Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Zdar bigari

Zdar bigari 9 roků 10 měsíců zpět #19429

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Jak pořád říkám, dokud člověk ty technické ultraelektrofičury :cheer: nemá, tak mu nechybí ;) Vývoj je nezastavitelný, třeba dřív jsem si věci taky vozil v "usárně" na zádech a stačilo mi to. Pak v textilních brašnách a nepotřeboval jsem kufry.. a teď jsem rád, když si do nich můžu pěkně v klidu zabalit ;)

Stará Škodovka člověka taky dovezla všude a kupodivu jich jezdí čím dál míň ;)

Ale uznávám, že poctivý starý železo, jako třeba BIG má něco do sebe.. i proto mám v garáži taky nějaký kousky bez těch ultraelektrofičur ;)
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zdar bigari 9 roků 10 měsíců zpět #19431

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
To máš Přemo určitě pravdu,vývoj nezastavíš.Proto se raději na novějších motkách ani nechci projet aby mě to nelákalo protože Biga mám rád a cestování mi na něm nevadí a ani ho vyměnit nemíním.Ale jak se říká "Nikdy neříkej nikdy" ;)
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zdar bigari 9 roků 10 měsíců zpět #19436

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Je to jen o tom jaké máš možnosti starý stroj udržovat,hlavně se jedná o tom jak ho používáš často což roční nájezd kolem desítky je dost a prostě chtě nechtě se vše opotřebovává.
Pokud máš chuť a hlavně času udržovat v provozu starý stroj nebo k němu pořídit něco nového co tě odveze na těch každoročních deset s tím že ten starej oblíbenej budeš používat "jen"sporadicky a tím mu prodloužíš život.
Každej kdo používáme motorky poměrně často s tím to bojujeme.
Auto taky člověk neudržuje do omrzení,ale nutně někdo dříve někdo později ho musí za nové nebo novější vyměnit.
Jednou to dopadne že budeme mít každej třeba i zcela jinej motocykl,ale Biga dle možností buď to v garáži a vyvezeme ho jen na sraz nebo ho budeme nosit v srdíčku a vzpomínat jak se na něm pěkně jezdilo.
Člověk musí počítat i s tím že příjde věk nebo zdravotní indispozice kdy tak vysoko nevyleze natož s tímto strojem manévrovat. :laugh: :laugh: :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zdar bigari 9 roků 10 měsíců zpět #19437

  • DAKAR82
  • Avatar uživatele DAKAR82
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • SUZUKI DR 800S BIG, r. v. 91
  • Příspěvky: 305
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 3
Chlapi, já toto všechno chápu. Myslím si ale že Big bude třeba i na ty opravy vždy levnější než bavorák nebo Triumph ale třeba i jakýkoliv novější japonec. Takže pokud budou díly k sehnání, opravovat jej budu. Ono zatím snad každý, kdo do mašin trochu dělá tak mi na něj řekl, že "pokud Biga nedostane pod ruky blbec, tak pojede furt".
Chápu i vymoženosti techniky, já byl blázen do kol a své MTB dle finančních možností vyladil tak, že spadlo nějaké to kilo a vše fungovalo na výborné úrovni. Když jsem pak sedl na MTB za 15000, tak jsem myslel že se snad ani nerozjedu.
Tím ale nesrovnávám kola s motorkama, u kol hodně záleží na některých věcech, které jsou u moto podle mě bezpředmětné, důvod je jasný, na kole šlapu, na moto ne.
Od mota chci abych na běžné okresce při běžné cestovní rychlosti vždy předjel auto - Big splňuje bezezbytku. Chci pohodlí - mám ho. Chci zvuk co se mi líbí - mám ho. Super vzhled - mám ho (na můj vkus). Nízkou poruchovost - mám ji. Charisma, jednoduchost - mám je. Co mám od motoky ještě chtít?
I u toho kola - všichni kolem furt kupovali nové bajky, já měl sedm let jedno a to jsem mazlil, teď jde z domu kvůli Bigovi. Zůstávám věrný věcem a i tomu kolu jsem byl, jiní kolem mě za tu dobu vysřídali třeba pět kol.

