Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Jak zjistit rok výroby?

Jak zjistit rok výroby? 11 roků 6 měsíců zpět #15570

  • Petr01
  • Avatar uživatele Petr01
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 3
  • Karma: 0
Zdar všem, servisák mi říkal že stáří Biga se dá poznat podle výrobních štítků jednotlivých jeho komponentů. Např. na sedle zespoda je vyraženej štítek, na zadním blatníku zevnitř je taky a nevím kde všude. Vždycky je na tom rozmezí let např. 90, 91, 92. Údajně tyto informace z dílů by měli odpovídat roku výroby motorky, což zní dost logicky. Takže by se nemělo stát že sedlo nebo blatník s vyraženým 90, 91, 92 bude na Bigu r.v. 1997. Ptám se zda to tak opravdu je, a jestli víte jak to máte na své motorce, protože rukama mi prošly zatím dva Bigy u kterých jsem na to koukal a ani u jednoho to neodpovídalo, přesněji díly byly vždycky starší než r.v. motorky. Díky za názory.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jak zjistit rok výroby? 11 roků 6 měsíců zpět #15578

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jak zjistit rok výroby? 11 roků 6 měsíců zpět #15582

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
No nevím, co Tě na to zaráží, že na Bigu jsou díly starší, než je rok výroby. Rozhodující je rám a motor. Ostatní díly radši každý sežene starší, cena nového je vždy raketa:blink: . A sehnat stejný ročník mi připadá zcestné a i obtížné. Pokud koupíš díl nový, bude tam rok výroby toho dílu a ne ročník Tvé motorky...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Jak zjistit rok výroby? 11 roků 6 měsíců zpět #15588

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Pokud máš nějaké díly starší než je "oficiální"rok výroby,tak věř tomu roku výroby dílu.V Čechách se všechny motorová vozidla zázračně omlazují.
Spíše se setkáš s novějším nebo starším předním rafkem což je důsledek výměny po nehodě.
Na většině originál dílů pokud jsou označeny bývá rok a týden výroby.

U motocyklů to ještě jakštak jde ,ale auta to jsou kolikrát hrozné Puzlle.:cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.267 sekund