Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Dětská sedačka na motorku

Dětská sedačka na motorku 8 roků 8 měsíců zpět #23022

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Ahoj všichni rodiče a motorkáři. Tohle jsem objevil na Bazoši, předpokládám že to patří na zadní sedadlo, ale vyhláška stanoví věk pro spolujezdce na motocyklu na 12 let a výše, k čemu pak to je?
motorky.bazos.cz/inzerat/50153001/Origin...dacka-na-motorku.php
Poslední úprava: 8 roků 8 měsíců zpět od Ruda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Děcká sedačka na motorku 8 roků 8 měsíců zpět #23023

  • Láslo
  • Avatar uživatele Láslo
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Na moje ledviny nikdo nečeká
  • Příspěvky: 289
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 2
Nevím k čemu to je, ale svoje tříletý dítě bych do toho určitě neprivazal... (Rudo dětský, ne děcký :-P )
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Děcká sedačka na motorku 8 roků 8 měsíců zpět #23025

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Tu homologaci EU bych chtěl vidět. Ten paskvil z plastu nemá homologaci ani na poníka, vem si autosedačku nebo sedačku na kolo, jak vypadá, poutací pásy, opěrky na ruce, opora hlavy atd... co by asi to dítě ochránilo? Je to podvod, jak vyinkasovat dva litry od hluponě, který to koupí :evil:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Děcká sedačka na motorku 8 roků 8 měsíců zpět #23026

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Homologaci to sice mít může, ale náš zákon o silničním provozu to neumožňuje. Takže to někdo sice koupí, ale pak omečí, protože to u nás nelze použít. Já si to alespoň myslím, protože zákon říká, že dítě na zadním sedadle motocyklu musí mít 12 let a musí dosáhnout na stupačky. To říká litera zákona.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 8 roků 8 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Děcká sedačka na motorku 8 roků 8 měsíců zpět #23034

  • Petr
  • Avatar uživatele Petr
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Viděl jsem ji v NDR v akci, ale tam se ještě teď na venkově jezdí ve třech na Simsonu, moje drahá polovička má do dnes trauma jak jezdila na motce s rodiči k babičce a jezdil s nima i pes.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Děcká sedačka na motorku 8 roků 8 měsíců zpět #23037

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
V Německých motoshopech bývala běžně k mání.Přesto i kdyby to u nás bylo povolené bych si jí tam nedal.Ukurtovat něco co by mělo být v bezpečí k sedačce je nesmysl.
Nechtěl bych vidět situaci kdy řidič opustí sedadlo a stupačky a motorka pokračuje s dítětem sama.(Většina pádu na motorce). :( :( :(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Dětská sedačka na motorku 8 roků 8 měsíců zpět #23038

  • Petr
  • Avatar uživatele Petr
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Tak samozřejmě, také mám svoje děti rád a ani na malém skůtru bych takhle nevezl, ale jsou někdy mezi námi...................... :woohoo: , pak se nestačíš divit. :(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Dětská sedačka na motorku 8 roků 8 měsíců zpět #23039

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Já mám děti moc rád a na motorce je vozím, od 12let ale právě to připoutání mě děsí. Přijde mi to dost nebezpečné, vézt 3 leté dítě, které samo vyleze ze sedačky i v autě, obě moje holky se uměly odpoutat, tady to vypadá že se připoutává sedačka k motorce a dítě je na volno, což je taky nic moc. Loni při cestě do Krušek mi Dája na dálnici ve 130 rozpažila ruce a začla dělat letadlo, to jí bylo 14, co napadne malé dítě je ve hvězdách. Zalimalo by mě jak probíhala homologace,jak to schvalují, třeba je to jen na mopedy do 40km/h. Nedovedu si to představit na bigovi, když mi při brzdění Dája "leze" na záda, protože sedadlo je zkopce. Nebo na supersportu by to byl doplněk z kategorie antituning. :laugh:
To že řidíč při pádu opustí motorku mohu jen potvrdit a né většinou, ale vždycky, já aspoň jo, naposledy v sobotu večer. :(
Poslední úprava: 8 roků 8 měsíců zpět od Ruda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.196 sekund