálnici nikdy nejezdím je to děsná nuda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kolik km na rezervu ??? 10 roků 6 měsíců zpět #17780

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Jo když dojde benzín je potřeba u Biga udělat mnoho procedůr,protože nějaké dlouhé točení nemá Big vůbec rád. :(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.252 sekund