Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Pojistná událost u Biga - obvyklá cena ??

Pojistná událost u Biga - obvyklá cena ?? 9 roků 4 týdnů zpět #21815

  • Nyx
  • Avatar uživatele Nyx
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
Zdravím Vás přátelé,

tak mám za sebou po letech první nehodu na Bigovi, v jednosměrce mi vycouvalo auto do cesty na poslední chvíli, takže jsem skončil raději na boku a došoupal se i miláčkem do nárazníku auta, krom kolena jsem ale ok. Nicméně pro policii je logicky jasný viník řidič auta, takže pojišťovna mi zaplatí buď opravu nebo mi z motorky udělá totálku. Jak to všichni máme, i já měl Biga jako novýho, i likvidátor napsal do protokolu že stav motorky jako nová...
A teď můj dotaz...
Nemá někdo zkušenost s tím, jaká je obvyklá cena Biga na trhu pro Českou Pojišťovnu?
(ptám se protože pokud cena opravy přesáhne obvyklou cenu, tak mi z toho udělají totálku, což nechci, s finanční stránky pro mě nevýhodné, protože pak mi dají třeba 15tis a mě zbudou oči pro pláč...i servis jsem vybral neoriginální abych tlačil cenu opravy co nejníže) Ptám se protože motorka není po havárii úplně v háji, díky bohu, ale co si budeme říkat, kdybych věděl, že se musím vlézt třeba do 40tis, tak bych si nechal dát nový výfuk, který je poškrábaný atd, prostě abych to dal zas do krásnýho a původního stavu nové mašiny. Což pokud odělám a cena opravy bude třeba 35tis a přetáhnu cenu obvyklou, tak přijdu na buben.

Takže děkuji za jakoukoli Vaši zkušenost
a štastnou cestu
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pojistná událost u Biga - obvyklá cena ?? 9 roků 4 týdnů zpět #21819

  • flegmatik
  • Avatar uživatele flegmatik
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 381
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 166
Čau tak na totalku si to nenechávej v žádném případě. Tam ti vezmou cenu podle eurotaxu. Což bude 20 - 30 tis. A z toho ti ještě odečtou všechno co se dá použít. např. motor, zrcátko, ventilek, sedlo a třeba ještě levou páčku. Ve výsledku dostaneš 4000 Kč. Ať ti to udělají rozpočtem na tom by jsi měl byt líp.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Nyx

Pojistná událost u Biga - obvyklá cena ?? 9 roků 4 týdnů zpět #21820

  • Láslo
  • Avatar uživatele Láslo
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Na moje ledviny nikdo nečeká
  • Příspěvky: 289
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 2
Podle nálezu ústavního soudu by jsi měl mít právo na náhradu škody v plné výši. Tzn. že pokud jsi měl biga jak novyho, měla by ti pojišťovna zaplatit částku vynalozenou k dostání motorky do stavu před nehodou. Je to peklo s pojistovnama. Jak píše flegmatik, pokud to bude total, vemou eurotax (dejme tomu 30) pak hodí na net fotky tvyho rozbityho biga, zjistí tam, že za ten bouranej kus můžeš dostat 15 a 15 ti pošlou. Ovšem nejsem si jistej, jestli je možnost se bránit proti tomu aby to byla totalka. Pak bys musel moto opravit na vlastní náklady a rozdíl peněz mezi opravou a plněním vymáhat soudně po pojišťovně...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Nyx

Pojistná událost u Biga - obvyklá cena ?? 9 roků 4 týdnů zpět #21821

  • flegmatik
  • Avatar uživatele flegmatik
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 381
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 166
Pojišťovny zaplatí jen to co musí a pak ti řeknou ať si to vymáhaš v občanskoprávním sporu po tom škůdci.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Nyx

Pojistná událost u Biga - obvyklá cena ?? 9 roků 4 týdnů zpět #21822

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
Na totalce vzdy prodelas skus kontaktovat likvidatora ten by ti mohl zdelit do jake ceny se mas vejit aby to nebyla totalka kazdopadne priprav se na telefonovani a nenech se odbyt vlastni zkusenost z minulych mesicu v mem pripade ale stastny konec pojistovna zaplatila vse tedy skoro odecly mi 1000 kc za dily ktere se vydrazily v aukci ja si je ale nechal .
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Nyx

Pojistná událost u Biga - obvyklá cena ?? 9 roků 4 týdnů zpět #21827

  • Láslo
  • Avatar uživatele Láslo
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Na moje ledviny nikdo nečeká
  • Příspěvky: 289
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 2
No právě. To totiž zkoušeli na mě. Došel mě dopis, abych doplatil vzniklou škodu. Hned jsem kontaktoval svoji pojišťovnu a po dvou stanich u soudu moje pojišťovna doplatila poškozenému to o co si řekl...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pojistná událost u Biga - obvyklá cena ?? 9 roků 4 týdnů zpět #21833

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
pokud cena opravy bude přesahovat 70 % stanovené ceny motocyklu tak to vyhlásí jako totálku % se můžou lišit přesně nevím motocykl jde do dražby a cena je ti odečtena z cílové částky pokud si poškozený motocykl necháš jinak je ten co ho vydraží povinen ho od tebe odebrat nepsals jak moc byl BIG poškozen takže pokud ti ho odhadnou na 30 OOO někdo o něj bude mít zájem a vydraží se na 15 000 tak je ti cena odečtena od této částky a je na tobe jestly si ho ponecháš nebo ne většinou draží překupníci nahradních dílu i tak nemáš ještě pořád vyhráno.pokud budeš opravovat díly které vyměníš jdou taky do dražby a jejich cena je ti opět odečtena z ceny kterou ti dá pojištovna je to začarovaný kruh kde středem je poškozený a né viník pro toho končí vše tím že to nahlásí pojištovně
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pojistná událost u Biga - obvyklá cena ?? 8 roků 9 měsíců zpět #22811

  • Nyx
  • Avatar uživatele Nyx
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
Zdravím lidičky,

jen píšu info jak jsem dopadl u České pojišťovny po nehodě kde jsem byl poškozeným a plnění šlo z povinného ručení viníka.

Nakonec jsme se dohodli cestou totální ekonomické škody.
Běžná cena Bigouše byla stanovena na 75.000 Kč
Pomlácená motorka se vydražila za 25.100 Kč

Dostal jsem tedy 49.900 Kč na účet bez řečí.

Takže zkušenost s ČP je velmi pozitivní.

Hezkej den
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pojistná událost u Biga - obvyklá cena ?? 8 roků 9 měsíců zpět #22813

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
jako padesát litrů, to je dobrá náplast ;) akorát to vydražení je, že ti odečtou ty peníze z celkové ceny Biga (t.j. motorka ti zustane) a padesát tisíc máš na opravu?
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pojistná událost u Biga - obvyklá cena ?? 8 roků 9 měsíců zpět #22819

  • Láslo
  • Avatar uživatele Láslo
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Na moje ledviny nikdo nečeká
  • Příspěvky: 289
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 2
Jj, tak to je. Dostaneš pajdu a mašina zůstává tobě.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.274 sekund