A Bigouše jsem vybíral dlouho nejen podle vzhledu ale i podle vlastností, které se mi jeví (vzhledem k věku moto) na solidní úrovni. Vím, že dlouho, dlouho nepůjde pryč. A pokud jej rozsekám a budu moct chodit, dost možná jej koupím znovu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zdar bigari 9 roků 10 měsíců zpět #19438

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Hezky jsi to napsal Vendo. Až mě v nose zašimralo. Ty poslední věty mohu do puntíku podepsat. Můj mazlík šel z domu přesně pro tyto důvody. Když jsem se vzacel ze Slovenska a jel vestoje s jednou nohou na zadní stupačce, už to bylo k zamyšlení. Pak jsem se rozhodl. Postupující kyčlóza mě pomalu sesouvá i ze skútru. :( Bohužel je to tak.
Kdysi jsem četl názory " Svou motorku neprodám, i kdybych nemel co žrát". To je hloupý názor. Ten člověk asi nikdy netrpěl hladem. Ale ani to nemusí bát hlad. Přijde rodina, děti, stavba. A když už máš tohle všechno za sebou, přijde artróza. Prostě tak to někdy je.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zdar bigari 9 roků 10 měsíců zpět #19442

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Jak Vašek tak i Zděnda to napsali moc hezky.Zděnda už to má za sebou a nás ostatní to čeká :huh: .
Pro DAKARA:díly na Biga jsou naopak oproti novějším motorkám dražší.Je to daný tím,že jsou dlouhodobě skladovány v celosvětových skladech a za to se platí.Např.píst s kroužkama stojí 7tis.což na novějšího dvouválce koupíš oba písty levněji.
Já např.v zimě dělal GO motoru která mě stála 25500Kč.+ komplet spojka+ komplet spojkový koš + vačka+ vahadla a tahle sranda se vyšplhala na celkových 33tis.Kč.To bys nedal ani za komplet GO motoru u auta.To jen pro srovnání :laugh: .
A jak píše Vašek o těch ročních najetých kilometrech,tak on je zrovna jeden z těch co na Bigu sjezdil s manželkou snad celou Evropu.Ale určitě to myslel tak,že Bigy jsou už opotřebovaný a na dlouhé cesty už nejsou což má asi pravdu.Já to ale tak neberu a jezdím co to dá.Loni jsem nalítal přes 10tis.km,letos mám už 9tis.km.a zatím mě nikde nenechal :) . Počítám,že do konce sezony kolem těch 15 tis km.dám.To jen píšu proto,že se stále na Bigu cestovat dá. ;)
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Poslední úprava: 9 roků 10 měsíců zpět od Jardas.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zdar bigari 9 roků 10 měsíců zpět #19443

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
Vaškovi za co napsal :) :) palec nahoru nějak se to vztahuje i na mně :whistle: :whistle: :whistle:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zdar bigari 9 roků 10 měsíců zpět #19447

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Ve všem co je tu psáno je kus pravdy. Ale víte co je na všech těch motorkách, ať starších či novějších nejhezčí ? Fajn lidi, který kolem nich člověk poznal a pozná..
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zdar bigari 9 roků 10 měsíců zpět #19448

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Přesně tak Přemo :)
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zdar bigari 9 roků 10 měsíců zpět #19450

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
No to je zas cukrátkový téma :lol:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zdar bigari 9 roků 10 měsíců zpět #19451

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
;) no jo no, tvrdý hustokrutý motorkáři jsou na motorkari.cz ;) :laugh:
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zdar bigari 9 roků 10 měsíců zpět #19454

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
Ba ba, pravdu mas B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zdar bigari 9 roků 3 měsíců zpět #21045

  • Najtrajdr
  • Avatar uživatele Najtrajdr
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 2
  • Karma: 0
Ahoj jsem tu nový, jmenuju se Honza a biga jsem si koupil proto, že se mi vždycky líbil, můžu si ho dovolit a hlavně mě k tomu DOKOPAL Ruda, u kterého parkuju v garáži a stará se mi o něj. Určitě mě dotáhne někam na sraz, tak se poznáme osobně.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zdar bigari 9 roků 3 měsíců zpět #21047

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
tak nazdar :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zdar bigari 9 roků 3 měsíců zpět #21048

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
AHOJ,toš vítej do klanu, doufám, že nejsi jako Ruda-abtinent, páč enduro akce jsou velmi náročné :sick: :P
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.569 sekund